bugün

entry'ler (271)

mizahiyet teorisi

Hızlı bir çıkış yapmış, pek keyifli doğaçlama tiyatro topluluğu.

BKM Mutfak Sahne, Kılçık Mekan, YOTA Sahnesi, Atölye Hangart ve daha bir çok mekanda oyunlarına rastlayabilirsiniz.

Kadrosu da şu şekildedir,

(bkz: ceyda ergül)
(bkz: çağlar çoşkun)
(bkz: duygu cansu idal)
(bkz: eda pancar)
(bkz: eren özel)
(bkz: ezgi şener)
(bkz: hamza yaman)
(bkz: perihan çelik)
(bkz: serkan hızlı)
(bkz: sıla erkan)
(bkz: sümeyye kenger)
(bkz: talat pamuk)

teknik ekip
fotoğraf: bahadır çakmak
video & teknik sorumlu: tolga güldütuna
müzik & ses: faruk demirbaş

yaran frp diyalogları

devam eden bir larp'ımız var ben oyunlardan birine son dakika yetiştim. makyajı yap kostümü giy derken oyun için bana verilen rapora çok dikkat edemedim.raporumda ise şöyle bir şey yazmaktaydı. " davalarla alakalı dosyalara göz atarken erkan tuna adında bir avukatın sami ve soydaşlara karşı girdiği davalardan sonuncusunu kazandığını ve kartal muhitinin ölen sahibinin mal varlığını aldığını fark ediyorsun." tabi ben bir telaş bir telaş. kim bu erkan kim bu erkan ben sami ve soydaşlarla baş edemiyorum bu adam nereden çıktı?

oyuna giriyoruz, rol esnasında birden bire herkesin içinde,

"tamam kabili kardeşlerim anlıyorum sizi ama onca dava sami ve soydaşlarınken birden bire ortaya erkan diye bir adamın çıkması ve aylardır araştırdığımız ölüm üzerine ölen muhit sahibinin mallarına el konulması ne demek? ben aylardır hatta aylardan da fazladır bu konuyla uğraşıyorum ve birden bire bir adam gelip davayı alıp gidiyor! ben bunun arkasında kurtuluş muhafızlarını ararım."

ben böyle konuşurken konuşurken oyunun ilerleyen safhalarında sevgili gm'lerimizden biri yanıma gelir ve erkan'ın benim tuttuğum avukat olduğunu ve kartal muhitinin tüm mallarının üzerime gçtiğini söyler. sevinsem mi üzülsem mi?! git sana davalarla alakalı olarak kendi tuttuğun avukatı kötüymüşcesine göster. avukatın adını unut. yaygara kopar tüm dikkatleri üzerine çek. sonra biri gelip kartal'ın malları sende ne arıyor dese gel de açıkla. neyse ki soran olmadı henüz...

çabuk parlayan sonra hemen sakinleşen insan

saman alevi tipi insan.

namaz kılmayan adama oy vermek

namazı kendine kılıyor, bize kılmıyor ya sonuçta.

başkasının namazından fayda ummak, yok daha neler.

iş namazda bitseydi, araplar her anlamda birinci olurdu.

9 temmuz hugh laurie konseri

Olmayacak olan konserdir.
Türkiye turne listesinden çıkartılmış.
En heves ettiğim iki üç konserden biriydi. hEVESiM KURSAĞIMDA KALDI RESMEN. oNCA SENE BOYUNCA HUGH LAURiE HASTASI OL. GELECEĞiNi DUYUNCA HAVALARA UÇ VE BiRDEN BiRE GELEMEYECEĞiNi ÖĞREN YERE ÇAKIL
AĞLAMAK iSTiYORUM SAYI SEYiRCiLER!

taksim

hakan günday, zargana adlı kitabında şöyle bahsetmiş;

yıllar sonra tekrar birlikteyiz..
hepinizi tanıyorum.. hepiniz tanıdıksınız..
yüzleriniz, kıyafetleriniz, kızgınlığınız, hayal kırıklığınız..
hepsini hatırlıyorum..
belki sizlerle savaşmadım..
belki hiçbirinizin omzuna dokunmadım, ama bunun bir önemi yok..
çünkü bizle aynı hak edilen payların alındığı yer burasıdır. tabii yapılan taksim bazen adaletli olmayabilir. ama zaten meydanın adı sadece taksim'dir. adil taksim meydanı değil. ve rüyalarımız da aynı..

bakire olmadigi halde bakire kiz arayan erkek

Tanımı sona bırakmak istiyorum.

