bugün

karşı tarafı ne kadar bunalttığının farkında olmayan dik kafalı insandır.
akpli olması muhtemeldir.
"ama x de y yaptı" kalıbını en çok kullanan kişidir.
Yanlış olduğuna kendisi inansa bile başkalarına bunun doğru olduğunu kabul ettirmeye çalışan insandır. Hiçbir çıkar olmadan da bilincin derinliklerine yerleşmiş olan temel inançlar kolaylıkla değiştirilemeyeceğinden fikirde bir reform söz konusu olmalıdır.
Kesinlikle Akp lidir. Tartışmaya bile girmem. He yav he
bile bile karşıdakini yanlışa ikna etmek tuhaf bir haz verir. yani aslında karşıdakinin yüzde yüz haklı olduğunu bildiğiniz halde ikna ediyorsunuz. garip.
Sikintili insanlardir, ekseriyetle uzak durunuz.

(bkz: inadim inat kicim iki kanat)
yavşaktır. çıkarlarına hizmet ediyordur. bencildir ve kimseyi düşünmez. ben merkezli zihniyete sahiptir. allah belasını versindir.
şu an akp yi savunanların içinde bulundukları ruh halidir. asıl mevzu tükürdüklerini yalamak istememeleridir.
birşeye sahip olmak,düşünmek,istemek veya onu sevmek için o şeyin doğru veya iyi olmasına gerek yoktur ki herzaman..sadece istersin ve o yüzden de savunursun.
konuştukça dibe batan sözünün videolu karşılığıdır.
Kimse bu böyle değil demesin lütfen ama bizzat solcuların aliskanligidir.
sinir krizi geçirmemek için uzak durulması gereken kişidir. Kanıtlarsın, ispatlarsın, gösterirsin yine inanmaz böyle tipler
türk olma ya da kendini türk hissetme potansiyeli yüksek insandır. ölümüne iddialaşır, asla kabullenmez.
sırf lafının arkasında durup rezil olmamak için yapmaktadır.
milliyetçidir.
sabit fikirli, yiğitliğe bok sürdürmemek için yanlışta direten insandır.
titanik misalidir battıkça batar.
yalanı yakalandığı halde reddeden inkar eden sevgilidir. battıkça batar, adamın asabını bozar.diyemezki yalan attım hayır ben yalan atmadım der durur. inanmıyorsan zorlayacak değilim der bide isyan eder.benimdir. sensindir. o dur.hepimizin düştüğü durumdur.
yanlış yaptığından dolayı, işine geldiği için savunan insandır. yanlışı savunmakla, çok daha büyük bir yanlış yaptığının farkında bile olamayacak kadar kafasızdır.
kendi doğrusundan vazgeçmeyen insandır.
bazen doğrular acı verir, acı çekmek istemeyen insandır.
(bkz: inanmak istenilen yalanlar)
(bkz: bağnaz)
taktığı gözlüklerden sonra at olduğunu düşündüğümüz insan tipolojisi.