bugün

ülkesine sahiplenecek kadar şereflidir.. çevresinde olup biteni görmezden gelerek, abilerinden kopamayan sefillerden kat kat daha onurludur.. bir numaradır.
kendini gta vice city oyununda sanan kemalisttir. *
belki cahildir lakin asla çamur atmaz, belki aydınlanmaya ihtiyacı vardır ama bunu iç ve dış sermaye sahiplerinin haram kalesi ampulleri ile yapmayacak.

son sözüm, cümle kurmak meziyet ister ama maharet virgülü kullanabilmekte.
kendi ülkesidir tabi. sen sahiplenmezsen ben sahiplenmezsem kim sahiplenecek.
atatürk'ün tüm yurdu düşmanlardan tek başına, cepheden cepheye uçarak kurtardığını da zanneder.
önce vatan ile ülkenin aynı anlama geldiğini öğrenip sonra ona göre başlık açılması gerektiğini düşündüğüm anlamsız söz öbeği olmuş başlıkımsı.
bir insanın vatanı kendi vatanı olarak görmeside çok anormal birşey değildir ayrıca. hatta artık vatanı satmaktan bunu düşünemeyen tomarla insan yaşarken bu topraklarda...
Dogru yapan kemalisttir..ülkeyi satan oruspu cocuklarına karsı ülkesine sahip cikandir...
atatürkün kurucusu olduğu bir ülkede bir atatürkçü'nün vatanını kendi ülkesi olarak görmesi kadar doğal bişey olabilir mi diye düşündürdü. Afedersin ben zannetmeyeceğim de atatürkü her fırsatta aşağılayan hakaret eden ezik kişi mi zannedecekti. Atatürkü sevme, atatürkü seveni sevme sonra ülke benim de! yok artık.
Tabi, bilumum milletlere ait bu vatan. Önce Amerikalılara, sonra PKKlılara. Türkler hariç herkese.
vatanı amerikanın mandası sanan insandan daha normal insandır..

bu vatan gayet de bizim vatanımızdır, bizim derken 65 milyonu kastediyorum, bizden başka türkiyeli yoktur..
böyle açılmış bir salak başlığa, ben dahil yazılan 16 entryi kınıyorum sadece. " vatanı kendi ülkesi zanneden kemalist. " evet çok başarılı. ulan vatan adı üstünde, git biraz türkçe çalış el arabic seni.
kendi ülkesi sanmasa zaten kemalist olamazdı.
bu başlık altına entry girmek istemezdim ama kendimi tutamayacağım. zaten ülkesini sahiplendiği için kemalist olmuştur. bu ülkede yaşamayı hakedecek kadar ülkeyi sahiplenen insandır. iran a git diye ben yazdım ve arkasındayım. cahillikten kast ülkenin satıldığını göre göre sahiplenmekse cahilim.*
vatan elbette kemalistlerin de ülkesidir ancak babalarının malı değildir.
kemalistlerin ülkeyi sahiplenmesi kötü birşey değildir ancak başkalarına siktir çekmesi kötüden de öte adiliktir.

bu ülke hepimizin ve hep birlikte yaşayacaksak önce birbirimizi kabullenmemiz gerekir. herkesin toplum içerisindeki karşılığı ne ise devlette de o kadar söz sahibi olması gerekir.

(bkz: kemalist temsil gaspı)
ülkesini bu kadar benimsediğine göre birilerinin aksine en azından vatanını satmıycak kemalistlerdir.
sadece kemalistlere özgü değildir bu davranış vatanını seven herkes kendi ülkesi zanneder. çok da hatalı olduğu söylenemez, zira kendi ülkesidir zaten.

bu vatanı tayyipin ülkesi sanan adamların(!) olduğu bir ülkede değer verilesi insanlardır.

http://www.uludagsozluk.c...ip-ülkesinde-ekmek-yemek/
vatan vatanı seven, bölmeyen, tehlikeye atmayan herkesindir. vatanı seven herkes sahiplenmek zorundadır. biraz monoton bir cümle olacak fakat bu vatan hepimizin. vatanı sevmeyen gider o ayrı mesele.
şuursuzun önde gidenidir.kafaya takılacak kadar önemsenmeyecek, kendi haline bırakılırsa sinirleri zıplatmayacağını düşündüğümüz, önemsenmeyecek kişidir. ayrıca babanın malı değil tümcesinin muhatabıdır.ayrıca çok da iticidir,sürekli birilerini dışlar aynı oranda dışlanır.