bugün

siktir edilesi sevgilidir.
şansını sonuna kadar zorlamayı seven sevgilidir.
johan cruyff : ''futbol oynamam için sigarayı bırakmam söylendi, bende futbolu bıraktım.'' aynı mantıktadır.
hiç şansı yoktur.
Kendisini sigarayla bir tutan sevgilidir.Acınası haldedir.
kendine güveni tam olan sevgilidir
kendine hiç şans tanımıyorsun tarzında ciks bir cevap yapıştırılabilinecek sevgilidir.
komik sevgilidir.
(bkz: asılan surata şaka şaka demek)
sevendir. sevdiğine zarar gelmesin isteyendir. candır. * * *
sevgilisini düşünen, (bkz: dumansız hava sahası)'na destek veren sevgilidir.
eğer sevgilisi ilişkiye başlamadan önce de sigara içiyorsa ve ilişkiye başlarken bırakacağını söylememişse, saçma bir tercihe yönlendiriştir. hayır yani, ileride değişir diye mi sevgili oldun, başta bilmiyor muydun karşı tarafın sigara kullandığını. hadi onu da geçtim, karşıdakini seçime zorlayan kişi reddeilme dahilinde " ne yani sigarayı benden daha mı çok seviyor?" diye hayıflanırken, diğer kişi de " kalkmış sigara uğruna beni bırakmaya kalkıyor." diye düşünecektir.
- ya sigara ya ben.
+ sigara.
- tamam bağla bana da bi tane.
hayatı boyunca sigara içmeyen sevgilidir.
sevgilisinin sağlığını düşünen ve o iğrenç sigara kokusundan bıkmış sevgilidir. lakin böyle bir seçme zorunluluğu sunarsa ters tepeceğini bilmelidir.
hangi insan özgürlüğü kısıtlandığında veya emrivaki yapıldığında " tamam" der ki?
-bitanem son bitane içecem. ama birlikte içecez tamam mı?
+söz mü.. kesin bırakacaksın ama..
-tamam bitanemm söz veriyorumm...
aradan aylar gecer...
-aşkım gelirken sigara almayı unutma..
+tamam hayatım....
(bkz: sevilir ki bu)
özgüveni tam olan sevgilidir.
riske girmiş ve şansı %50 nin altında olan sevgilidir.
kendini sigara ile bir tutan sevgilidir. kendisi bırakılır ama sigara bırakılmaz.

(bkz: ya su ya ben)*
eğer sigara camel ise götüne tekme atılası sevgilidir. siktirsin gitsin ırısbı.
içmediğim halde diyorum. defolur gider. benim kararlarıma yaptıklarıma saygılı olmayan kişiyi seçmem.
sigara kokusundan tiksinen ve sevgilisinin sağlıklı olmasını isteyen sevgilidir. böyle bir cümle kuruyorsa da onu ancak bu şekilde ikna edebileceğine inanmış demektir.
kendisini sigarayla bir tutacak kadar sığ bir sevgilidir. sigara tercih edilmelidir.

not: trabzonsporluyum.
birazdan sevgilisinin, karşısında sigara yaktığına şahit olacak sevgilidir. cevabını alıp uzaklaşırken sevgilisiden: "ehe madem sigarayı bırakıyorum, son kez bi vedalaşmam lazımdı" gibi şeyler işitebilir. inanmasindir çünkü sevgilisinin yapacagı en büyük hamle onun yanında sigara içmemekten ibaret olacaktır, büyük ihtimalle.
kalkıp böyle bir cümleyi kurmaya cesaret ediyorsa ağzı açmaya gerek yok. bu cümlenin arkasından hiç konuşmadan bir sigara yakın. o çemkirip bık bık öterken gayet sakin şekilde derin bir nefes daha çekip yüzüne üfleyin. o kendi gider zaten.
gitsin de.