bugün

bilgi seviyesi düşük olan, sözlüğe sadece saçma sapan forum entryleri girip gönül eğlendirmeye gelmiş, derhal sözlüğü terketmesi gereken kişidir. dikkat ederseniz kişi diyorum yazar demiyorum çünkü bu kişiler kendilerine yazar denilemeyecek kadar aklı evvellerdir. ama ben yine de sizi düşünüp kısa entry giriyorum.

edit:eksi almaya başladı bile. ama suç bende, kısa yazdım ki uzun yazı okumaktan bile aciz kişilerin entry yi okumasını sağladım.
üşengeçtir.
uzun entryleri okumadan arti verenleri de vardir. uzun ise guzeldir deyip artiyi koyarlar.

edit: kisa ise eksi verenleri varmis aralarinda. iner inmez kotulenir mi bir entry?
ayrımcılık yapan kişidir.
son günlerde yazılan anlamsız ve uzun entryleri okumaktan gına gelmiş yazarın yaptıgı eylemdir, zaten sözlük amacı kısa öz ve en anlaşılır bilgiye ulaşmaktır.

(bkz: sözlük bir ansiklopedi degildir)
en sevdiği bkz özet geç arkadaşım* olan kişidir.
ilkokul öğretmeni tarafından okumayı sevdirelemeyen kişidir.
tembel adamın tekidir sözlüğe pek bir yararı yoktur.
uzun ve boş fazla sayıda entry okuduğundan mütevellit zaman kaybını minimuma indirmek isteyen kişidir.
(bkz: kısa entrylerin insanı)
sözlüğün yaklaşık yüzde 60 nı oluşturan yazar tayfası . kaynak için (bkz: götüm). kaynağa gerek mi var kardeşim , nerde sik soklu amlı götlü muhabbet var millet orda . nerde kızlardan kızlara, erkeklerden kızlara tavsiyeler var hurra oraya hücum . hiç içerik uslüp meselesi falan değil olay. olay algıdan kaynaklanamakta . olay gayet basit. formülize ediyoruz . sözlüğü aç . am sik göt meme itiraf tavsiye başlıklarına gir , kısa olanları oku ve hemen bişeyler yaz . ardndan çıkış . ve iyi geceler .
iş yerinde 8d raporu doldururken müşteriden gelen bir telefonu açıp 40 dakika boyunca bir fransızın ingilizce konuşmasına maruz kalmış kişinin, rapora geri dönmeden önce kısa bir süre için sözlükte bakınırken yaptığı şeydir. yadırganmayabilir.
hem uzun yazı yazıp hem okunuyorum. Kaynak da aldığım oylar. Gerçi bu oylar neticesinde nihilist mertebesine düşmüşüm mü desem yükselmişim mi desem pek bilemesem de, okunmak güzeldir. Eksi ya da artı oy okunduğunun işaretidir. Eksi ya da artı oy almayı o yüzden sorun etmiyorum. Benim için önemli olan yazdıklarımın okunması. Yazılarımla herkes hemfikir olmak zorunda olmadığına göre, eksi ya da artı oy vermek ya da hiçbirini vermemek yazarın demokratik hakkıdır. Umarım bu yazımı okuyam yazarlar bundan sonra yazdıklarımı boş geçmezler ve olumlu ya da olumsuz oy verirler.

Tekrarlıyorum, önemli olan okunmak. Bunu da en iyi verilen oylarla anlarız. Durmak yok, oylamaya devam.

Esen kalın.
okumayı sevmeyen ama okumadanda edemeyen insan tipidir.
akıllılık yapan yazardır.
1400 sözcüklü yazıları okuyanları görünce çok şaşırıyorum. sözlük dışında hiç mi işiniz yok?
burada yazılan şeyler ya hayal ürünüdür yada yazarın kendi düşüncesidir. böyle yazıları okuyup taraflı bilgi edinmek veya hiç olmayacak olayları okuyup zaman kaybı yaşamak yerine açıp bir kitap okunsa çok daha fazla ve faydalı bilgiler elde edilebilir.

1400 sözcüklü yazının uzunluğunu hayal edemeyenler için bir örnek koymak isterdim fakat belli bir yazarın yazısı üstünden eleştiri de bulunmak istemiyorum. uzun yazanlara saygı duyuyorum ama okumuyorum.

not:1400 sözcüklü, bir sözlük için çoook uzun sayılabilecek entrylerden bahsediyorum. orta uzunlukta olan yazıları ben de seviyorum ve okuyorum ama abartmamak lazım. burası sözlük, ansiklopedi gibi roman yazılacak bir yer değil. *
uzun uzun yazılmış lakin edebi bir dili olmayan entryleri okurken sıkılan yazar kişisidir.
not:doğru düzgün bir dille yazdınız da biz mi okumadık.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar