bugün

(bkz: xp yi hala işletim sistemi saymak)
sadece webte gezinen adam için windows xp yeterlidir. bu yüzdendir ki xp'yi halen en iyi işletim sistemi diye savunanlar var. haklı değiller mi? bence de haklılar zaten bu tarz şeyler kişinin kullanımına bağlı olarak tecrübe ettiği şeylerdir. sistem kaynaklarının etkin kullanımı açısından vista ne kadar kötüyse windows 7 o kadar iyiydi. windows 8'i denemedim fakat microsoft'un win 7 ile optimale yakın bir deneyim sunduğunu ve bunun üzerine bir şeyler katmış olacağını düşünüyorum.
atla eşeğin kıyaslamasıdır.
hala xp kullanan biri olarak diyebilirim ki, ne win7 ne de win 8 ilgimi çekmiyor.

ben böyle orta halli bebeler gibi seviyorum xp mi.
al birini vur ötekine. En basit programların (format factory gibi) ve oyunların (braid) bile windows xp'ye desteği olmaması; windows 8'in de yılların alışkanlıklarını tek seferde bozmaya çalışması ve microsoft'un eski özellikleri yeni gibi sunmaya çalışması (yeni windows 8 güncellememiz ile artık tek ekranda aynı anda 2 pencere açabileceksiniz hohoho, gibi) nedenleri ile windows 7'nin halen üstün geleceği karşılaştırma.
xp her türlü alır.
pek yersiz olacak ama win7 sikertir demek istediğim versus.
win 8 iyi güzel hoş gibi çözmeye karıştırmaya bir türlü zamanım olmadı ama win 7 de iyidir ya,diğerinde kullanılandır.
Windows xp, kurumsal şirketlerin ve ev kullanıcıların vazgeçilmez versiyonu oldu. Microsoft, ondan üstün bir sistem çıkartamadı.. En sonunda, her türlü desteği kesince, diğer üst versiyonlara geçmeyi düşünmeye başladılar. UEFI, windows xp kadar iyi bir sistem yapamayan microsoft'un acizliğinin göstergesidir. Bios'u geliştirdiğini iddia ederek, bilgisayar alan herkesi kendi sistemine mahkum etmeyi deneyecek kadar bitiktirler.
bill gates panpam kusura bakmasın. win7 yüklettim iki gün kullanamadım. win8 i aklıma bile getirmiyorum. xp ile öyle kaynaşmışımki diğerleriyle yapamadım ve xp nin sinesine geri döndüm. sp3 kullanıyorum. microsoft sp1 ve sp2 desteğini kaldırmış diye duydum." aman sp3 e dokunma" diye bill gates panpama bizim teyze oğluyla haber gönderdim. dinler her halde...
hâlâ sonuç hakkında kafa yoranlar var mı diye merak ettiğim kıyaslama. bir tarafta 10 yıl öncesinin işletim sistemi, diğer yanda microsoft'un en iyisi. ayrıca windows 8 kullanıp da xp'ye dönecek olan yoktur diye düşünüyorum.
Xp candir be.sevmeyen olsun kisaca arklar
xp nostalji. Eski bilgisayarımda yüklü. Arada açar öyle bakarım. Windows 8 ise aşmış.