bugün

hayatın film şeridi gibi derler ya işte o olur. ola ki kurtuldun o korku ile kurtulanın da çocuğu olmaz artık.
nal gibi, fosforlu fosforlu viraj tabelalarını görüp hızınızı bir kuple azaltın bir zahmet. canınız ve sevdiklerinizin canı, bir yolun yarım saat erken bitmesinden çok daha önemli olsa gerek.

ama tabi başımıza gelen bir durumdur kendisi. adrenalinin vücuda yayılışı ve verdiği sıcaklık iliklere kadar hissedilir.
vaginaye gereğinden hızlı girildiğini hissedilen an diye okudum.
benzemiyor mu ama, doğru söyle.

öte yandan uyumamak gerektir.
O an motosiklet uzerindeyseniz cok daha guzeldir.
Kimse de demiyor ki girildiğini hissedilen nedir?
bu olay araçtan araca o kadar çok değişiyor ki...

corsa ile virajlar korkma sebebiyken, mini cooper gibi sportif ruhlu araçlarla keyif sebebi. bir sonraki virajın gelmesini isteyecek kadar. gereğinden über fazla hızlı girmedikçe tabi.
(bkz: motor freni). Diğerleri savurtabilir.
" eşhedü enla...... " diye başlayan cümle kurulan andır.
Aracından aracına sonu değişecek hadise. Kullandığın aracın şasi si yerden yüksek bir araçsa 50 km/h ' nin üstünde girdiysen geçmiş olsun.
görsel
Ama şu araçla 90' la de girsen sıkıntı olmaz.
renault laguna rxt ile fark etmez. kaplan gibi yola yapışıp, yatar. viraj bitince yavaşca düzelir.
Viraj alımında genellikle yapılan en önemli hata, viraja otomobilin yere tutunma Sınırlarını zorlayacak bir hızla girip daha sonra viraj içinde fren kullanma mecburiyetinde kalmaktır. Eğer dikkatli bir sürücü iseniz diğer araçlarla birlikte viraja girdiğinizde çoğu Sürücünün hızını ayarlayamamaktan ötürü neredeyse viraj çıkışına kadar fren lambalarının yandığına Şahit olmuşsunuzdur.

aracın markasına göre kurtulma,atlatma şansı vardır.onun dışında allah'a emanet verilen sadakaları düşünür dua edersiniz.

başka bir açıdan olaya bakacak olursan bildiğin adrenalindir.her anın kıymetini bilmen için verilen şanstır bi yerde.

(bkz: adrenalinin tavan yaptığı anlar)
(bkz: a 180) ile bir tecrübem oldu.

torba civarındayız. uçağa yetişmemiz lazım -ki 55 dakika vardı kalkmasına- 170-180 gidiyorum. iki viraj var arka arkaya; ilkini tatlı olan sandım hız kesmedim fazla. fakat acı gerçeği gördüğümde (hissetmek daha doğru esasında) araba zaten yola tutunamamaya başlamıştı.

sonrasına sırayla;

ayağı gazdan çekme
yan gözle yan koltukta oturanı kesmek (farkında değildi telefonla konuştuğundan dolayı oh çektim, panik yaptırırdı yoksa)
sellektör üstüne sellektör yapıp yolun boşalmasını istemek
vites düşürmek
gaza hafifçe dokunup savrulmayı önlemek
tekrar vites düşürmek hafif fren
araç şeride girince 120lere sabitleyip havalimanına gitmek.

not: yetişemedik!
(bkz: dönüm noktası).
(bkz: ölüme sürdüler)
Altındaki arabanın murat 124'ten farkının olmadığını anlamak.
Umarım asfalt zeminde gidiyorumdur micir vs ise takla atan güvercin olucam diye düşündüren an.
siz bir de askeriyenin land'ı ile girin derim. 40 la gir takla atarsın maazallah.
bir kere hızla girip kaza yaptıktan sonra artık korkudan giremediğim virajdır.
buyurun cenaze namazına..
sonra hoca sorar; - eyyy cemaati müslimin, merhumu nasssıl bilirdiniz?
- eyi bilurduk hocam.
Debriyaj sonra hafif hafif frene bas çek bas çek geniş al dua et.
--spoiler--
-eşhedü enla ve saire...
--spoiler--
Açılın bana hep olur:
"Buraya kadarmış." deyip uçmanın tadı çıkarılır.
Bir de hurdadan sağ salim çıktım mıydı; değmeyin keyfime.
arabanın göt dediğimiz kısmının bağımsızlığını kazandığı andır.
hızlı gittiğin için kendine kızdığın andır. siz siz olun trafik levhalarını iyi okumasını bilin.
Viraja ve arabaya göre değişecek durumdur. Felaket de olabilir, zevlı anlar da yaşatabilir.
güncel Önemli Başlıklar