bugün

malesef türkiye gerçeğidir. en fazla 15 gün gündemde kalıyor bir durum.
olabilir. bazıları da sıcacık evlerinde oturup ziyafet çekiyor.
Halk yapacagini fazlasıyla yapmış, yardımını eksik etmemiştir. Bundan sonrası devlete düşer.
doğal afettir, insanlar yaşamını yitirmiştir, doğrudur; fakat gece kulüplerine giden insanlara neden kabahat bulunur anlamış değilim. Böyle bir konuyu gündeme getirenler bütün gün evde karalara bürünüp yas mı tutmaktadır merak etmekteyim.
terörde bir sürü asker hayatını kaybederken oradaki insanların da bdp'ye yani teröre tam gaz oy vermesi durumundan daha fazla acınası değildir. ihtiyacımız olan son şey duygu sömürüsü.
ölen insanın üstüne helva yemek nasıl bir mantıksa van daki gerçeği görmezden gelmekte aynı mantıktır.
kapi pencereyi acarak ayazda mi uyusunlar! devlet denen aygit bu yuzden vardir. eger vanda insanlar usuyor sogukda donarak oluyorsa sorumlusu ve suclusu sadece devletdir.

devlet adil bir sekilde vergi toplamiyorsa, vergi kaciranlari degil cezalandirmak aksine odullendiriyorsa, ekonomin %40nin kayit disi kalmasina seyirci oluyorsa , toplanan vergileri harcur ediyorsa, vandaki insanlarin acikda kalmasi dogaldir.

milyon dolar kazanan insanlarin asgari ucret kadar vergi verdigi bir ulkede o gece klupleri tiklim tiklim olur , depremzadelerde usur! once devleti sorgula!
isyandır.
çözüm: vanlı kardeşlerimizin masrafları karşılanarak istanbul, ankara, izmir'de bulunan gece kulüplerine taşınmalarını sağlamak.
şu an Van'da görev yapıyorum ben de üşüyorum. yeri geldiğinde tabiki bara da gideceğim. çık ayazda uyu o zaman derler adama.

illaki forum muhabbeti yaptıracaksınız.
Şimdi şehit askerler için aman şehit oldular yemeyelim içmeyelim gibi bir başlık gelmediyse bu şekildeki doğal afet sonucunda da gelmemeli.Doğal afet diyorum ; doğanın verdiği zarar. Bir insanın verdiği zarardan daha masum, eğlenenler öldürmedi yada sallamadı herhalde o evleri? Evet üzücü ama bunu yok eğlenenler yok içenlere bağlamak direk saçmalıktır.
(bkz: klüp)
(bkz: kulüp)
(bkz: club)
(bkz: clup)
(bkz: qulhup) *
kendi adıma hatırı sayılır bir yardım yaptığımı düşündüğüm halde çadırları ve o soğuğu düşündüğümde içim ürperiyor. bizim yazlığa neden bir aile almıyoruz diyorum. orada öylece duruyor ama işte ah o soru işaretleri. yani açıkcası pkk sempatizanı birisini istemem evimde, nasıl ayırt etcem, nasıl iyi, temiz, vatanına bağlı bir aileyi bulacam? ayrıca hadi adamları getirttik, ne yiyecek, ne içecek bunlar? yazlık evde nasıl ısınacak? ben kaç ay finanse edebilirim ki? yani ne bileyim mesela küçük bir çocuğu ailesinin rızası ile bu kışlık yanımıza alalım desek e bizde herkes işe gidiyor, gündüz kim bakacak bu çocuğa. e aileyi komple yanımıza alacak halimiz yok. maşallah bir de kalabalıklar yani genelde. ne bileyim işte bir sürü soru işareti ama çocuklar o soğuğa dayanamazlar. o çadırlarda bu kış geçmez. soğuktan ölen her çocuk için kendimi suçlu hissedeceğim.
diğer taraftan eşi, akrabası, biraz maddi durumu iyi olan, biraz torpili olan herkes kaçtı van'dan. en azından bu kışlık kaçtı. kaçamayanlar yine garibanlar fakat vatandaş olarak çok da üzerime gelinmesin lütfen. sonuçta hükümetin sorumluluğunda o insanları o çadırlardan kurtarmak. yine de için rahat değil, gece klübüne, bara, konsere, eğlenceye, fasıla giderken de rahat değil, ailecek güzel bir restorana giderken de rahat değil, hava soğuduğunda, kombinin derecesini artırırken de içim rahat değil ama yine de üzerime fazla gelinmesin sözlük.
unutkan bir milletiz.

