bugün

Her gün, her dakika, hatta her saniye umut etmiyor muyuz aslında?
Sanki hayatımız bunun üzerine kurulu gibi.Sevmeyi umut ediyoruz bazen,sevilmeyi.Mutlu olmayı,huzuru bulmayı.Üzülmemeyi umut ediyoruz hatta, ama en önemlisi de vazgeçmemeyi umut ediyoruz.
Unutamadıysan Umut varsa umut etmek. Önüne bakmak istiyorsan vazgeçmek.
intihar etmek.
Asla vazgeçme. Belki bir gün.
Tepkisizleşmek.
Soruları arasında bir ordan bir oraya savrulup duran ruhun, bu sorunu intihar ederek çözmesi yüksek ihtimaller arasında.
Genel olarak vazgeçin ve umut etmeyin. Umut etmek aptal insan eylemi ve aptallar genelde vazgeçmeyenlerdir.
Vazgeçebildiğin gün özgür kalırsın onun dışındaki hergün içinde umutla yaşarsın.
Vazgeçtiğin an yarım kalırsın umut ettiğin anda yalnız kalırsın.
Hayata devam edebilmek için vazgeçmek lazım,
istediğin yalnız kalmaksa eğer içindeki umudu her zaman yanında taşırsın.
umut etmek. çünkü vazgeçersen umut etmeyi bırakırsın. ama umut edersen vazgeçmezsin.
Seven vazgecmez, yapabileceği en iyi şey kabullenmektir. Umut sizi tüketir.
vazgeçtikten sonra umut edebilmek gibisi yoktur.
buna da pişmanlık derler.

potansiyelinde ne varsa onu dene.
ikisinin de süresinin ne derecede olacağı bilinmemekle birlikte süründüreceği kuvvetle muhtemeldir. yine de umut etmek güzel lan. sırf kelimenin anlamının hatrına. umut etmek , bırakmamak. gibi.
taviz vermemek.
insanlar güce tapar ve güce boyun eğer. ancak varolan gücü alt edip, gücü eline alma imkanı bulduğunda da hamle yapmaktan çekinmezler. her zaman yedek bir şarjör olursa hiç çekinmeden teraziyi kendine çevirebilirsin.
Vazgeçmek. Soruyu bilmiyorum ama.
umut etmek, hem de sonuna kadar, çünkü en son umut ölür, insandan bile sonra, son nefesinde dahi insan ölmemeyi umacaktır, öleceğini bilerek, bir mucize, bir kurtuluş bekleyecektir.

hayallerini ve hedeflerini neyle beslediğine göre değişir umut ve umutsuzluk ölçekleri, benim de herkes kadar var hayallerim, kimseden farklı veya özel de değilim, ama tam üç senedir o hayallerin peşinde koşuyorum, çok yenildim, çok gece ağlayarak sabah ettim, ama her sabaha umutla uyandım, bazılarına göre bu beni 'saplantılı' yaptı bazılarına göre 'inatçı' bazıları bunu olumlu yordu 'hırslı' dedi bazıları tekrar dene derken bazıları yeter dedi.

boşverdim. ben ne diyordum? kalbim ne diyordu? aklıma mı güvenmeliydim tüm acizler gibi?

ben denemek istiyordum, mutluyum çünkü onların peşinde koşmaktan, koşarken düştüğüm zaman yara olan dizlerimi görünce mutluyum, o yaralar kanıtıdır koştuğum yolların.

yürümeyen insan düşmez.

ben düşün derim, çok düşün, ne kadar çok düşerseniz o kadar güçlü kalkacaksınız hayat sahnesine.

hem yenildim, ne olmuş ki? ne kaybettim? kazanmak ve kaybetmek nedir ki? utanmalı mıyım şimdi hayalimin peşinden koşarken kaybettim diye, hayır, kendimle gurur duyacağım, çoğunun korktuğunu ben denedim diye.

ve söz sözlük, eğer 'kabullenmek' için sözüm ona 'hayatın gerçekleri' için büyümek gerekiyorsa büyümeyeceğim, söz büyümeyeceğim.

40'ımda şort giyip hayallerimin peşinde olacağım.
Her konuda umut etmek cesaret ,vazgeçmek ise korkaklık gerektirir. Bu yüzden umut etmek.
Vazgeçmiş gibi yapıp içten içe umut etmek.
vazgeçmemeyi umut edin. yada ikisi arasında kalmamayı.
Vazgeçin aq. Umut ederek yaşamak acını arttırıyor, normalde umut edip etrafa gülücükler saçmak tarzımdır, çünkü genelde iyimserlikten mala bağlarım Evet. vazgeçip yoluna bakmak en doğrusu, size acaba öyle mi böyle mi düşündürten insanlar aahh boşverin böyle insanları.
Umut daima vardır abi. Yok deseniz bile vardır.
Sonucu umut etmekten yorulup vazgeçmek olmasın gerisi halledelir.
vazgeçmek mi? o ne aciz bir fiil.
umut mu? o bi' dipsiz kuyu
Vazgeçmek; en azından yolun sonuna gelmişsindir, arkana bakmazsın ve geriye dönüşün yoktur. Umut etmek insanı kahreder belki bir şans daha verebilir diye kendini bitirirsin, bittiğini bildiğin halde sürekli geriye bakar ve geçmişte takılı kalırsın.
Kesin çizgilerle ayıramazsınız ikisini. Umut etmekten vazgeçerseniz vazgeçmeyi başlatmış olursunuz. Şıp diye vazgeçemezsiniz de öyle. Vazgeçmeyi umut edebilirsiniz önce.

Kalbinizdeki son zerreyi de kaybettikten sonra umut etmekle kalbinizdeki zerreye rağmen vazgeçmekse aptallık olur.
Vazgeçmek, umut etmek esarettir. Bütün umudunun bittiği gün özgür olursun.
Umut edecek bir sey kalmadi artik. Vazgecmek.