bugün

üçüncü nesil yazar.

(bkz: bu yazar okunur)
bugüne kadar nesillerini okudugum yazarların üçüncü entrysi. hoşgeldin demek en iyisi tabi.
zubuk biri yani.
bir olay karşısında erken boşaltan yazar.***
(bkz: dr)
(#762781) budur. her entry si okunası yazar.
entry lerinin felix in derlediği çiçekler kadar anlamlı olmasını temenni ettiğim yazardır ,her daim .*
muhabbeti çekilir, ortamda aranır,sağlık hakkında bilgi alınır,ps oynanır,yazdıkları okunur...

(bkz: beşi bi yerde)
dr,
dağlari karlı bıraktım bugün bursayı, gitmek hep aci verir ya insana! ben neden bursaya giderken değilde bursadan giderken acı duyuyorum peki? sanırım arkamda çok şey bıraktığımdan böyle hissediyorum. en iyi dostlarımı, en akıl almaz abukluklarımı, sinem li hatıralarımı. ben istanbulda kimin evine giderim sabahın köründe adam uyurken? kim açar kapıyı "yatıcaz ama" der rahat rahat? bursaya gelirken hiç düşünmedim nerde kalacağimi ve senin kapını anahtarla açıp girerken hiç hissetmedim başka birinin evine girmekte olduğumu. her insan bişeyler katar sana mutlaka, seni biraz da olsa değiştirir. bende kattım çevremdekilere bi çok şey ve çevremdekilerde bana! inan mesela; beraber büyümüşüz, evrim geçirmişiz gibi geliyor bana. çok şey bıraktım arkamda diyorum ya, bursada inan onlardan biri, sende ordasın ve seninle geçirmemiz gereken biçok evrim vardı sanki! özlemiştim uzun zamandır kafası çalışan insanlarla konuşmayı, beyin fırtınası estirmeyi! geri de bırakmak bi şekilde kaybetmektir sanırdım herşeyi ama artık sanki değerini anlamayı öğretiyo geride kalanların. ben gibi saçmasapan kaçtane adam varki bu dünyada yeniden iletişebiliyim, onlardan bikaçıyla? keşke daha önce tanışsaydım dediğim adamlardansın dr.! keşke bursada kalsaydım dedirten bi kaç adamdan birisin. sanırım herkes gibi bitane bulunur ama 13 senedir tıp okuyan, yarı sapık, hannibal lectar tadında bi doktor bulunamaz biyerlerde! bir inan bulamam mesela biraz sarsık, fazlaca takıntılı, benim kadar dedikoducu ve benim kadar hayatı umursamayan ama inadına kafası çalışan. hiç kurbağa arkadaşımda olmamıştı mesela benim öpünce prense dönüşmek yerine çenesi düşen=) karar ağacindan bahsettik ya hani senle , bizim isteklerimiz değil geleceğimizi belirleyen şartlar demiştik. istediğim orda olmakken şartlar beni buraya sürükledi. çok gayce belki ama ne kadar heteroseksüel biri olduğumu bildiğin için söylemekte zarar yok; kalbimin bi parçasi orda sizinle hep. siz takılırken, eğlenirken, bişey yapmayı planlarken benim bi parçam arsız fikirler empoza ediyo size telapatik olarak. normal insanlar burda solunum yoluyla benim içime dolarken ben bursa kaçamaklarıyla suni tenefüs yapıyorum kendime. belki yıllar sora görüşemiycez bu kadar. sen şark hizmeti için doğuya gidersin mesela ya da tabipler odası senin diplomanın sahte oldugunu farkedip seni hapse tıkar. ne olursa olsun ben çalabileceğim bir kapı olduğunu ve kapıyı açanının beni dostu olarak gördüğünü biliyorum. sen de unutma dünyanın hangi köşesinde olursam olayım sanada ardına kadar açık bi kapı var ve içerde bi dost, bi sigara, biraz muhabbet, bi miktar melankoli! kafan gibi hayatının da hep güzel olması dileğiyle.