daha dün bedelli askerliğe tepkilerimizi sunarken bu gün sol bölümde tepkilerden eser kalmamıştır.

unutkan bir milletiz.

daha dün deniz feneri vurguncularının salıverilmesine tepki gösterirken bu gün sol bölümde tepkilerden eser kalmamıştır.

unutkan bir milletiz.

daha dün 19 ekim 2011 çukurca saldırısına tepki gösterirken bu gün sol bölümde tepkilerden eser kalmamıştır.

unutkan bir milletiz.

daha 2011, eylül ayında Akdeniz sondaj krizine tepki gösterirken bu gün sol bölümde tepkilerden eser kalmamıştır

unutkan bir milletiz.

neler unutuldu neler? neler yutturuldu neler?
balık hafızasına sahip bir sosyal yapımız olmadığından doğru önermedir.çünkü balıkların bile 6 sn. hafızaları olduğu söylenir.
bir tek van da üşüyen insanlar yok dedirten isyan. bursadayız yine üşüyoruz yakacak paramız yok.
on beş trilyon yardım gitmiştir. vatandaşlarımız hala üşüyorsa bunun sorumlusu devletimizdir. gece kafamı yastığa rahat koyamıyorum...
sözlükte entry girmek yerine gece kulüplerine gitmeyi tercih etmişlerdir.
bu ülkenin her ikisine de tanık olmaya ihtiyacı var, yalnızca bizim için değil, tüm dünya ülkelerin de olması gereken durum.
benzer örneği çok olan durumdur. mesela sen şu an evinde pc başında entry girerken, pc' nin ya da betonarme yapının ne demek olduğunu bilmeyen kabileler var.
olması gerekendir.

her gün binlerce insan hayatını kaybediyor, her birine ayrı ayrı yas mı tutacağız?

oturup evde hepsine yasin falan mı okuyalım tek tek? ne yapalım yani?

doğrusu budur, alışın, sindirin.
doğanın kanunudur. birisi ölüsüne ağlarken, diğeri bebeğinin doğuşuyla mutlu olur. fazla takılmamak lazım.
kimin umrunda?

gece kulüplerinde sabahlara kadar eğlenip, alkolün ve paranın dibine vuran ve bir gecede van'daki en az 10 aileyi besleyecek kadar parayı tüketen yurdum insanının mı umrundadır? yoksa van'ın bir başka ülke toprağı olduğunu sanan vatansever gözüken vatanbilmezlerin mi?

kimin umrunda van'da ölen binlercesi?
belki de dünyanın düzeninin bir göstergesidir. unutmayalım 1999 gölcük depreminde insanlar evsiz kalmışken sokaktayken vandaki zenginler de viskisini yudumlamaktaydı.
ne yapalım yani bizde mi çadır kurup onun içinde yaşayalım eğer diyorsan ben destek olacam van orası al bir otobüs bileti git orada destek ol 70 milyonluk türkiyenin van depreminden hariç birçok problemi var mesela bir terör problemi madem o kadar empati kurmaya meraklısınız şehit ailelerinide düşünün yada 20 yaşında hayatının baharında yitip giden canlarıda düşünün malesef hayat böyle akıp gidiyor.
geçen gün vanlıların 200 tl bahşiş verdiklerini gördükten sonra beni kesinlikle ilgilendirmeyen detay.

ben elimden dişimden artırıp onlara gönderiyorum, adam önümde restoranda garsona 200 lira bahşiş veriyor.

anasını satayım ben de gidip üzülüyorum.