bugün

(bkz: götüyle oy kullanmak)
-kime oy verdin babaanne?
+ orakla çekice verdim kızım, köylünün halinden onlar anlar, belli onlarda köylü.
son seçimlerde kenan evren paşanın yaptığı gibi yeni bir oy pusulası istenmesiyle düzeltilebilinecek durum.
(bkz: yapilmis en aptalca dalginlik)
mecburen bi başka ambleme de mührü vurup, oyunuzu geçersiz hükmüne sokacağınız durumdur.

(eğer kenan evren değilseniz yeni pusula istemeyin, vermezler.)
olmaz böyle şey! bazı yanlışlıklar vardır ki asla yapılmaması gerekir, yapılamaz , deliliktir. bana her nedense korkunç bir film 4'ü hatırlattı... hani testere filmi ile dalga geçmişler ya. adam ayağını kesiyor ama prangalı olanı değil... bu da böyle bir yanlışlık işte ! olmamalı, yapılmamalıdır.
parmaktaki mürekkebi gördükçe kendi kendine küfretmektir tahminimce.
seçime giderken gözlükleri unutup akıldaki partiye oy verememek ve de oy pusulasını katlarken asıl oy verilmek istenen partiyi görüp üzülmek olabilir. * *
bazen gayet ilginç olabilen bir durumdur. 1991 seçimlerinde doğuda okuma yazma bilmeyen kadınlara hadep'e oy vermek istiyorlarsa "kelebeğe oy ver" diye çocukları, eşleri tarafından tavsiyede bulunuldu. fakat sayısı hiç de az olmayan kadınlar oylarını yanlışlıkla hadep yerine anap'a verdi. sebep ise anap'ın arısıyla hadep'in kelebeğinin ayırt edilememesi.
gözleri iyi görmeyen yasli biri için muhtemel durum.
ben değil bir arkadaşım.