bugün

saçı uzun olan türk erkekleridir. herhalde dünya üzerinde uzun saçın en çok yakıştığı millettir.*
aynı zamanda değişik birçok sıfatla haksız yere anılacak insanlardır.

(bkz: malesef)
gomanist olması yüksek ihimaldir. gomanistler kendilerini belli etmek için uzun saç bırakır, küpe takar. tasvip etmiyoruz tabi. erkek adamın saçı 3 numara olur benimki gibi.
(bkz: kür şad)
pek haz etmem ama yapanada saygı duyarım.
eger sacları düz ve uzun ise vede küpeli ise, genellemeyide işin içine katarsak, metal dinleme olasılıgı %90, gitar calma olasılıgı ise %50 olan erkeklerdir.
yıllar boyu okul müdürünün ve öğretmenlerinin dayatması sonucu kesilmiş saçların öcünü almak için lise bittikten sonra saç uzatan erkektir.
aynı kişi yaklaşık lise 1 bilemedin 2 den beri sakal kestiği için de okul bittikten sonra sakal uzatır.
türkiye standartlarının yeni yeni kaldırabilmeye başladığı, aralarında bulunduğum erkeklerdir.
"saçı uzun aklı kısa" teorisini çürütmek üzere yapılmış kitlesel harekete katılmış erkeklerdir.
bir an önce saçlarını kestirmeleri gereken erkeklerdir.
(bkz: uzunluk mu kalınlık mı)
saçına güvenen erkektir. konum ve durum uygun olmak koşuluyla.
bakımsızsa hiç çekilmez, bazısı saçını kestirdiğinde ne kadar çirkin oldukları çıkar ortaya, hata kapatıcı olarak kullanırlar uzun saçı, bazısına pek yakışır, kıvrık uçları, dalga dalga dalin kokusu.
burdaki sorun uzun saçlı erkek seven rock çı kızlarda. onlar sevmese hiç bahsetmeyeceğimiz bir durumdur.
bir takım yobaz topluluklarımız tarafından adam olmaz gözüyle bakılır soytarı zibidi denir.efendim denir.
sayıları arttıkça erkeğe de yakışırmış denileceğini umut ettiğimiz vakıadır.
erkek adam dediğin kısa saçlı olur diye ortalarda dolaşan yavşaklara inat sayılarının gün geçtikçe artmasını istediğim, benim de dahil olduğum toplumdaki erkek topluluğudur, ayrıca kralını tanımayız.
Yakısanı var da bazıları sacını kestırdıkten sonra ne buyuk bı yanlıs yaptıkları anlasılıyor.
Hem erkeğe çekicilik katan uzun saçlara sahip olan hem de asil bir Türk olan erkektir.

Eddie Vedder yalan tek gerçek uzun saçlı Türk erkeği!
Demek isterdim ama bokunu çıkartmamak lazım...
orta asya'daki atalarının izinden giden erkeklerdir.
Kroluk icat olmadan önceki zamanlarda bolca bulunan erkektir.
saç varsa bıyık da olur. bazılarına yakışır. ama ben onlardan değilim.
Yazları toplanan saçtır.
öğrenci arkadaşlarıma sesleniyorum özellikle. yıkayın arkadaş o saçları. bizde zamanında saçlarımızı uzattık ama bakımını falanda yaptık.
pis olmayan arkadaşları tenzih ederim. yoksa yakışanı da vardır. kendimden biliyorum. (tek göz gülücük)
genelde kafanın tam ortası kelleşince bunu kapatmak için saçı uzatıp arkadan bağlayan erkektir.

eğer bu sebepten ötürü yapmadıysa yani sırf saç sevdiği için yaptıysa tavsiyem olum saçı uzat ama tarık akan kadar uzat yoksa şöyle bir tip oluşuyor;

(img:#660815)

ayrıca (bkz: serkan inci)