bugün

entry'ler (565)

gece gelen misafirin ellerinin ters olması

(bkz: hasan karacadağ)
(bkz: sen misin)

mahmut efendi hazretlerinin azraili geri yollaması

inanın bana, söyleyenin bile inanmadığı bu sözlere inanacaklar vardır. Mehmet OKUYAN çok güzel cevap vermiştir linkte.
https://www.youtube.com/watch?v=TrnTvhOcJDQ

okunması gereken kitaplar

Dostoyevski'nin bütün kitapları okunduktan sonra okunması gereken kitaplardır.

beyaz show un o kadar da şey olmaması

doğru tespit. Sanki talk show'un asıl amacı bizleri eğlendirmek değil de konuğun reklamını yapmakmış gibi. hayır o adamın oraya çıkıp 1 saat filminden bahsetmesinin benim üzerimde hiçbir etkisi de yok. oyuncu, sanatçı programa çıkıp komikli şakalar yapsın, eğlenceli sohbetler falan döndürsün ki şu koca program film ya da sanatçı reklamından çıkıp gerçek bir talk Show olsun. Ya bu program eskiden de böyleydi de ben farketmedim ya da cidden çok değişti.

günde içilen sigara sayısı

max= 20 sigara.
min= 10 sigara.
ort= 20+ 10= 30% 2= 15 sigara.
standart sapma= 5 sigara.

ya allah varsa diye allah a inanan tip

etrafımızda çok vardır fakat ya bunu saklarlar ya da kendileri dahi farketmemişlerdir.

atatürk yerine allaha tapan insan

" Allah izin vermeseydi Atatürk lider olamazdı" falan filan öten kader teorisyenlerini ortaya çıkarmıştır. Söylediği söz doğru olmakla birlikte anlatmak istediği yanlıştır. Dünyada çok iyi işler başaran adama " Müthiş işler yaptın ama Allah izin vermeseydi sen bunu yapamazdın" diyerek başarıyı küçültmeye çalışanlar aslında kendilerinin küçüldüğünün de farkına varmalıdır. Evet kardeşim, Allah izin vermeseydi ben bu entryi giremezdim. Fakat izin verdi ve girdim. Sen benim yazdığımın doğruluğuyla yanlışlığıyla falan ilgilenmiyorsun ve bu yazıyı Allah'ın bana yazdırdığını söyleyip Allah'ı yücelttiğini sanıyorsun fakat yaptığın sadece beni yermek. Yapma.

hizbullahçı yasin vs berkin elvan

ulan hangi kafayla açılır bu başlık diye düşünüyorum. valla da aklıma hiçbir şey gelmiyor. vefat etmiş iki çocuğu karşılaştırmak da nedir?
(bkz: asıl bölücü)

türkiye deki en büyük vatan haini

ahsen tv muhabiri başlığını tıklarken yanlışlıkla açtığım başlık.
(bkz: ilahi mesaj)

cerattepe direniyor

oradaki durumu yorumlamak için ben dahil çoğumuzun yeterince bilgiye sahip olmadığını düşünüyorum. orada neler yaşandığı hakkında en ufak bir fikri olmayan solcunun yücelttiği, sağcının yerdiği direniştir. ikiniz de haklı değilsiniz efenim. karadeniz insanı ne kadar doğaya sevdalı insanlar olsa da bu eylemi fazla sürdürmeyeceklerinden eminim. fakat bu adamlara bile terörist diyen zihniyetin de içine tüküreyim.

sözlük yazarlarının yabancı dizi tavsiyeleri

(bkz: breaking bad)

doğudaki operasyonlar artık bitsin

ütopik bir durumdur. şöyle ki sen bütün dünyanın gözü önünde azınlık bir grubu göçe zorlarsan faşist devlet olursun. he operasyonlar bitsin istiyorsan son teröristin can vermesini bekleyeceksin.

ben tipe bakmıyorum diyen kız

tipe bakıyordur.

atatürk ün fotoğrafını çöpe atan chp milletvekili

partiden kovulması gereken milletvekili.

24 ocak 2016 trabzonspor beşiktaş maçı

ertelenen maç. böyle giderse Beşiktaş 2. yarıyı maç oynamadan kapatacak.

burcu esmersoy daki inanılmaz mantık hatası

Ahmet türk ile benzer hatayı taşır.

23 ocak 2016 banko iddaa kuponu

banko olmayan kupondur. 19 orana banko kupon mu olur olum? ayrıca yatacak olan kupondur.

peygamberim diyenin şizofreni damgası yemesi

(bkz: sen inanma biz inanıyoruz)

hiçbir eksiği olmayan harika kadın arayan erkekler

mükemmeliyetçidir.

23 ocak 2016 osmanlıspor galatasaray maçı

iddacılar için 2/2 önerdiğim maç. evi arabayı satıp cimboma basın. puan kaybı demek havlu atmak demek. cimbom gerekeni yapar bu şeriatçılara.