bugün

dertlerini anlatacak birini bulamamak, sinemaya yalnız gitmek. depresyona girme nedenlerinden biridir.
universitede bir arkadasin sohbet baslatmak icin yazdigi not.
budur.
cevabına sahip soru.
ayrı odalarda aynı kanalları izlemek.
şu başlıkta cevabını arayan asosyallerin aradığı şeydir. ben de yalnızım, çok güzel; boy vereyim mi?
yalnızlık insanın ruhunun sonsuzlukta gezinmesidir.
bu kez biraz fazla uzun sürdü.
üşümek olmasaydı.
iyidir de. Bi yere kadar tabii.
Dersteyken "acaba telefonumu sessize almış mıydım?" endişesi yaşamamaktır.
düşün bi, yıllardır hayran olduğun bir grup. çok uzun zamandır dinliyorsun, onlarla büyümüşsün. sonra bu grup senin yaşadığın şehire geliyor, gidecek bir allah'In kulu yok. kimse de yok ki, gel gidelim konsere diyebileceğin. tüm fırsatlar varken, birinci tekil şahıs olmaktan gidemiyorsun konsere.

yazık be bana da.
sabah bir günaydın diyecek insanın olmamasıdır.
işsizllikle de birleşince her gün uludağ sözlükte saatlerce takılmaya sebep olan illettir. Hayatım çok sikik amınakoyim ya.
Bu hafta ki uykusuz dergisin de oky nin mükemmel tarifi mevcuttur efenim.
bazen bogucu olan bazen de mutlu hissettiren durum. giderek alisiyor ama bunye. bu aralar iyi geciniyoruz kendisiyle.
fazlasının bile zararı olmayan tek şey.
herkesin kendi hayatında gerektiği kadar yalnız olması durumu.
kederli bir huzur evresidir.
sevişmek yalnızlığı bitirmiyor. sevmekse yetmiyor. yalnızlığın tedavisi için fedakarlık gerekli. onun da dozajını iyi kestirmek gerek. fedakarlık bir tarafı alabildiğine yok eder. yine tek kalır insanlar. yalnızlık aslında denge işi. her şeyin dengeli olması. aynı zamanda ahenk işi. sahi ahenk neydi? "bir bütünü oluşturan parçalar arasındaki uyum" hay ağzını öpeyim. uyum olmazsa olmazımız olsun. "bir elin nesi var iki elin sesi var." ama yalnızlık kelepçesinden kurtuluş için iki el yeterli değildir. yani yalnızlık sessizlik değildir ki sesle bitsin.

çok mu yalnızım yoksa yalnız mıyım çok? yalnızlık kendine soru sorup kendin cevap vermektir.
paylasilamaz, kötü olma nedeni de budur.
Son zamanlarca canımdan 'tak' diye ses getiren.
Herkes yalnızken herkes nasıl yalnız olabilir anlamak güç.
'karizma ve huzur' buldugun gecis evresini bitirdigim ve artik kacmak icin delik aradığım hayati anlamsizlastiran olay.
Konusabilecegim arkadaslarim olmasina rahmen konusmalari beni tatmin etmedigi icin tercih ettigim sey. Ama boyle de yalniz hissediyorum. Sonra diger insanlardan daha gucluymusum gibi geliyor, sonra yine yalniz hissediyoeum ve bu boyle gidiyor. Boyle ergenlige donus zamanlarim oluyor ozellikle de mevsim baharsa.
tuvalet kapısı açık şekilde mıcabilmektir yalnızlık...
gecenin hep aynı sessizlikle gelebilmesidir.
güncel Önemli Başlıklar