bugün

Pek çok böcek türü vardır ve çoğu insanlar için korkutucu, pis veya tiksindirici olabilir. Fakat Nerede bir uğur böceği görsek izleriz, elimize alırız ve severiz. Tabiki bazen içimizi açıp dilek bile dileriz ondan. Sadece bunlar yüzünden bile, uğur böceğine böcek sıfatını yakıştırmak pek iyi olmuyor, o başka bişey lan.

Başlıktaki 'tatlı' ibaresi 'sevimli' olarak değiştirildi. Hotcat Sağol kardeşim.
şanslı oldukları kesin. sırf kırmızı ve benekli oldukları için öldürülmeyen böcek türü. düşünsenize.
karafatma' nın suçu ne?
Tat olarak mi, gorunus olarak mi? Sorusunu akillara getirir ama su bir gercektir ki bocekler protein acisindan cok zengindir.
uğur getirdiği için mi acep diye düşündüren.
Aslında o da bir böcek türüdür. Aradaki fark küçük ve kanatlarının renkli olmasıdır.
En sevimli böcek olduğunu şu dakikalar içerisinde bir daha anladım.
Yaklaşık 45 dakikadır elimde dolaşan ve uçmayan bir uğur böceği var.
Oraya gidiyor, buraya gidiyor ama bir türlü uçmuyor.
Kendisine şarkı söylemiyorum, sanırım o yüzden.
Ancak elimi üzerine kapattığım anda birden durup kendiyle ilgileniyor.
Sanırım uyuyorda olabilir, şu an hareketsiz sanki yorganı üstüne çekmiş gibi.
Çok tatlı lan.
kara fatmanın sikinde değildir.
ayakları görünmeden yürüyorlar ya, çok hoş.
(bkz: yerim ben onu).
bok böcekleri daha sevimlidir.
ezerken vıcık vıcık değilde, kırılıyormuş gibi eziliyorlar. cam gibi.
kafkanın dönüşümde bahsettiği böcek diye düşünmüşümdür hep yani gözümde öyle canlandırmak istedim ben.
siktir lan oradan dediğimdir.

görsel - prenses böcek

görsel - yusufçuk
Küçükken uğur getireceğine inandığımız için bilinçaltımıza yerleşmiş yargı.
çok sevimliler çok: görsel
bocegin her turunden nefret ederim ister hamam olsun ister ugur sevmiyorum ayrica alerjim var zaten.
En sevimli degil Tek sevimli böcektir.
böceklerden nefret ederim ama uğur böceğine bir türlü böcek gözüyle bakamadım gitti. yine de fazla samimi olmamak lazım.
çocuklukta;

uç uç böceğim, annen sana ... ... ... alacak.

diye öğretildiğindendir. hayır dileği tutan benim, ama annesi ona alacak. sebep?
yanlış önermedir en güzel - sevimli böcek türleri genelde kelebek ve güvelerden çıkar. sen birde uğur böceğini larva iken gör (bkz: http://galeri.uludagsozlu...i-b%C3%B6cek-olmas%C4%B1/)sevimlimi değilmi öyle tartışalım.
a pardon bazı safozlar kelebeği böcekten saymaz.
çilekli pastanın üzerine konuveren sevimliliği.
Uğur umudu zaten ne zaman sevilmemiştir ki böceği sevimli bulunmasındır.
bir peygamber devesindeki sanatsallık yoktur ama sevimlidir.
yalan beyandır kuru ifitradır ve kesinlikle katılmadığım görüştür onun ne haddinedir hatta. bence en sevimli böcek tırtıldır* * zaten daha sonra da kelebek olacaktır. o da ayrı bir güzeldir yahu.
Dogru onermedir. Onlardan kimse korkmaz. Boceklerden cok korkan biri bile ugur bocegini eline alir, sever ve konusur onunla. Sonra dilegini tutar ve ucmasini bekler.