Geçen gün bir arkadaşımla oturduk konuşuyoruz. kadın erkek ilişkileri cinsellik vs açıldı konu. O kadar açık fikirlidir dediğim kızdan aldığım cevap şu oldu "ya erkek sonuçta yapar, her durumda kadınla erkek bir olmuyor ki."
evet her durumda kadınla erkek bir olmuyor sonuçta kadın erkek değil, hiç bir insan yaptığı şeyler olsun kabiliyetleri olsun eşit olamıyor. kadınla erkek olarak değil de insan olarak bakmak lazım. neyse demem o ki en açık fikirlidir dediğim insan bile kalkıp "ay erkek o yapar" diyorsa ve insan evladı erkek çocuğunu "erkeksin sen aslansın" diyip "kızına da bacak arana dikkat et" diye yetiştiriyorsa, tabi ki o adam gün gelr "ben erkeğim istediğimi yaparım ama benimle olacak kız bakire olacak!" diye tutturur.

Kalkıp bir kadın bile" erkek adam yapar" gibi cümleler sarfedip kendini yerlere düşürüyorsa, aferin o çocuğa. müstahak bu kafadaki insanlara.

sözlük yazarlarının itirafları

Şirketteki en küçük kişi benim. insanlar bana küçük kız çocuğu muamelesi yapıyor. Arada gelip yanaklarımı sıkıyorlar vs. Normalde bu tarz muamele görmek çok rahatsız etmez, ama profesyonel gözükmem gereken bir ortamda bu muameleyi görünce sinir oluyoru.

Hapşırırken istemzsiz olarak pikaçu, piçu, piuu gibi sesler çıkarıyorum.

Uzun bir süredir ayrılmayı düşündüğüm iş yerimden çıkışımı yaptım, marka olarak ve pozisyon olarak daha iyi olduğunu bildiğim bir yerde çalışmaya başlayacağım. Ama korkuyorum ve bir hüzün bastı engel olamıyorum.

ali ismail korkmaz

nefret dolu bir adamınn, adamlarına verdiği emir ve bu emri bilinçsizce yerine getirenler tarafından öldürülen güzeller güzeli çocuk.

Aramızdan ayrıldı gün geçen bir dialoğu paylaşacağım.

projenin teslim günü ve ben yine haldır huldur telefonda doktorlarla görüşüyorum. bir ara doktorlardan biriyle şöyle bir dialog yaşadım.

- iyi günler dr. x ile görüşüyorum değil mi, ben y'den arıyorum. görüşmeyeli nasılsınız?
- ah merhaba kızım proje için aradın ama ben şu an hiç iyi değilim
- problem nedir doktor bey, bir sorun mu var?
- kızım ben bu gün doktor da değilim.
- anlayamadım. istifa mı ettiniz, hasta mısınız yoksa?
- yok kızım ben ali ismail korkmaz'ım
(dedi ve o ağlamaklı ses daha da hüzünlü çıktı. benim ise sabahtan beri takip ettiğim haberlerin üzerine bu ses allak bullak olmama sebep oldu.)
- ben de ali ismail korkmaz'ım...
dedikten sonra iyi günler vs diyip kapattık. normalde böyle bir konuşmaya şahit olsa bir yönetici kızabilirdi ama herkes o gün pür dikkat haberleri karıştırır haldeydi ve benim telefonda dediğim cümleyi ne kimse sorguladı ne de etti...

ali ismail korkmaz biziz.
bizleriz

cosplay izmir convention 4

1 eylül 2012 tarihinde izmir'de düzenlenecek olan cosplay etkinliği tabi sadece cosplayle sınırla kalan bir convention olmayacak. figürler, konsol turnuvaları, dans gösterileri gibi aktiviteler de olacak.

etkinlik sayfası;

http://www.facebook.com/events/419772154731697/

kontakt 2

yer altı kültürü adına düzenlenmiş en iyi etkinlikti diyebilirim. sponsorlarıyla ve etkinliğin düzenlenmesiyle gümbür gümbür geldi. Emeği geçen herkese teşekkürler.

my girlfriend is a gumiho

asya yapımı dizilere karşı oluşmuş ön yargıyı kırmayı sağlayan dizilerden biri. öncelikle şuna değineyim. kore dizilerinden hiç hazzetmez ve gereksiz bulurdum. ta ki içlerinden belli güzel dizileri fark edene kadar ki bu da o dizilerden biri oldu.

buradan sonrasında küçüklü büyüklü spoilerlar görebilirsiniz aman dikkat.

gelelim dizinin türüne sadece fantastik dersem olmayacak sadece romatik komedi de değil. aslına bakarsak fantastik, romantik komedi ve biraz da dramı barındırıyor. insan psikolojisi bazı yerlerde çok güzel ele alınmış. kore tarihinde efsane olan gumiho günümüzle çok güzel bir uyum içinde gösterilmiş. dizideki bazı replikler ve söyleniş tarzları ağızlara atkılacak cinsten.

