bugün

testislerdeki yumurtalardan bir tanesinin toplar damar nedeniyle büyümesidir. arada bir sancı yapar. ama korkmayın kanser değilsiniz... sperm sayısını azaltıyor diyorlar olabilir, benden size bir tavsiye soğuk havada eğer mastürbasyon yapıyorsanız, yaptıktan hemen sonra testisler normale dönecektir, varikoselin olduğu testise mastürbasyon veya cinsel birleşim sonrası on dakikalık masaj yapmanız tavsiye edilir. sancıyı veya ağrıyı ciddi manada azaltacaktır.
Genelde spermiyogram testi sonucunda düşük sperm sayısına muteakip ortaya çıkar.

Ağrı olabildiği gibi ağrısız da görülebilir.
3 sene önce ameliyatını olduğum kasık varisi. ne ağrılar ne ağrılar... kesin tanısı sanırım spermlerin canlılığının ölçülmesi sonucu konulmuştu. doktor elle muayene ve röntgen den sonra emin olmak için sperm testi istedi. içiniz hala rahat degilse bir başka doktora danışınız. çok da zor bir süreç değildir kendisi kafaya fazla takmayınız.
hiçbir şey anlamadığım bir olay yaşadım bu hastalık yüzünden. ultrason sonucu var gösteriyor, doktor muayenesi yok gösteriyor. ve doktor bana güven önemli olan benim bulmam, bir şeyin yok diyor. e yoksa ultrason niye var diyor?
sadrazamınki * bir haftadır ufak ufak sızlayınca muayeneye gittiğim ve şüphelendiğim hastalıktır.

inşallah yoktur. zira ne kitle ne de bir anormallik yok görünüşte. ama inceden de tırsmıyor değilim. *

2 gün sonra doppler ultrasona gideceğim bakalım.

ürolog bir uuser varsa yeşillendirsin sevabına. *
çok ağrı veren bir rahatsızlıktir.
Suphe duydugum fakat olmayan sikintidir.

Yaw himmet abey bana şeherli garı alacah mısın. Himmet abeye de teşekkürlerimizi sunariz.
günümüzde birçok erkeğin sahip olduğu fakat çoğunun farkında bile olmadığı rahatsızlıktır.

erkek yazarlara tavsiyem okuyunuz;

(bkz: varikosel/#17444491)
patlat bir osbir hiç bişeyin kalmaz hastalığıdır. çözümü yazdım aman diyin burayı beyaza boyamayın sakın. sperme alerjisi olan bir ex olabilir şurada bir yerde.
Inanılmaz bir sancısı var bu hastalığın. Geçen hafta bana bu teşhis konuldu. Yarın sperm testine gideceğim. Cuma cuma allah affetsin. Daha sonrasında Doppler ultrason sonrasında ameliyat olacağım. Zıçtım yani...
sağ testiste olmadığı sürece endişe edilmemesi gereken bir durum...
Taşaklardaki damarlarda oluşan bi sıkıntı yüzünden taşakların şişmesi olayı, allah kimseye vermesin.
prostat gibidir. hep vardir herkeste vardir ancak zarari olmadikca mudahale gerektirmez. kimisi hic agri hissetmez kisirlik nedeniyle doktora gider kimisi de agriyla gider. ekseri sol testiste ortaya ciktigi. bunun nedeni ise damarlarin sol tarafta daha dik aciyla iniyor olmasi kanisina varilmis ise de ancak yine de kesin sebebi bilinmiyor.

bunun yanisira testisinizde agri varsa ara ara gelip gidiyorsa varikoselin yanisira testisinizde kitle de olabilir. ancak habis olan ya da selim olan kanser kitlesinden bahsetmiyorum. su toplamasi nedeniyle de kitle olusabiliyormus. hicbir cerrahi mudahale etmiyorlar efendim. zaten 0.2 ile 0.6 mm capinda seyrettigi icin alinmasi soz konusu degilmis. herhangi bir zarari da yokmus. o yuzden testis agrisi cekerseniz elinize de bir kitle gelirse hemen panige kapilmayin. ancak kesinlikle doktora da gidin.
kabızlık da dolaşımı engelleyip buna sebep olabiliyormuş.
çok ilerlemiş bir durum yoksa cerrahi müdahaleye falan gerek olmayan, kısırlık olayına çok nadiren sebep olan bir toplardamar rahatsızlığı. doktorun gazına gelip zart diye bıçak altına yatmayınız.
oldukça yaygın olan(öyle ki normali bu sanırsınız), ameliyattan sonra tekrarlama riski olan, nadiren kısırlığa sebep olan, öncesinde sperm kalitesini tespit eden testin yaptırılması önerilen gözde büyütülmemesi gereken bir rahatsızlık.
ameliyatı taş çatlasın yarım saat sürmekte hasta gün içerisinde taburcu edilmektedir.
testis toplar damarinin genislemesi sonucu olusan hastalik. agri ve dolayli yoldan kısırlık yalabilir. testisi saran damarin genislemesi sonucu daha fazla kan dolasacaktir orada. haliyle kab da sıcaklığı arttıracak ve sperm kalitesi düşecektir. ameliyat sonrası duzeldigi soylenir bu durumun. mikrocerrahi tekniğiyle yapilan ameliyat onerilmekte.

ameliyat ucretini bilen varsa lutfen ulassin bana.
sperm ısısını olumsuz yönde etkileyen hastalık. çocuk yapmak isteyen çiftlerde göz ardı edilmemesi gereken bir nokta.
sol testisimin alt kısmında küçülüp büyüyen ve banyo, mastürbasyon gibi durumlarda daha belirgin hale gelen damarımsı yapıya eşlik eden sol karın altında ağrı ile kendimden şüphelenmemi sağlayan varis rahatsızlığı.
taşakların orospu olma durumudur .
tek tedavisi ameliyat olan varis sorunu.

(bkz: varikosel ameliyatı)
genc yaşlarda ortaya çıkan, kısırlık diye adlandırılan hastalık. korkmaya gerek yok, tedavisi mümkün.
dün olduğum ameliyat. bugün ise taburcu oldum hiç de kolay değil, o sondo adamı ağlatır,sabah beri kan işiyorum.
eğer hamilelik elde edilmesine engel olacak düzeydeyse, ve başka bir engel yoksa ameliyattan 3 ay sonra gebelik elde etme ihtimalinin çok yüksek olduğu hastalıktır.
daşak sarkması.