bugün

sözlükte kısa yazan yazarlara söverek bi yerlere gelmek isteyen yazarlardır kendileri. iki tane örneği var hali hazırda;
(bkz: buraldinhololo)
(bkz: seksenbir)
hakkınızda başlık açıldı başardınız tebrik ederim.
(bkz: her uzun yazıyı copy paste sanan yazarlar)*
kendileri hakkında ba$lık açtırma ve sözlükte polemik yaratıp kendini adam zannettirme davranı$larıyla egolarını bir nebzede olsa tavan yaptıran yazarlardır.helin av$ar'dan farkları olmayan yazarlardır.
(bkz: kısa ve öz konuşmak)
(bkz: Söz gümüşse sükut altındır)
bir yerine bi yazan, kendini türkçeyi katletmeye adamış yazardan çok daha kalifiye kişiliklerdir bunlar. evet moderatörlere de bir gönderme vardır burda ne yazık ki...

edit:bana eksi basmakla meşgul olan moderatörler, başlıktaki yazım yanlışını düzeltmiş olsalardı eğer, vatana millete daha hayırlı insanlar olabilirlerdi şimdi.
kısa yazan yazarları hayalgücünden mahrum, batı özentisi, sığ, ve varoş olarak tanımlayan daha doğrusu aşağılayan; kendisini ise geniş hayalgücüne sahip, çok okuyan ve entelektüel olarak gören hatta ve hatta bunun göstergesinin uzun yazı şekli olduğunu iddia eden kişidir.
aynı zamanda da uzun yazılarında kendisinin övünülesi özellikleri olarak vurguladığı kimi sözcüklerin (bkz: elit) (bkz: entelektüel) gerçek anlamlarını kavrayamadığı; düşünme tarzına, savunduğu ilkelere ve uzunca yazmaya özen gösterdiği girdilerinde kullandığı kelimelere bakıldığında açıkça sezinlenebilen yazardır.
toparlamak gerekirse küfürlerle kullandığı kelimelerin sayısı artırarak, sözcüklerin ve kavramların içini boşaltarak uzun yazan bunu da marifet sanan yazardır. kolay gelsindir.
sadece ve sadece boş ! cevap niteliğinde ! bkz ! verilmemesini isteyen yazardır. yoksa ne türkçesi iyi olduğunu iddia eder ne de edebiyat parçaladığını.

sadece ve sadece bildiği üç beş bkz olan mal yazarlardan tiksinmiştir. hiç hayal gücü olmayan sadece ezberci bir şekilde seri bkz ! veren yazarlara sitem etmiştir.

yoksa bir satır yaz, cümle yaz adam gibi -ki yazabilenine denk gelirsen elini öp başına koy- helal diyeyim eyvallah diyeyim... kimse doğuştan yazar değil neticede ama lise bitiren bir insan bir cümle kurar veya düşüncesini dile getirebilir.

şimdi ben bunların yerine bu kadar cümlenin yerine sadece bir adet bkz.la cevap versem ne olurdu ki ? bu mudur yazarlık bu mudur tanım ?

spoiler mpoiler
ne diyem mahmut mu diyem ?
yok artık lebron james
bunu yapan insan olamaz
hede hödö
bilmem ne yapan yazarın feryadı..
kendini bir şey sanan yazarın entrysi
300 metreden bilmem ne yazısı olduğunu anlamak
spoiler mpoiler

başlıkta bahsi geçen yazar; bu ve bunun gibi entryler yazan yazarları eleştirmektedir..
hatta ve hatta bu şekilde başlık açıp nickimi ortalara atan arkadaşın önceki bir entrysine cevap veren bir yazar arkadaş olmuştu.. bu kadar sinirli ve öfkeli yazma sebebim de oydu..

daha açıklayıcı olmak gerekirse yazar arkadaş uzun bir cümle yazmış sonraki entry ise sadece "evet yamuluyorsun" şeklinde idi. bu şekildeki entrylere uyuz olduğumu belli etmek isterken, kalkıp bu insandan "ayar" yemek (ne ayar yediysem.. cokta ..) çok ironik olmuş..

sonuçta demek istenilen bir şekilde kafalara girsin de başka bir şey istemem. yani sen kalkmışsın o kadar tanımdır,yorumdur bir şeyler karalayıp çizmişsi senden sonra gelen sadece üç kelimeyle her şeyi bok ediyor. hatta ve hatta yazdığın entry'ye bile cevap değil nickine resmen cevap veriyor. ne anlamı ne özelliği ne esprisi var ?? bu şekilde milyon tane yazılsa ne faydası var ??

amannnn...
o kadar karakter harcayıp hiçbirşey anlatamadığı gibi geri dönüp baktıklarında helal olsun be ne güzel yazmışım diyen yazarcıklardır.
* (bkz: bluevelve)
birçoğu helin avşar'dan farklı olan yazarlardır.

