bugün

düşmanda olsa can kurtarmak insanlık görevidir, allah katında sevaptır. ama denizde çığlık atan iki kişiyi birden kurtarmamız imkansız, sadece bir kişiyi kurtarmak için karar vermeliyiz, birisi bizim dinimizin mensubu diğeri, yahudi.
cevabı yahudi olan sorudur. hic düşünmeden yahudiyi kurtarirdim. isidi kurtarayim da tesekkur yerine elime kellemi mi versin?
denizi kurtarırım.
ışidliyi kurtarırdım. en azından zararı belli bir kesime tüm dünyaya değil.
yahudinin kurtarılmaya ihtiyacı olmayacaktır, kurtardığın ışid militanı da bu mentaliteni sezip o sahilde kelleni kesecektir. maşallah.
bir soru.

içindeki balıkları kurtarırım. yazık lan balıklara.
eğer filistinli kesmemişse yahudiyi kurtarırım.
ışidli 'allahın kaderine karşı çıktın, allah öldürecekti ama sen beni kurtardın'' diye kellemi alabilir..
Hümanizm i benimsedigim için ikisininde kurtaririm.
Kurtarılması gereken kişinin dinine bakmak saçmadır. Eğer imkanımız varsa kişinin insanlığına göre seçim yapılmalıdır.
hangisini çekersen çek, onlar göbekten bağlılar birbirine, ikisi de kurtulur,
şuraya bak yav,
bir avuç yahudi ortadoğuyu maymun etmiş oynatıyor yav, kendini unutturarak hem de,
aramıza attıkları ırkçılık ve birbirimize karşı düşmanlık oyunlarıyla farkına bile varamıyoruz,
sonra çıkıyor ergenler, prison break izlerken vay anam vay dedikleri komploları göremiyorlar, sonra da neden böyleyiz
çünkü sen adam değilsin, hep etrafından bekliyorsun ondan böyleyiz.
Yahudiyi'dir.
Çünkü ışidci çıkar çıkmaz kellemi alır, yahudi ise teşekkür eder.
tabi ki yahudi'yi.
Sahil güvenliğe haber veririm.
denize elektrik verme seçeneğimi kullanırdım.
Hiçbirini. Isidli ölsün, yahudiyi israil kurtarır, Türkiye gibi vatandaşını yüzüstü bırakmaz.
ışid'li mücahitler allah rızası için savaştığı için müslümanın müslümanı kurtarması gerekir.
kaçıp götümü kurtarırım.
tuborg gold yanında popcorn seyrederim .
yahudiyi. çünkü yahudiler yapılan iyiliğin değerini bilir ama ışidlinin ne yapacağı belli değil!
ikisinide kurtarmaya çalışırım. ikiside insan sonuçta.
Yahudiyi kurtarirdim tabi ki. Yahudi kadar temiz insanlar mi var şu yeryuzunde? Araplar teror teknigini kullanmayi biraksa ortadoguya baris gelir ama Yahudiler silah kullanmayi biraksa ortadoguda bi tane yahudi kalmaz. Dogru dusunmek lazim.
Hiç kimse yüzme bilmiyorum dememiş bu bir eksiklik. Konumuza dönersek ikisi içinde şansımı denerim.
sıradan bir yahudi ile terörist arasındaki seçimi öngören soru. ama cevapların çoğunda görülüyor ki ışid'e sempati beslemenin yanında, israil'in devlet şiddeti nedeniyle beslenen antipati gözleri kör etmiş. naturi karta'yı geçtim, sokaktan geçen sarı çizmeli solomon ağa'nın sana ne zararı var?
yahudiyi kurtarırım.
kendimi kurtarırım mk bunlar düşerken beni de çeker kesin.