bugün

haplıdır.
canını yerim, kös kös oturup musmula suratlık yapmasın da.
her arkadaş ortamında olabilecek sıradan insandır.
doğuştan yancı, yalaka dost.
bazen komik olmasa bile, sırf espiri yapmış olan arkadaşın iyi hissetmesi için gülenleri de vardır. işte bunlar, candır.
yoksa bu duyguyu hepimiz yaşamışızdır, espiriyi yaparsınız, kahkahalarla gülmeye başlarsınız. etrafınızdakiler de size bön bön bakar, ya anlamamış, ya da hoşlarına gitmemiştir. siz o anda öyle bir duruma düşersiniz ki, bir an önce oradan uzaklaşmak istersiniz. çok fena çok. o yüzden, anlamasanız bile, gülün abi. ne kaybedersiniz?
depresyonda olabilir. herşeye aşırı tepkiler veriyordur belki biraz üstüne gitsen hıçkıra hıçkıra ağlacaktır.
gülmeye programlanmış arkadaştır. en kötüsüne bile gülüyorsa espri anlayışı yerlerdedir.
espriyi yapan kişiye göre değişir. öyle insanlar var ki en kötü espriyi bile güzel bi şekilde söyleyip güldürebiliyor. bir de bu açıdan düşünmek lazım.
zekasından süphe edilmesi gereken arkadas.
(bkz: yavşak ağızlı)
yavşak tiplerdir.Beyinlerinde iyi ve kötü espirinin kavram kargaşası bulunmaktadır...
kişiyi tedirginliğe sürükleyen, kafa mı buluyo lan yoksa bu herif benle diye düşündüren anlaşılmaz dost.
bir peynir çeşidine mensup belki? dikkat çekmeye çalışıyor olabilir. arkadaş olarak kalsın bırak!
Kişinin neye güldüğü kalitesini, nasıl güldüğü terbiyesini gösterir cümlesini kişinin yaptığı eylemdir
Dikkat edilmesi gereken kişidir.
Azıcık yalaka olma ihtimali olan kişidir.
deli olma ihtimali yüksektir.
espri eşiğine mahalle veletlerinin pis ayaklarıyla bastığı insan.
seçici olmayan arkadaştır. önüne ne koyarsan koy yer. şahsen bunlardan birine sahibim. bazen fıstık veriyorum yiyor. şunu da söylemek istiyorum ki elma kabuğu bu türler için çok yararlı. tüy dökmelerini engelliyor. bir de bunların plastik eşyaları kemirme huyu var bu yüzden barınaklarını plastik yerine demir yalıtımlı kullanmakta fayda var. yalıtım önemli ancak. özellikle ses yalıtımı.
ya sarhoştur yada bütün esprileri ben yapıyorumdur. *
o arkadaşın olmadığı bir ortama girip de espri yapmanız gerektiği hissine kapıldığınızda sizi sıçırtan kişidir.

-sonra da işte sen tut onu kopart.
+hmmm..
&mantıklı tabi.
%peki.
-(way aq. arıyacam lan). ben bi müsadenizi istiyim.
+e vallaha memnuniyetle.
..

-... sonrada o da işte onu kopartmış yumiyumm.
ilyas: hahahahahha.
-ilyas!
ilyas: efendim abi??
-bi siktir git lan. assoyal oldum lan. topluluk içinde ki mal oldum lan senin yüzünden. azcık kalite lan.
ilyas: hahahahaha.
-sevişelim mi??
ilyas: hahahaha
-amk
ilyas: hahah...

dıt dıt dıt dıt

ilyas: niye kapattı ki la. kapattı la. telefonu kapattı. hahahaha
şuurunu yitirmiş arkadaştır. kayışı koparmıştır.

bağlamak lazım. olmazsa itinayla ve büyük bir haz alınarak sağlı sollu tokatlanabilir.
geçen bizim fıratı gördüm kamyon almış
-kehkehkehkeh
-adam gibi gülsene amuk
-keh keh keh
-herkesin arkadaşı ahahahaha diye güler bizim niyazi
-kehkehkeh
-adamın biri gülmüş karısı lale
-ahahahahahaha
-yanılttın beni hırto
-ahahahahaha
böyle bir diyalog sonrası neden senle hala arkadaşızki denilecek arkadaştır.
hiç beklemediğiniz bir esnada 200 db* oranında kahkaha atarak, etrafındakilerin korkudan yerlere uçmasını sağlayan arkadaş türüdür. nedendir bilinmez fakat bu insanlar hiç gülmez ve güldümü de tam güler.
müthiş bir reflekse sahiptir kendisi. espri biter bitmez basar kahkaha çığlıklarını.
insanı deli eden arkadaştır. espri yapılır, ardından arkadaş güler. sonralara doğru ufak bir tebessüm yaratayım dersiniz, bu yine güler. hemen ardından normal bir cümle kurarsınız, bu yine güler. acı olansa, esprinize güldüğü için sizde gülersiniz ama espri yapmadığınız takdirde de,ayıp olmaması için gülersiniz. bir süre sonra aptal gibi hissedilir " lan ben neden her söylediğime gülüyorum ?" ardından birisi,"bununda her söylediğine gülüyorsun be mal mısın? " der. siz yine utanırsınız. sonuç olarak.
(bkz: seni kınıyorum)
güncel Önemli Başlıklar