bugün

entry'ler (163)

havaalanı lounge

bunlardan birine öğrenci halimle bastım kredi kartını girdim. sınırsız alkol, meyve, yemek, içecek, playstation. facefood zincirlerinin kıçı kırık menüsüne 35 lira istediği yerde ben yemek, içecek, meyve, alkol, tatlı, ps, wifi, pc hizmetine toplamda 30 tl verdim ve bunların hepsi sınırsız istediğin kadar kullanabilirsin. bu da benden minik bi tavsiye olsun.

şehirler arası otobüs yolculuğu

kalkmasına daha 20 dakika varken anne ve kızın otobüse soğanlı dürümle gelip, yiyip ve otobüsü koca bir koku tenekesine çevirmeleri dışında güzel geçeceğini umduğum yolculuk.

antik kentlere gidip taşları duvarları izlemek

orada kurulmuş olan medeniyet hakkında önceden bilgi alıp giderseniz belki bi anlam ifade eder değil mi zeki arkadaşım? hatta hiç bilgi almadan da giderseniz oradaki yaşanmışlıkları hayal etmek bile müthiş bir zevk verir insana. bakmak ve görmek arasındaki fark bu oluyor işte.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel
akçakoca limanı.

sözlük yazarlarının itirafları

insanlara güvenmiyorum.

4 haziran 2017 eskişehirspor göztepe maçı

es-es in almasını dilediğim maç.
ulan okulu eskişehir'de kazanınca sevinmiştim, maçlara gideriz diye. peki ne oldu? o sene kümeye düştü es-es. kurban olayım al şu maçı es-es.

en yakın arkadaşa aşık olmak

utandıran hadise.
mesela ben de öyle şu an. bi bakmışım ben bu kıza takılı kalmışım, mesajlaştığı çocuktan bahsedince mideme kramplar girmiş, sinirden evde dört dönüyormuşum. yapılacak tek şey adam gibi arkadaşlığı bitirip, bir insan tarafından iyi hatırlanmak olacak herhalde. bunun acısı bu gece beni bitirir sözlük.
edit: yanlış harf düzeltildi.
edit2: şimdi siz burada bize iğrenç falan ayağı çekiyorsunuz eyvallah da bu elde olan bir durum değil arkadaşım. bak ne yazmışım, böyle bir olaydan duyduğum utançtan dolayı arkadaşlığımı bitirip, bir insan tarafından iyi hatırlanmak istediğimi söylemişim. bu bence iğrençlik değil yapılacak en doğru hareket olacaktır.

giderek azalan şeyler

para. bireysel olarak demiyorum, toplumumuz için diyorum. giderek fakirleşen bir topluma dönüyoruz.

sosyal öykü

otizmli öğrencilerde problem davranışa yönelik, etkili bir davranış değiştirme yöntemidir. betimleyici cümle, yansıtıcı cümle, yönlendirici cümle, kontrol cümlesi,doğrulayıcı cümle, işbirlikçi cümle gibi aşamaları vardır.

arp

naif ruhlu insanların naif müzik aleti. huzur verir.

gölcük milli parkı/bolu
görsel

kanlıkavak/eskişehir
görsel

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

hayatımızın ortalama 70 yıllık serüveninin 70 yılını okuyarak geçirsek bile, dünyadaki bilgiye kıyasla hep "az bilen" olacağımı bilmek.

odunpazarı/eskişehir.
görsel

alparslan özmol

dün eskişehir'de gördüm çaycı hüseyin'i. fotoğraf çekinebilir miyiz diye sorduğumuzda hiç kırmadan güler yüzle karşıladı bu isteğimizi. bir ricası vardı ama. kardeşim paylaşırken kötü yorum yazmazsanız sevinirim dedi. yapmayın lan bunu kimseye. o kadar görmüş ki bu kötü yorumları, dalga geçenleri. artık dile getiriyor. fiziksel görüntü gelir geçer arkadaşlar. unutmayın ki bizler insanız duygularımız var; kırabiliriz, kırılabiliriz.

17 nisan sabahı türkiyesi

garip bir aldatılmışlık hissiyle uyandım.

otizm

bugün 2 nisan. otizm hakkında farkındalık oluşturabilmek için bugün mavi giyinebilirsiniz . ayrıca tohum otizm vakfının ücretsiz otizm portalında kendinizi geliştirebilir, otizm eğitimi hakkında -neredeyse bir özel eğitim öğretmenine anlatılan bilgilerin hepsi anlatılıyor bu platformda- başarı belgesi alabilirsiniz.

Edit: yukarıda otizmin genetik bir hastalık olduğu ve 45 yıl içerisinde inanılmaz bir artış gösterildiği yazmakta. Otizm tanısının artış sebebi geliştirilen tarama/tanılama ölçek ve araçlarının niteliğinin artmasıdır. Yani önceden öğrenme güçlüğü tanısı alan öğrencilerin aslında otizm tanısı alması gerekiyordu. günümüzde ölçekler ve araçların geliştirilmesiyle Otizm tanısı alan çocuk sayısı artmakla beraber özel eğitim alanında yaşanan gelişmeler bu çocukların eğitilebilir olduğunu göstermektedir.

eskişehir osmangazi üniversitesi

Kütüphanesinin lavabolarına 2 yıldır peçete koyamayan okul. Gidip söylediğimizde, devlet tasarruf politikalarından dolayı rektörlük peçete yollayamıyormuş. Devlet bir peçete yollayamıyorsa kapatın gitsin o zaman o okulu? Islak ellerle o kitaplara dokunuluyor, hiç mi içiniz sızlamıyor?

aleyna tilki nin seneye dünya starıyım açıklaması

Niye ön yargılı yaklaşıyorsunuz? günümüzde çocukluktan dünya starı olanlar yok mu? Bu kızın üzerine gereksiz fazla gidiliyor bence.

referandumda hayır demek için nedenler

Daha önce hiç denenmemiş, dünyada ilk olan bir sisteme geçmektense; denenmiş, başarısı kanıtlanmış başka sistemleri tartışmak daha mantıklı olacağından hayır denilebilir.