bugün

Dünyada en az 2 milyar adet bulunan şey.
(bkz: kezban pariste)
uzun ve gür olması önemlidir. yoksa sağlıksız ve kedi kuyruğu gibi
saç her kızda mevcut olabilir.
gören herkesin saçlarınıza iltifat etmesine yol açacak durum. birde dalgalıysa 2 katına çıkar bu iltifatlar.
(bkz: uzun saclı dede)
saçı omzuna(50 santim),beline(75 santim) ve kalçasına(100 santim)kadar uzun olan kızlardır. *
genelde, özellkle son dönemlerde, korku filmlerinin vazgeçilmez öğesidir uzun, siyah saçlı küçük kızlar.

ha bir de bunların 16-20 yaş arası olanları mevcuttur ki bakımlı oldukları sürece korku filmleriyle pek alakası olmayan, harika hatunlardır bunlar. yeme de yanında yat olayı..

ayrıca
(bkz: rapunzel)
saclari uyurken agizlarina burunlarina giren *, hatta yemek yerken arada bir koparip cigneme suretiyle yutmak zorunda kalan kizlardir.* **
uzun olması bir şey ifade etmeyen gür,dalgalı ve koyu renkli olması icap eden aksi takdirde süpürge sapı muamelesi gören bu özelliklere sahipse harika olan saç biçimi
saçlarını dağıtırsın, rüzgarlara bırakırsın şarkısının en çok yakışacağı kızlardır.
(bkz: kisa sacli kizlar)
farklı bir cazibeye sahip olan kızdır. her babayigidin harcı değildir.
normal bir insanın banyoda kalma süresini ikiye katlarlar. saçı ıslatmak beş dakika alır zaten, sonra yıkamak, sonra durulamak ve bir daha yıkamak.. en önemlisi de son durulama, şampuan kalırsa kepek olur ya... bakımı zordur yani. ama güzel.
kalçasına kadar uzun olup örgülü şekli ile daha bir güzel görünen kızlardır.
çok fazla vardır bunlardan aslında..ee modasına göre degişiyor tabii.bir arada kısa dagınık saclı kızlar vardı bolca.
aynı zamanda düzse saçlar, kişiye farklı bir albeni katar.***
yaptığı çorbaların içinden 1 metrelik kıl çıkan kızdır.
olmasını gerekeni yapmaktadırlar. hayatta en gıcık olduğum güruhlardan birisi de saçını kısacık kestirip ardından da "e rahat oluyo ama cicim?" diye dolaşan kızlardır. estetikten yoksunluk bu olsa gerek. ne demek lan rahat oluyor? ben de sana rapunzel gibi uzat demedim ki zaten. azıcık omuzlarına dökülse yeter. nuray yılmaz gibi gezmenin ne anlamı var?

uzatın amk.
bir erkeğin aklına karşı cinsle ilgili duygusal, erotik, tatlı sıcak romantik ne kadar şey varsa getiren kadın tipidir! hele bi de güzel güzel kokuyorsa tadından vazgeçmek imkansıza yakındır.
0 numara usturaya vurulmuş kız saçından daha makul olandır.
denizden döndüğünde, soluğu kuaförde alan kızdır.
bildiğin kıl işte uzun olsa ne yazar.

fakat anlaşılan yine de makbul olan kız.

(bkz: haydi kızlar kuaföre)
birde düz saçli ve parlaksa eger, cok etkileyicidir. Saçlarini tek el hareketiyle arkaya attıktan sonra yanlardan tel tel süzülmeside ayri bi çekicilik katar.
saçının hafif dalgalı olması makbul olabilir.
postişli kızlardır.
poştiş sayesinde uzun saçlara kavuşma imkanları
daha çoğalan sayıları her geçen gün artan kız grubu.