uzun yazarsam kimse okumaz kaygısı gütmeyenlerdir ha, uzun yazıları sırf uzun diye okumaya üşenenler de vardır. uzun yazmayı da bir bok sanmazlar. aslında, uzun yazısının altında, yazdığı yazıya sadece s.kik bir bakınızla cevap verebilen, tuzlu başlığa hıyar olan yazaradır tepkisi.

adam hayvan gibi yazı yardırmış, daha okumadan altına s.kik bir bakınız. o bakınızı vereceğine, git b.kunla oyna düdük.
(bkz: bok atmayı bi bok sanan yazarlar)
(bkz: yazi anlayan için yazilir)

(bkz: işte o kadar)
uzun yazayım derken sıçıp batıran, vites pedalının dikiz aynası gibi kıçtan uydurma tamlamalar kullanan, ilgi ve şefkat yoksunu bünyelerdir. dikkat çekmeye çalışırken komik duruma düştüklerinin farkında olmazlar çoğu zaman. kabahatin büyüğü onlarda değil, böyle pespayeliklere prim verenlerdedir.

alın size uzun bir yazıdan uzun bir bölüm:

--spoiler--
"...mart ayının soğuk bir salonuydu;
vites pedalının dikiz aynasına
yansıyan o gelişigüzel, akıl almaz komplo teorileri kapsamında
göğe yakın olmaktan, yere bakmaktan biraz yorgun düşmüş bir
zürafa gibi, boşluğun zarif şiddetli menfaatine sokuldum. Kipti..."
--spoiler--

bir bok anlamadınız değil mi? ben de öyle...
(bkz: kısa) (bkz: uzun)
(bkz: (#2113850))
(bkz: uzun) *
(bkz: ayar vermeyi bi bok sanan yazar)
edebi estetik kaygısının anal dönem ağzıyla dışavurumu. servet-i fünun yazarları 5 bakınızcılara karşı gibi bir durumla karşı karşıyayız. tanım formatlı bir ortamda yazmak çoğu zaman zihinlerde serbest çağrışımın kapılarını sonuna kadar açıp okunulası, feyz alınası bir çok esere vesile oluyorsa da. bir yazının uzunluğu veya kısalığıyla salt şekilci bir yargıya gidildiği kanaatinde değilim. gereksiz laf kalabalığı yapıp gözü ve dimağı yoran entry sahiplerine hitap edildiğini düşünüyor ve özlü bir sözle entry mi noktalamak istiyorum efendim..
(bkz: boyu değil işlevi önemlidir)
açıklanması gereken başlığa göre uzun yazmak bir meziyet olabilir.tabi açıklaması çok kısa olabilecek bir başlığın açıklamasınıda uzatmak ne denli gereklidir tartışılır.
çoğu tribünlere oynar.

boş cümlelerle göz boyarlar. ana fikirden yoksun, lak lak mesajlar yazarlar. zaten okunduktan sonra maskeleri düşer, akabinde de itina ile eksilenirler.
uzun entry yazan yazarlar dayanisma dernegi'ne mensup yazar grubudur. aslolan demek istediğini aktarabilmektir. iletişmektir. * *
yilmaz ozdil en onemli temsilcilerindendir bu guruhun...inanmazsin bir keresinde butun hurriyeti onun yazisina ayirmi$lardi...

du du bi dakka ya...
sadece uzun yazip, icerik bakimindan memedalierbil kivamindaki yazarlar ve uzun yazip entry denen yaratigin gobek deligine koyanlar olarak ikiye ayrilirlar. ikinci grup candir, osurugumuzdur, icine cekmek farzdir.

ancak ilk grup, sozlugun ebesinin kukusunu comakla kari$tirmak timinin fedailerindendir. bkz yazarlari bile bunlardan iyidir. aman bi kere okumaya kalktim efendim, bi uyandim patrick ewing kopuklu kahve yapmi$.

nerde eski ertugrul ozkokler diyerek uzakla$tim.
bu kanıyı taşıyan minimalistleri şu şekilde kategorize edebiliriz;

- üç cümleyi biri-birine bağlamayı beceremeyenler*,
- uzun yazmayı bilen fakat sözlüğü buna değer görmeyenler*,
- populer olmak hevesi ile kısa, herkesin okuyacağı entry ve bkz.larla karma yükseltmek isteyenler*,
- ben, az ve öz yazarak da istediklerimi anlatabilecek kadar zekiyim diyen minimalistler*,
- bok atmayı sevenler,
- ne dediğini bilmeyenler.

uzun ve iyi kurgulanmış yazı yazmak bir boktur. öylesine bir boktur ki, yıkayınca geçmez izi kalır.
http://www.hurriyet.com.t...sp?yazarid=249&gid=61