bugün

ölümcül bir can sıkıntısının yegane sebebidir.

"bu sittimini dünyasında yapacak bir şey yok, hepsi aynı bok" gibi bir veryansın da edilebilir bu durumda fakat öyle yapılmamalıdır. sakince durup kendi beceriksizliğini kabul etmek gerekir öncelikle. yani, "yapacak hiçbir bok yok" değildir durum. durum tamamen: "yapacak hiçbir bok bulamıyorum çünkü bende iş yok" durumudur.

yine de bu başlığı boşu boşuna açtığımı sanmıyorsun herhalde? canım sıkkın ve buraya gerekirse en ergen hissiyatlarla veryansında bulunacağım. aklım sıra yapabilecek bir şey buldum işte. sözlüğe bir gereksiz yazı daha eklemek. böylece ne denli lüzumsuz bir hayat yaşadığımı bir kez daha acımasızca yüzüme vurmuş oluyorum.

şimdi bak kardeşim, "dışarı çık dolaş" diyorsundur belki bana bir tavsiye olarak. dışarıda bok mu var? söyle. odun gibi sağa sola yürümek beni hiç açmıyor doğrusu. hava almak desen neyin havasını alacaksın allahaşkına? hava işte nereye gitsen aynısını alıyorsun. arkadaşları görüp kafa dağıtmak diyeceksin. bu kafa nasıl dağıtılıyor ben bilmiyorum abicim. benim kafa hep olduğu gibi duruyor tüm kalaslığıyla arkadaşlar dediğin şey de en fazla daha da ağırlaştırır bu kafayı. zira sohbet etmeyi baştan sona saçma bulurum. gidip lunaparkta eğlenecek ve mutlu olacak değilim ya. vay be işte mutluluk budur çarpışan arabalar fiyuuu! neyse yahu bulamıyorum işte benim yeteneksizliğim.

not: bu sıcağın da aq.
(bkz: varoluşun nedensiz sıkıntıları)
aslında yapacak çok şey bulursun ama yaptıktan sonra bir işe yaramayacağı için sıkılırsın, bunalırsın.
onlar da bitince işte o zaman yapacak bir şey bulamazsın.

kısık seste müzik dinlerken kitap okursun sıkılırsın,
dizi izlersin biter sıkılırsın,
sosyal medya da dolanırsın hemen sıkılırsın,
youtube da video izler sıkılırsın,
mesajlaşırsın sıkılırsın,
eski bir dost arar mutlu olursun konuşma bittikten sonra yine sıkılırsın,
çıkarsın dışarı kulağında kulaklık amaçsızca yürürsün sonra yine eve dönersin sıkılırsın,
kalkar bir çay koyarsın tek başına olduğun için çaydan bile sıkılırsın,
tekele gidersin bira alırsın biter daha çok sıkılırsın,
bilgisayar da aynı oyunları oynamaktan sıkılırsın,
sonra sözlüğe girersin iki entry okursun mesaj kutun boş olduğu için sıkılırsın...