bugün

"kas yapayım derken göz çıkarmak" deyiminin esanlamlısı, deyimsi.
Elini korkak alıştırmamak,tırsmamak,kes gitsin anasını satayımcı olmak *
amerikan filmlerinde olmayan hadisedir. eleman hep doğru kabloyu keser.

(bkz: kırmızı mı mavi mi)
(bkz: bummmmmmmmmmmmmmmmmmmm)
- abi bana oradan 180m elektrik kablosu.
+ ne yapacan lan, bu kablo uzun intihar edemezsin.
- abi su kabloyuda, zirvalamayida kes.
+ al canim kardesim.
- bu ne lan???
+ kablo...
- elektrik kablosu dedim, telefon kablosu degil.
(bkz: wireless network)
+ necati tut şu kabloları birini kesicez.
- niye abi lazım değil mi? *
hassiktir öteki olacaktı demeye kalmadan binlerce parçaya ayrılma gibi iç açıcı olmayan bir sonuca götüren hatadır. bomba bu oyuncak değil! dikkatli olmak gerekir.
(bkz: ölmeden önceki son sözler)
bomba imha ekibinde çalışan biri için göte girecek eylemdir.
neden saniye tam 00 olduğunda keserler ki.olun elin kaysa uçacaksın havaya.
ingiltere'nin en lüks hastanesinin yoğun bakım ünitesinde ilginç ölüm olayları başlamış ilk başta yoğun bakım olduğu için herkes normal ölüm zannetmiş ama yönetim bakmış bu her hafta cuma günü oluyor dedektif tutmuşlar yada polise haber vermişler... her yer araştırılmış sonuç sıfır her cuma yoğun bakım odasındaki hasta ölüyor akıl sır erdirememişler.... polisler çözüm olarak odaya güvenlik kamerası koymaya karar vermişler... nihayet cuma günü gelmiş olay çözülmüş....

cuma günleri odayı temizlemeye gelen temizlikçi kadın solunum cihazının fişini çekip süpürgenin fişini takıp temizlik yapıyormuş.....
olası ölüm sebebidir hollywood filmlerinde. gerçek hayatta karşımıza çıkarsa böyle kablolar, kesmeden, hatta kabloları görünce olay yerinden götüm götüm de değil, ayaklar göte vuracak şekilde koşarak uzaklaşılmalıdır.
(bkz: elimde patladı)
neredeyse bombayı patlatacak kabloyu kesmeyi seçtiyseniz, aslında yanlış kabloyu yanlış olarak seçtiğiniz için doğru yaptığınız bir eylem olur.
filmlerde bir türlü anlam verilemeyen,sanki hep aynı renk kablonun kullanılması şartmış gibi hissedilen,ve yanlış hatırlamanın sonucunda ortaya çıkan eylemdir.
filmlerde genellikle can kaybına, gerçek hayatta ise genellikle para kaybına neden olan eylem.
kuaförlerin, yanlış "saç modeli kesmek" hatası ile eşdeğer durumdur. namüsait bir yerde patlayabilir.
(bkz: havaya uçmak)
aksiyon filmlerinde hiç göremediğimiz bir şey.çünkü hep doğru kabloyu kesip havaya uçmaktan son anda kurtuluyorlar.
yanlıs kesilen kablo bir patlayıcıya ait ise ciddi problemlere yol acabilir.
ardından bir şemsiye sesi duyarsınız derinlerden.
ışığı görmektir.*
yanlış kabloyu kestiğinizin farkına varmadan şutlanmaktır.
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar