bugün

henüz yeni evine uyum sağlayamamış olan kuzen, bir gece uyanır ve çok sıkıştığını farkederek hemen tuvalete doğru yol alır. bu arada gözleri hala yarı açıktır, uyanıklıkla uyku durumu arasında gidip gelmektedir. kapıyı açar, ve işini bitirir, rahatlar ve tekrar yatağına geri döner. ertesi sabah erkenden okula gitmek için hazırlana kuzen, kapının önünde iğrenç kokulu bir birikintiyle karşılaşır. yan komşusunun oğluna küfürler saydıran kuzen, bir an o birikintiye sebep olan kişinin kendisi olduğu anlar ve kendine iki misli küfreder. çünkü eski evdeki tuvalet kapısının yerinde yeni evin dış kapısı bulunmaktadır.
okul cikisi yemek yemek icin gidilen restorandan cikarken defterlerle birlikte yanlislikla menuyu de alip eve goturmek.
amdusias - abi şu 20 liradan trabzon iki kişi alır mısın?!
öndeki yolcu - kaptan bu yirmilikten de üç trabzon al bir zahmet.
şoför -(aynadan bana bakarak) sizin yirmi milyon hangisi arkadaşım?
amdusias - !!! yeşil olanı abi...
öğretmeni saydam sanmak.
sonra silkinip kendime gelmiştim.
telefon defterine soyadı-isim şeklinde kaydedilmiş terzi soyadlı üst düzey bir yöneticitiyi mesleği terzilik zannederek aramak.
yurtta ortak olan lavaboda dişini fırçaladıktan sonra fırçayı tekrar odaya götürmeyi unutup, pantolonunun cebinde unutup, amfiye girip de kabanını çıkarttığında yanındakilerin şaşkın bakışlarına maruz kalmak.
bavulların karışması(hangi kişinin önce davranıp bavulu karıştırdığı bilinmiyo) ve başkası tarafından doldurulan bu bavulla tintin evin yolunun tutulması..
artık dalgınlıkların önüne geçmek gerek..bir yaz sezonu sonunda memleketten okuduğunuz kente doğru göçünüz başlar, böyle elinizde bir sürü yük, annenizin yaptığı konserveler, pasta börek, alet edevat, eksik tamam ne varsa paketlenmiştir artık.. yol boyu düşünür, hayalini kurarsınız, şu elinizdeki yükleri bir an önce eve bırakıp, kendinizi yatağa atmak şeklinde.. apartmana gelirsiniz ki maalesef kapının önünde yüzünüzde uzun ve aptal bir bakış peydah olmuştur .. anlaşıldığı üzre anahtar kilometrelerce uzakta kalmıştır..
Erotik videoyu açık bırakıp banyoya gitmek ve döndüğünde annene açıklama borçlu olmak.
-Offff bıktım bu virüsten yaa! format lazım ama işte para da yok ki!(sıçtık bari sıvayalım hesabı)
-(Bilgisayardan hiç anlamamasına rağmen kafa sallanır)tabi tabi, hadi bu sefer yedik.
anne komşu ya gitmiştir, gitmeden önce tembih tembih üstüne rire jaune bunaltmıştır;

a : kızım, baka ocağı kapatmayı unutma 10 dk sonra kapat.
rj : tamam anne merak etme. *
a : bak, unutma!..
rj : güle güle.. merak etme 15 dk sonra kapatacam.
a : kızım 15 değil, 10 dk.
rj : tamam ya şaka yaptım. *
a : hadi allah'a emanet ol. dikkatli ol..
rj : sende.
aradan 3 saat geçmiştir...

a : ben geldim.
rj : aaaa!.. hoşgeldin.
a : rire jaune şimdi mi ocağı kapattın. kokmuş sanki.
rj : aaaaa!.. anne ben onu hiç kapatmadım ki.
a : allah seni iyi etsin.
rj : ya çok özür dilerim tamamen aklımdan çıktı. * *
http://www.uludagsozluk.com adresine girilir. uzunca bir süredir yazar alımının kapalı olduğu biline biline, bir şans diyerek üye ol kutucuğu tıklanır.

o da ne! yazar olmanız için gerekli bilgileri girmeniz gereken ekran geldi. süper.
heyecanla bilgiler girilir.
elektronik posta satırına t yazılır yazılmaz, otomatik olarak mail adresi bilgisi oraya taşınır, enter ile bakılmadan geçilir.
tüm bilgilerin girimi tamamlanınca, aktivasyon maili beklenir, beklenir, beklenir.

Alla alla neden gelmez ki! Back tuşları ile girilen bilgilere bakılır, veeee
tapir@gmail.com yazılacağına tapir@mail.com yazılmıştır.

tekrar üye olmak için üye ol tıklanır, o da ne yazar alımı yine kapalı.

sonra mail.com'da tapir adı kullanılmıyor olsun diye dua edilir. girilir 10 dolar bayılınıp, bu adres satın alınır. aktivasyon mailine ulaşılıp, okey verilir. ilk iş giriş yapılıp mail adresi değiştirilir.

