bugün

yanlışını farkına varmasına rağmen, ısrarla aynı yanlışı savunmaya devam eden insandır. ortada duran tabloda gurur, inat ve bir tür zafer içgüdüsüne rağmen geride yanlışların, yanlışlıkları doğurduğu zincirleme bir patika ortaya çıkmaktadır.
yanlışından dönecek cesareti ve erdemi kendinde bulamayan insandır.
egonun beyne basınç yapması sonucu gerçekleşen tuhaf durumdur.
yanlışa düşenin "beni yanlışta diretmek zorunda bırakmayın lan" diye tepki vermesi gerekir.
çıkar dostum tek sebeb çıkardır. kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. sözlükte bile bir konu hakkında yorum yapılırken güdülen tek amaç, aman insanları karşıma almayayım, eksi oy beni bozar, savunulan yanlış düşüncenin doğruluktan daha fazla getirisi varsa neden karşı çıkayım.
siyasi çıkarlar uğruna doğrularından vazgeçmiş insandır. belli bir süre sonra yanlışı doğru gibi görür ve o kof gurur yüzünden aldandığını bir türlü kabullenemez.
geçtiğimiz günlerde bahşiş ile rüşvet kelimeleri ile ilgili skandal üzerine kim geri adım attı bir hatırlayalım. hiç kimse.
(bkz: münazara)
idealist insandır. hedefe gidiyordur.
(bkz: müzmin muhalif)
*göt olmayı kabullenmeyi bilmesi gereken insandır...
ender insanların kendini ispatlama çabasında yapmış olduğu hareket.
katır gibi inatçıdır.
(bkz: müstekrir)
(bkz: ne oluyo burda)
(bkz: avukat)
belki köprüyü geçmeye çalışıyordur ve bu yüzden köprüyü geçene kadar ayıya bilerek dayı diyordur. belli bir amaç içn yanlış yaptığını bilen ve bu yanlışını savunan insandır. şu anda ülkemizde yüzde kırkın üstünde bir oranda bulunmaktadırlar.
münazaralarda verilen konuya göre içine girdiginiz durum.

(bkz: siyah süt)
narsist olan insandir.
ayarı yedikten sonra konuyu deği$tiren, ancak yanlı$ı içinde barındırmaya devam eden insandır.
(bkz: gerçekle yüzle$mekten korkmak)
taktığı gözlüklerden sonra at olduğunu düşündüğümüz insan tipolojisi.
(bkz: bağnaz)
(bkz: inanmak istenilen yalanlar)
bazen doğrular acı verir, acı çekmek istemeyen insandır.
kendi doğrusundan vazgeçmeyen insandır.
yanlış yaptığından dolayı, işine geldiği için savunan insandır. yanlışı savunmakla, çok daha büyük bir yanlış yaptığının farkında bile olamayacak kadar kafasızdır.
yalanı yakalandığı halde reddeden inkar eden sevgilidir. battıkça batar, adamın asabını bozar.diyemezki yalan attım hayır ben yalan atmadım der durur. inanmıyorsan zorlayacak değilim der bide isyan eder.benimdir. sensindir. o dur.hepimizin düştüğü durumdur.