bugün

konuşurken otomatik pilota bağlama yüzünden sık sık düşülen hatadır. karşıdakinin yanlışlıkla tekrar araması ihtimali kişiyi az da olsa avutur.
ardından kendi kendine gülmekle devam eden eylem. ama benim gibi, 'bir daha görüşmeyeceğim insanlar önünde yaşadığım rezilliklerin bir önemi yoktur' felsefesini benimseyen kişilerin pek de umursamayacağı şey. tabi olayı bir rezillik olarak da görmeyebilir bunu yapan kişi; hatta değildir de zaten. ama benim demek istediğim sanırım anlaşılmıştır.
http://www.itusozluk.com/...mara+diyaloglar%FD/187937
sıkça yaptığım ender hatalardan birisidir. ağzı alışkanlığı dedikleri bu olsa gerek.
belki yalnızdır o insan onu bile bir umut olarak görüyordur.
kapattıktan sonra kendine malmısın lan dediğim olaydır.
http://d1212.hizliresim.com/14/5/glkg0.jpg
üstüne eklenen 'nerede' sorusuyla şenlenebilen durumdur bazen.
-alo, günaydın ömer abi uğrar alırım ben diyordun gelmedin.
+alooo, ömer değilim ben.
-afedersiniz yanlış oldu galiba
+tamam olsun +görüşürüz
-görüşürüz?
+nerde görüşcez yaaa! hem gelmedin diyon üstüne görüşürüz diyon, evliyim kadın ben!!
dıt dıt dıııt dııtt
(bkz: ağız alışkanlığı)
normal karşılanması gereken bir olaydır.

bunun daha beter örneği için; lahmacun siparişi verdikten sonra siparişi alan elemana görüşürüz demek.

(bkz: bir arkadaş)
(bkz: filiz görüşelim mi)
insanın kendini mal gibi hissetmesine neden olan eylem.

ulan ne şanslı maymunlarsınız beni bir kere genç bir kız aramadı.
ağız alışkanlığıdır.
Türk olduğunun kanıtıdır.
telefonu açarken söylediğimiz "alo" kelimesinin sonudur.
-alo, ismail abi nerdesin?
+yanlış numara beyfendi.
-hı kusura bakmayın o zaman.
+tamam.
görüşürüz değil de tamam der kaparıtım direk niye vedalaşcam ben tanımadığım adamla.
Askerde bir kere rastgele bir numara çevirdik. O da askerlik yaptığımız ilden bir kız çıkmıştı. Hatta nöbet tutduğumuz kule ile kızın evinin uzaklığı yaya olarak 20 dk. Yalnızlık çeken bilir. Başınıza geldiğinde kibar davranılması gereken durumdur.
hayatın anlamsızlaştığı anlardan biridir.
(bkz: öğrenilmiş çaresizlik)
bide bunun sabah saatleri olmasına rağmen iyi akşamlar denilen versiyonu vardır oda fena.
Arayan öğretmenine "öptüm" görüşürüz demekten iyidir.
Az evvel yapan birini uyarmam sonucu şu tepki ile karşılaştim.

- az evvel yanlıs numaraya gorüşurüz dedin ahsjj

+ ne diyim?

- görüşürüz deme.

+ ne dedigim seni ilgilendirmez !

- eroro tövbest... tamam .
hadi öptüm bye

demekten iyidir.
otomatiğe bağlanmış konuşmanın getirilerindendir. yanlış numara arayana, taksi/dolmuş şoförlerine, bakkallara, kargo görevlilerine ve daha nicelerine görüşürüz kelimesi kullanılır yanlışlıkla. *
Allahimanet diyenler de vardır.