(bkz: mektup tadında entry girmek)
zirvede aynı şeyi giyip, pişti olduğumuz, doktor $eysi.acayip yakışıklı, benden soylemesi. * *
zirvede tanistigimiz ve pek konusamadigimiz uuser. kismet baska zirvelere diyor, kendisinin birinci yas seysini kutluyoruz.
bursa zirveye doymak bilmiyor zirvesinde tanımış olmakla birlikte pek sohbet edemesem de kanımın kaynamış olduğu yazardır.
kısa zamanda çok şey paylaştık kişisi. muhabbetimden sıkılmış olabilir. kusura bakmasın. ama onunla vakit geçirmek güzel olsa gerek.
kısa zamanda hiçbir şey paylaşamadık kişisi. ancak hafiften clive owen' e benzettiğim yazar.
yunanistan'a türk bayraklı t-shirtüyle gitmemesi gereken yazardır. ayrıca onlar yani yunanlılar, türk kahvesine yunan kahvesi derler ve eğer sen gidip orada türk kahvesi dersen de seni yine döverler. bence sen açıp bir tarihini oku. özellikle de türk tarihini. tecavüz edilmiş kadınlar çocuklar aynısından bizde de var. haa orta asyandan gelen atalarımız işgal etmişler topraklarını diyelim ki öyle roma tarihinden haberi olmayan var mıdır bilinmez? roma tüm dünyayı alma gayretindeydi ve türk akınları sayesinde bu duraksadı. sonra onun yaramaz çocuğu bizans doğdu. bizans'ta aynı amaçtaydı. ama gene türkler durdurdu. dünya barışı türklerin elinde olduğu dönemde dünya nüfusu daha çok arttı. hadi bakalım yunanistan'a yazarı.
ic ic nereye kadar be kardesim zirvesinde tanışmış olduğum, japonya'ya olan hayranlığımı destekleyen, geleceğin parlak plastik cerrah adayı beyefendi.
ic ic nereye kadar be kardesim zirvesi'ne tesadüf eseri yoldan geçerken katılmış iyi ki de katılmış yazar. tıp okur oğlumuz * . boş insan değildir, diyalog yaşanabilirliği yüksektir. sonu gelmeyecek muhabbetlerde kaybolabilirsiniz aman dikkat.
adam gibi adamdır kendisi. konuşurken karşısındakini dinler, öyle konuşur. kafası karışık değildir. anlattığı zaman ne demek istediğini anlarsınız. sözlükte en çok alem yapmak istediğim kişidir.
duruşu, bakışı, konuşması ve kültürüyle her daim ne kadar iyi bir karaktere sahip olduğunu gösteren, zirveye katıldığı için beni çok memnun eden yazar. sınav hakkındaki sözlerini dağarcığıma eklediğimdir. *
bursa zirvelerini kaçırmaması gereken.
Her yapılan açıklamanın da bir açıklaması olduğunu farkettirir insana.
Şöyleki:
Uzun uzun konuşulmuştur aydınlanmak ve denge üzerine...
-Vadideki Zümbük: ... bunun sonucunda dünya yuvarlaktır işte.
+Byburak : Evet kanka anlıyorum, sanırım... ???...
-Vadideki Zümbük: Neden biliyomusun peki? Çünkü vs.vs.vs. *
an itibariyle çatır çatır şiir yazan uuser...

hatıralarını tıkıştırdığı umursamazlık dolabının kapısını açtı sanırım. paldır kuldür klavyenin üzerine düşen hatıraları şair uuselardan şiirler başlığı altında tekrar canlanıyor. yada sadece yazıyor... ama güzel yazıyor be !
geçen hafta misafirliğe gittiğimde bana odasını verip, kalabalıkta kendisi üzerine örtecek yorgan bulamamaktan bornoz örtüp yatan adam.

"ah bi sigara daha olsaydı" adamı, evde yere bişeyler dökülüp de halıyı temizlemeye kalkana "o halının örtülme amacı zaten yerin kirlenmemesi" gibi dumur bir açıklamayla gerçekleri hatırlatan adam.

şu günlerde bir mağarada arınıyor, kendi ve dünya hakkında bildiklerini unutuyor, unutuyor ki yeniden öğrenip 3. gözünü çıkarabilsin.

gelse de bir istanbula boğaz manzarasına karşı hayata anlamlar yüklesek.
rumuzunu gördüğümde gülmekten yerlere yattığım yazar. esprili birine benziyor.
ben hep burdaydım
siz görmediniz
sokaklar bana geldi
deniz üstüme devrildi
bir ağaç beni küçükken
omuzlarına aldı
siz indirdiniz.