bugün

kadında da erkekte de iticidir. bize çocukken ezberletilen güzellik kalıplarından biridir uzun boy. 180 boyundaki kadın da hantaldır, 190 boyundaki erkek de. hele kadın bir de topuklu giymek zorunda, öyle ya da böyle,gerçekten çok kötü bir görüntü oluşuyor. erkekte uzun boy, uzun bacak demek ki aman diyim. uzun bacak kadında ne kadar estetikse erkekte o kadar itici. acı gerçekler.

edit: boyum kısa falan değil. ortalamanın gayet üstündeyim.
benim mi yoksa...?

diye bir soruyla karşılaşılabilir.

benim hayır, onun evet.

diye cevapla(yabilirim)nabilir.

1.70'den aşağı olmayacan usta. 1.80 falansan da bakımsız olmican. şöyle vücut falan yapacan biraz adonis madonis.
1.95 boyumun olmasından gayet memnunum. Bazen her ne kadar bazı sıkıntılar yaratıp da kapı girişlerinde kafamı şaşkınlık içerisinde vursam da her daim avantaj olduğunu düşünüyorum.
türk kızında 1.75 üstü
türk erkeğinde 1.80 üstü

uzun olarak görülüyor. benim gibi boy konusunda bu kadar takıntılı birinin kimseyi beğenmiyor olması da ayrı bir sıkıcı durum tabi. hayır bir kızda ilk boya bakılır mı? bakılıyor işte.
Türkiye gibi bayanlarda 1.60 erkeklerde 1.80 olan ama daha uzun olunduğu durumda her kesin garip baktığı kişidir .

Sanırım o ben oluyorum .
dünya geneline baktığımızda uzun boy erkekte 185cm üstü, kadında da 175cm ve üstü olarak ele alınır. tabi ki gidip asyada özellikle hindistan ve filipinler gibi ülkelerde 185cm'lik bir erkeğe dev gözüyle bakabilirler. ancak istisnalar kaideyi bozmaz.
japonyada 1.70 ve üstü boylarındaki vatandaşlar için kullanılan kavram.
öz güvendir.
Turk toplumunda bayanlar icin 1.70 erkekler icinse 1.80 uzeridir.
Gösteriş, estetiklik.
lütuftur.
tabii hakkını verebılene.
sözlük yazarlarının hepsinin sahip olduğudur. Herkes 1.80'in üzerinde. Maşaallah maşaallah.
Etrafımda bu tipte olan insanları görünce sevinmeme sabeptir.
kısa akıl diyenlerin bakması ve o algıyı yerle bir etmesi için;

(bkz: dolph lundgren)

dünyanın en zeki insanlarından birisidir.
kisa boylularca kiskanilandir.
deve götü mü yalayıcan derlerdi eskiden. şimdilerde diyorlarmı bilmiyorum.
cevap olarak deve sikicem diyebilirsiniz ama ne kadar kabul görür bilmiyorum.
göreceli olarak sahip olduğum fiziksel özelliktir.
aklın kısaldığı durumdur.

" ata sözü "

ben demedim...
Allahın yalnızca sevdiği kullarına bahşettiği bir lütuf.
Herkese nasip olmaz. Olanlar da safları birleştirip, şükür namazı kılsın.
Lugano hariç kimseye yakışmayan boydur.
1.83 boyundayım ama benden daha uzun olan amcalar da var, benden daha kısa olan abiler de var. orta değil ama çok uzun da değil. sonuçta 1.90 değilim.
bugün bir kız gördüm benden uzundu maşallah.
1.90 kiz nedir yahu. Masallah yani. Bana nedense itici geliyor. Bir de topuklu, uçan leylek. Herhalde erkek de, 2.10 falan. Allah im 500 T ye bindim sana geliyorum.

Evet
ama genç, makyajlı bir kızdı. boydan görmesen uzun olduğunu anlamazsın. 1.90 var mıydı bilmiyorum ama 1.87 olabilir. benden biraz uzundu.
188 le dahil olduğum müessesedir.
güncel Önemli Başlıklar