ost'lere gelirsek, bu diziyi izleyen herkes bir yerlerde "dubıdubıduraffa" demitir. ve karakter şarkıları gerçekten tam oturmuş. özellikle cin öğretmen ortaya çıktığında çalan müzik bir harika.

başka bir kadroyla bu dizi çekilseydi nasıl olurdu bilmiyorum ama oyuncular karakterlerle çok güzel uyum sağlamışlar.

diziyi izleyecekler için şunu da diyebilirim ki favro çiftlerinizden biri yönetmen ve hala olacak. yani çifte çift edineceksiniz dizide.

ha bir de bir de yine bir deniz kızı furyası daha göreceksiniz. deniz kızı deniz kızı olalı bu kadar diziye konu olmamıtır.
diğer deniz kızı temaları için ise
(bkz: flowrr boy and ramyun shop)
(bkz: secret garden)
(bkz: boys over flowers)

unutulmaz dizi replikleri

sedef: niye öyle bakıyorsun bana? bakmasana öyle. yani ben bir şey yapmadım ki. ben. tamam araba var. bir yerlere gideceğiz. kötü bir şey mi yaptım ben? ben seninle birlikte olmak için yaptım.
mecnun: ya, beraber olalım istedin. ha şirin de aynısını istemişti.
sedef: ama ben...
mecnun: anladım. tamam ya. eyvallah anladım çok iyi anladım. her şeyi anladım ben. ya en başından beri kocaman bir boşluğun içindeyim. didiniyorum çabalıyorum hiç bir şey olmuyor. didiniyorumçabalıyorum ne o boşluktan kurtulabiliyorum, ne o boşluğu doldurabiliyorum. hiç bir şey yapamıyorum. sürekli bu oyunlar, oyunlar şu. artık bu oyunu bozamam ki.
sedef: mecnun nereye?
mecnun: leyla'ya gidiyorum ben.
sedef: leyla benim.
mecnun: değilsin.

leyla ile mecnun
2.sezon finali
61. bölüm

leyla ile mecnun

sezon finaliyle ekrandaydı. şimdi ise leyla ile mecnun belgeseli diye program var.

--- spoiler ---

hüzne boğdu resmen. evet güldürdü yine, göndermeleri de hak getire ama güldürdüğünden çok üzdü. herkesin adının başına ah getirilecek bir bölümdü adeta. mecnun bu sefer gerçekten mecnun oldu diyebilirim.
ezginin günlüğü'nü çok çok çok sevsem de bu gece eksik bir şey adlı parça ali atay'dan baya bir tatlı-sert geldi.
http://www.youtube.com/watch?v=akeW95X3d6g&feature=related

--- spoiler ---

tecavüze uğrayan doğursun gerekirse devlet bakar

oldu tecavüze uğrayayım hamile kalayım. bir de tecavüze uğradığım adamla evlenip çocuğu doğurayım. sonra tecavüzcü herif bbalık devlet de analık yapsın. çocuk da büyüsün ve rte modeli bir canlı olsun.
oldu başka? öyle br şey olsa kendimi keserim daha iyi.

kontakt

(bkz: kontakt 2)

kontakt 2

kontakt 2 yolda.
2. düzenlenen kontakt etkinliği bu sefer 30 haziran - 1 temmuz tarihlerinde yıldız teknik üniversitesi davutpaşa kampüsü kongre merkezi'nde gerçekleşecek.

bir çok etkinlik ve oyun oynananacak. çeşit çeşit cosplay, larp ve frp etkinlikleriyle epey kapsamlı bir etkinlik olacak.

bu 2. etkinlik için gelecek olan konuklardan biri de kenan yarar.

diğer konukları öğrendikçe duyuracağım.

2012 eurovision şarkı yarışması için ne dediler

oğlum bak git.

(bkz: on iki dikişlik hasar veren amca)

2012 eurovision şarkı yarışması

"oylar bir kere daha lordi'ye. " dememize sebep oldu az önce.

sözlük yazarlarının itirafları

ay savaşçısı'nın cosplayini yapmak için çok çok zayıf olmak gerektiğini düşünüp dururdum hep. ancak şu resimdeki ablanın ay savaşçısı halini gördükten sonra içim rahatladı;
http://a4.sphotos.ak.fbcd...8_705589_1977248848_n.jpg

içimde azıcık da olsun "yok yapamam" kırıntısı vardı. bu fotoğrafı gördükten sonra o kırıntı da temizlendi sağolsun. kesin olmamakla birlikte önümüzdei etkinliğe hangi karakter olarak gidecğeim bu sayede belli oldu. aslıdna olayın bir de mini bir hikayesi var onu da bir gün cici cici anlatacağım. laylaylom.