bugün

genellikle genç * boksorcülerin yaptığı bir iştir. yumruk şiddetini ayarlamak için yapılmaktadır.
bandın çıkarıldığında yara olmaması başka bir maceranın konusudur.
(bkz: para bandıyla karizma yapan insan)***
karizma yaptığını sanan bünyedeki yara bantları genelde sivilceleri kapatır.
(bkz: koli bandıyla karizma yapan insan)
(bkz: allah akıl fikir versin)
anıra anıra gülünesi insan modelidir. * *
birisinin acilen karizmanın gerçek manasını anlatması gereken kişi.
bakınız çok yaralı bir insanım, beni sevin, sarın, kendi yaralarınızı göstermekten çekinmeyin, sonsuz şefkatime nail olun diyen insan olabilecek insan.
aslında "kolunda veya bacağında alçı olan çocuğa gösterilen ilgi"den biraz istemekle beraber kolunu veya bacağını kıramayacak kadar canı tatlı olan insanların başvurduğu yöntemin ve bu yöntemin bir parçası olarak yaptığı gösterişin sonucunda aldığı lakap. Böyle birisini görürseniz* ilgi ve şefkat gösterin; aslında onun istediği budur.
(bkz: yara bandıyla günlük kaplayan insan)
dikkat çekmeye çalışan insan modelidir.
hem sivilcesini kapatip hem sekil yaptigini sanan tiptir.
(bkz: nelly)
sanita bant çocuğudur.
hiç bir zaman dikiş izi olan kadar karizma yapamayacak insan.
yüzdeki ya da vucudun görünür yerlerindeki dikiş izleri ister istemez karizma yaratır. hatta bazen kasıtlı yapıldığı bile sanılabilir. nasıl yapıldığının tarifi sorulur. özellikle kaşın altında kaşa paralel olan 2-3 dikiş acaip karizma yapar. bir anda sizi ortamın idolü bile yapabilir, ta ki küçükken düştüm diyene kadar.
işte burdan da anlaşılacağı gibi bantında perde arkasına inildiğinde gülünç olunabilir.
(bkz: boksörcü ne lan)
kırmızı şahiniyle karizma yapan (yaptığını sanan) beyaz gömlekli, siyah pantolonlu, sivri burun ayakkabılı, ağır jöle altındaki insanın kuzenidir.
insanlıktan nasibini almamış varlıkların, şiddetti bu kadar simge haline getirip orasına burasına yarabandı yapıştıran malukattların karizma yaptığını sanmasıyla başlamıştır bu olay sanırsam.
böyle bi asi çocuk, böyle bi tyler durden falan olası vardır. yanında nefes alsan "ne var lan" diyesi vardır.
-abi noldu?
-ya çocuğun tekine bi vurdum dişi kırıldı, benim de elim yüzüldü.
-ha ondan yani..
-e biraz fazla vurmuşum.
(bkz: kavga etmeyi bi bok sanan insan)
bir çok çeşidini gördüğüm insan türü. genelde kaşa yada gözün altına yapıştırılır. jılet izi varmış görünümü vermeye çalışılır. ama her zaman fostur.
halbuki karşı tarafın da kendisine zarar verdiğini gösteriyordur bir yandan. ironiktir. tedavisi, "20 sine gelsin ya da askere gitsin geçer."dir.
Bir de böyle garip yara bantları var, süslü, renkli, onları da taktımmı daha da yerin dibine giren insandır...
bir de bunların sakat ayakla hafiften sekerek ve aynı zamanda yüzünü ekşiterek karizma yapanları vardır.