Siz siz olun, sözlüğe üye olurken girdiğiniz mail adresinizin doğruluğuna çok dikkat edin!
sigara içtiğini bilmeyen anneden, sofrada çatal isteyeceğine çakmak istemek.
cep telefonuyla sigaramı yakmaya çalışan bünye yarın ütü yapmaya da kalkar mı cep telefonuyla?... *
eski sevgilinin babasının adı ile yeni sevgilinin adının aynı olması sonucu eski sevgilinin babasının telefon numarasını silmeyi unutup gayet hos içerikli bir mesaj atmak buda yetmezmiş gibi yanlıslıgı hala anlamayıp yarım saat sonra sevgilinin yanında sevgilinden gelen telefona sasırıp allah allah kimi kaydettim diye sızlanırken sapık zannedip sevgilin ile eski sevgilinin babasının pişti olmasına vesile olmak sonrada o dünya beyefendisi adamın bi sürü küfür yemesine sebep olmak.evet sucluyum.
*ilk okuldayken 2 sayfalık ödevi 22 sayfa sanıp uykusuz kalma ve parmaklarını feda etme pahasına yazı yazmak.
*babanı aradığını zannedip sevigiliyi arayıp alo baba demek.
* öğretmeninle konuştuğunu unutup lafa ya hoca bi sittir git diye başlamak.
.bu böyle sürer gider.
bademcikler deli gibi ağrır ve öksürük dayanılmazdır. yataktan kalkılır şurup içmeye gidilir. uyku sersemliği şurup yerine tentürdiyot şişesi alınır ve ölçeğe bile koymadan kafaya dikilir. sonrası mı? *
bizim okulda ki bi efsane buna iyi bi ornek sanirim:

senenin ilk dersi hoca gelmis, ders hakkinda tahtaya birseyler yazacak ama bide bakiyor tebesir yok. tahtanin saginda ve solunda iki adet kapisi olan buyuk amfiden birisini yandaki amfiden tebesir almaya yolluyor.ogrenci bolumde henuz yeni oldugu icin amfinin sag kapisindan cikip sol kapisindan giriyor ve hocaya soruyor:
-hocam kusra bakmayin. ben yan amfiden geldim fazla tebesir varsa birini alsam.
siniftaki kikirdamalara aldirmayan hoca :
+yok oglum biz de az once bi arkadasi yolladik tebesir bulmasi icin.
daha hala uyanmayan ogrenci peki hocam deyip cikiyor tekrardan sag kapidan amfiye girip:
- yan taraftada yokmus hocam diyor
hoca cocuga peki o zaman otur yerine deyip kaldigi yerden devam ediyor.
dakikalarca telefon aramak.**
aşık olmak.
(bkz: yürürken tabelaya çarpmak)
(bkz: koridorda yürürken duvara çarpmak)
liverpool un şampiyonlar ligi şampiyonu olduğu sene "2005 olması muhtemel" yarı final ikinci maçı liverpool-chalsea maçını seyretmekteydim. o sırada kız arkadaşımlada mesajlaşıyordum. "bu durumdan pek memnun olmasam da... maç izlicem yaa" jose mourinho hayranlığı nedeniyle tabiki chelsea yi tutmaktaydım. bilindiği gibi liverpool chelsea yi eleyerek finale kalmıştı. bunu hazmedemeyen ben "samaryum nickli şahıs" abime "ki o da chelsea yı tutuyordu" sinirimi boşaltmak amacıyla okkalı bir mesaj yazmıştım.

mına koduuum diye başlayan,.mını gotünü ziktiklerim diye devam eden ve gotler diye biten bi mesaj yazıp göndermiştim. karşılık olarak "one yaaa" diye bir bir cevap almıştım. mesaj abimden değil kız arkadaşımdandı.
bir arkadaştan alıntıdır***:

öğrencilik yıllarımda yine içkiyi fazla kaçirdığımız bir gece ben, çişimi yapmak için girdiğim mutfağın mutfak değil de tuvalet, buzdolabı kapağının da tuvalet kapısı olduğu konusunda ısrarlarımı nihayete erdirmiş olduğumu olayın ertesi günü arkadaşlardan öğrendiğimde girdiğim mağma tabakasının sıcaklığını hissetmişimdir.evet temizledik tabi de, millete psikolojikman hala koku gelirmiş. öyle dedi işte bi arkadaş, anlattı bana bunu.***
tatil için yanıma gelmiş kuzeni otogardan* otobüse bindirmeye gidilir. kuzenin bavulu eldedir. bir şeyler yemek için oturulur sonra kalkılıp otobüsün olduğu perona gidilir. her şey çok normaldir. kuzen otobüse binmeden önce *tuvalete gitmek ister. tekrar binanın içine girilir. tam da yemek yemek için oturulan yerin önünden geçerken, heralde elim boş durmasın diye, kuzenin elindeki çantası taşınmak istenir. kuzen o an elimin boş olduğunu farkeder. -bavul nerede? der. birden elde bavul olmadığı farkedilir ama bavulun tam da yanınızda masanın altında durduğu farkedilir. pişkin pişkin -ahan da burda! denir. *
okulda inşaat çalışmaları sürmektedir. dersliğe gidebilmek için bu çalışmaların ortasından geçmekten başka çare de yoktur. kapak tam oradan geçerken işçilerden biri 'aha mal geldi' der. kapak da istemsiz bi şekilde o yöne döner. hakbuki maldan kastedilen inşaat malzemeleridir...

(bkz: bu da böyle bir mallığımdır) *
masada çay eşliğinde projeye odaklanılır, bir problem çıkar ar-ge şefine danışılır,çözüm yolları anlatılırken şefin çayı yudumlanmaya başlanılır.gülerek(utanarak)özür dilenir.