fm serilerinde anderlecht te forma giyen defans oyuncusu. daha 18-19 yaşlarında olmasına rağmen hemencecik yılın en iyi defans oyuncusu olur. eğer geleceğe yatırım yapıyorsanız kesinlikle almanız gereken bir futbolcudur. yok ben kısa vadede çabuk başarı istiyorum derseniz ucuza cannavaro ve thuram ı da alabilirsiniz. yanında anthony vanden borre yi de alırsanız çok güzel sonuçlar doğurabilir.

halihazırda ise kendisi hamburg da oynamakta olup, liverpool la anlaştığı yönünde haberler çıkmaktadır.

(bkz: gereksiz bilgiler)
hamburg'ta 10 numaralı formayı giyen defans oyuncusudur arada forvete de geçer takımına gol lazımsa.
manchester city ye transfer olmuş genç stoperdir.

yalnız anlamadığım nokta şudur ki: bu sene kendine büyük hedefler koyan hamburger sv neden defansındaki en önemli oyuncusunu sattı? heee tabii bide şu ihtimal var : premier league kompany de dahil herkesin hayali. işte o zaman birşey diyemem.
en sevdiğim oyuncu. neredeyse her mevkide oynar.
belçikalı defans oyuncusudur. bir defans oyuncusuna göre oldukça tekniktir.

tayfur havutçu'yla şöyle de bir olayı olmuştur:

sanırım 17 18 yaşındayken türkiye belçika maç yapıyor ve kompany'i de oynuyor. tayfur o maçta kendisini çok beğeniyor ve beşiktaşlı yöneticilere gidip 'genç bir oyuncu keşfettim alalım bunu' diyor. yönetim de fiyat soruyor ve aldıkları '18 milyon dolar(8 de olabilir)' cevabı sonrasında teşekkür edip işlerine dönüyorlar. swh
manchester city'nin ilk 11 de oynatmayarak yazık ettiği henüz 23 yaşındaki komple defans oyuncusu. boyu 1.90 dır ve kafa toplarında mükemmeldir. boyu uzun olmasına rağmen buna göre inanılmaz çevik ve hızlıdır. gerekirse ön liberoya koyun, orda oynayacak teknik kapasiteye de sahiptir. müdahale yeteneği çok gelişmiştir. bu adamı birebir kalsanız bile kolay kolay geçemezsiniz, çünkü kaya gibi dikilir karşınıza. micah richards ile ikisinin olduğu bir savunma düşünmek istiyorum ama sağolsunlar oynatmıyorlar bu adamı. kısacası gerek oyun yapısı gerek tip olarak rio ferdinand'ın genci diyebiliriz. bu adamı oynatmayan teknik direktörün beyninden şüphe ederim orası da ayrı bir mesele.
daha keşfedilmemişken managerlikte nasıl bi futbolcu olacağı belli olan promising centre back.
fm 2005 te bu yıllara geldiğinizde dünya nın en iyi defans oyuncusu olup , fiyatı da 50 milyon eurolara dayanmaktadır.
eğer şimdiki maçta ilk 11'de çıkarsa forvete geçit vermeyecek stoper.
barcelona'nın puyol'un yerine alması gereken oyuncudur. topa çok iyi hakimiyet kurar, fiziği kusursuzdur, ayağa pas için yaratılmıştır. pique-kompany ikilisi 10 yıl götürür defansın göbeğini.
bugün yaptığı hatayla günün loser'ı olmaya adaydır. ben olsam evden bir hafta dışarı adımımı atmazdım.*
pique'yle birlikte yeni nesil defans oyuncularının en iyisi.
mükemmel bir defans oyuncusudur. bunun kadar çevik ve seri bir defans oyuncusu görmedim. defansif ortasaha yap sırıtmaz.
manchester city şampiyon olursa bunda kompany'nin manchester united'a attığı golün büyük katkısı vardır.
premier ligde van persie' yi geride bırakıp yılın futbolcusu seçilmiştir.
Belçika milli takımının göz bebeği , harika stoper. Eden hazard , thomas vermaleen , courtois , vertonghen , axel witsel , fellaini ve lukaku gibi oyunculardan oluşan belçika nın harika yeni jenerasyonunun en değerli parçası.
Şirket gibi topçudur.
tam bir bomba.

18 eylül 2012 real madrid manchester city maçında tek kelimeyle sıçmış, maçı real madrid'e vermiştir.

takımının yediği birinci ve üçüncü golde tek suçlu kendisidir. marcelo'dan yediği basit çalım ile oyuncunun önünü açmış, takımına ilk golü yedirmiştir. ardından ronaldo'nun çok da sert olmayan şutu kendisine doğru gelirken nedense kafasını toptan son anda kaçırmış, kaleci hart'ı da yanıltarak takımının 3. golü yemesine sebebiyet vermiştir.
barcelona ve real madridi beğenmeyen manchester city kaptanı.
defansif özellikleri üst düzeyde olan belçikalı defans oyuncusu.
Geçen sene yaya toure ile beraber manchester city yi şampiyon yapan kaya gibi defans oyuncusu. Bu sene ise hem o , hem yaya kayıplarda.
Şu aralar sık sık sakatlandığı için eski günlerinden çok uzakta. Ama 2 yıl önce yakaladığı form durumu ile dünyanın en iyi 2-3 savunmacısından biri haline gelmişti. iyileşip eski formunu yakalamalı çünkü yazın dünya kupasında belçika milli takımının ona çok ihtiyacı olacak.
iyi bir defans oyuncusu.

Uzaylıya benziyor lan?
cm serilerinde döktüren bir oyuncuydu. hangi takımı seçersem seçeyim defansa monte ederdim kendisini.
stoperin dibidir.