bugün

8 tutmayınca şekil olsun diye yapılan bir hareket. Başlatı eski haline getireceklerdir diye düşünülmekte.
preview surumu download icin hazir olan baslat menusunu yine eski haline dondurmeyen microsoft milleti bu sekilde kandiracagini sanmaktadir.
forumlarda gördüğüm kadarıyla yüklendiğinde bazı oyunlarda sıkıntı olabiliyormuş. ben onların yalancısıyım. o yüzden yüklemek için kararlı sürümü beklemek iyi olabilir.
an itibariyle kullandığımdır. güzeldir on numaradır. oyunlarda falan sıkıntı yoktur. ama şöyle bir ibnelikle karşı karşıyayım. sağ alt kısımda deneme kopyası build 9431 yazıyor. kaldırmadım.

not: start'ı var.
izlediğim videolardan anladığım kadarıyla sembolik bir başlat logosu var. başlat'a tıklandığında metro arayüzüne gidiyorsunuz. yamuluyorsam uyarın.
başlatsız windows olmayacağını anlayan microsoft'un yeni sürümü.
http://biliyoruzdakonusuy...angi-yenilikleri-sunuyor/
yükseltme değil güncellemedir.
kararlı sürümü ne zaman gelecek diye düşündüren windows sürümü. Açıklandıysa mesaj kutuma el atan dostlara duacı olurum.
(bkz: aramaya üşenmek)*
kararlı sürüm değildir. bu arada arkadaşlar 'başlat geri gelecek' demiş. ulan windows 7 ile 8 araısndaki belki de 'tek' büyük fark başlat. gerisi hep tema farkı. adamlar tek fark olan başlatı mı geri getircek ? microsoft ceo su açıklasa bile inanmam buna.
Yayımlanmış sürümdür. Başlat menusu ortalama kullanıcıyı pek tatmin etmemiştir. Olmasa da olur işletim sistemidir.
bugün win8 için mağazada sunulmuştur.

(bkz: sözlüğün boş işlerle uğraşması)
az önce yükledim. ne değişti derseniz?

(bkz: başlat nerde)
teknoloji özürlü insanların yine beğenmediği windowsun yeni sürümü.
bugün itibariyle piyasaya çıkan ücretsiz windows sürümü.

http://www.teknolojioku.c...-cikti-indirin-14714.html
Gayet iyi olmuş ancak sorunlarıda olan windows sürümü. Az önce kurdum ve bi deneme turu attım.

Eksilerim şu şekilde;

-öncelikle kurulumu yaklaşık 45 dakika sürdü. Donanımımla alakalı derseniz donanımım şu şekilde *.Bu yönden büyük bir eksi olabilir. Tamam boyutu gayet büyük ama ne bileyim, 45 dakika artık bir güncelleme için oldukça uzun bir zaman gibi geliyor.

-Mağazada hız biraz düşmüş. Arka plana attığınızda yükleme yapmıyor. Güncelleme ile çözülecektir o sorun değil.

-Bu metro arayüzü ile ortaya çıkan sağ sol hizalama çubuklarının kılavuz çizgisinde hizalanmaması büyük eksi bence. Metro arayüz için binlerce arayüz geliştirilmeli yada her biri için ayrı ayrı düzenlenmesi gerekir. Yoksa verimli olmaz.

Artılar baya çok olduğundan söylemiyorum bile *. Ama yine de tam alışmak için yine bir kullanım süreci geçmesi gerekiyor.

edit: Donanım gizli bakınızdan yıldızlı bkz haline getirildi. Yanlış yapmışım görmemiş gibi duruyor.
windows 8.1 microsoft firmasın en yeni işletim sistemi. windows 8 kernellerini kullananan işletim sisteminde win8 den farklı olan ne var diye baktığımızda.
*daha gelişmiş metro arabirim.
*win8de kaldırılan başlat tuşunun geri gelişi. *doğrudan desktopun ön yüklenmesi
* yerleşik uygulamarın artışı bunların içinde facebook ta yer almakta
* windowsun yerel hesap yerine mail hesabına bağlı çalışmak istemesi ki bazı uygulamalar sizi maille oturum açmaya zorluyor.
* kopya kullanım dahada zorlaştırılması diyebiliriz.

windows 8 göre artıları
*metro arabirim güzel olmuş uygulamarın karnı yarılmıyor.

windows 8 göre eksileri
*bir mail hesıbına bağlı oturum isteği
*cracklanmasının daha zor oluşu.

bana kalırsa kopya yazılım kullananlar bir süre daha geçmesin. orjinal yazılım kullanalar ise hemen geçebilirler.
rt sürümü güncellemesi, yaşanan sıkıntılar nedeniyle geri çekilmiştir.
Windows'un tablet bilgisayarlarda da kullanacağı yeni işletim sistemidir
notebook'umda orjinalden Windows 8 sahibiyim, mağazada birkaç gündür görüyordum ama bir fırsatım olmamıştı. bahsedilen stabilite sorununu duyunca hemen yüklemedimde açıkçası fakat mağazada görmeye devam edince daha tereddüt etmeden en sonunda yükledim. 3.2 gb civarı bir boyutu bulunuyor, sorunsuzca indi ve kurulumu tamamladı. kurulum sırasında ve sonrasında Windows hesabınıza ihtiyacınız var, ufak bir not düşeyim bunuda. kurulumdan kısa bir süre sonra sony vaio update'den hem intel hem de nvidia ve bluetooth'un Windows 8.1 için olan yeni sürücülerinin uyarısı geldi, bunlarıda görünce doğru iş yaptığımı anladım. şu anda sistemi birkaç saattir kullanıyorum ve herşey yolunda. ben Windows 8'i de zaten çok beğendiğimden 8.1'i daha da beğendim. sabit disk üzerindeki dosya ulaşım hızları, yazma-kopyalama hızları daha da başarılı geldi. yeni gelen mağazada eskisinden daha güzel ve kullanışlı, yeni uygulamalar falan gayet hoş, kısaca bence güzel olmuş. kullanması bana en keyifli gelen Windows daha da keyifli hale geldi açıkcası.
Windows 8 e gelen güncellemedir. Bu güncellemeyi yükledikten sonra oyunlarda kasma sorunu başladı. Windows 8 de 1920x1080 çözünürlükte ultra ayarlarda oyun oynarken windows 8.1 de en basit oyunlarda bile takılma olmaya başladı.
3.62 gb boyutunda olan windows 8 in yeni güncelleme sürümü. *
dün yüklediğimden beri bilgisayarımın açılış süresini uzatan """""geliştirme"""" paketidir.
yüklemeye yanaşmadığım update. herşey güzel giderken bilgisayarı sikecekmiş gibi geliyor.
normalde 1.8, overclock ile 2.5 ghz olan işlemcim, 1 gb ati radeon hd4670 ekran kartı ve 1 tb hard disk ile kullandığım, hiç bir sıkıntı yaşamadığım gayet iyi ve kaliteli işletim sistemidir.
Ancak Bill Gates amcanın uyanıklık yaptığını fark ettim, tıpkı alışveriş mağazalarındaki pencere olmaması ve geçen saatin fark edilmemesi olayı gibi, IE veya Chrome'u tam ekranda açınca pc'de saat görükmüyor ve ben şu an saat kaç bilmiyorum *
güncel Önemli Başlıklar