bugün

FARK EDILMEYEN ONUNE GECILEMEYEN BIR DURUM...
çaresi var; (bkz: tıpa) *
(bkz: kendi osuruğuna uyanan insan modeli)
EN YAKIN ARKADASIMIN ZAYIFLAMASINA NEDEN OLAN DURUM **
rüyada hücum borusu çaldığını gören yazarın başına gelebilecek durum. * *
şehirlarası otobüs yolculuklarında kendini kaybedip bir anda oluveren ve farkedip birden uyanınca da utançla 'lan acaba duyan oldu mu koku var mı?' diye utançtan uyumaya devam ediyormuş gibi yapma durumuna yol açan olay. *
gözler kapanınca göt açılır önermesinin ispatı.
siz uyurken uyumayanların gulmekten ve asırı gaz kokusundan kendılerını kaybedecekleri durumdur.
hepimizin farkında olmadan yapmış olduğu, ama yanında biri uyuyorsa rezillik çıkarabilecek bir durumdur.*
hor seslerine zort seslerinin karışması olayıdır. senkronize sağlanabilirse mozart ın son zart ı çalınmış olur.
(bkz: osura osura uyumak)
Sırf bu özgürlüğümü kaybedeceğimden dolayı evlenmeyi reddedebileceğim durum.
farkında olmadan duyduğunuz tek şey. görseniz de görmeseniz kokar. benden söylemesi.
ne demişler göz kapanır göt açılır.
vurur kafayı yatarsın, 50. rüyanı gördüğün sıralarda farkında olmadan yorganın altında osurursun. sabah osuruk kokuları içerisinde uyanırsın. kokunun nerden geldiğini anlamaya çalışırsın. etrafı koklarsın. kokunun üzerinden geldiğini farkedersin. osuruğun gece boyunca üzerine sinmiştir. artık bi osuruk adamsındır. *
gün içinde biriktirdiğin gazın gece yatarken serbetçe salınması durumudur.
Rahatlığın doğal belirtisidir.
kalabalik ortamlarda göt isteyen eylem.
3-4 dakika önce kuzenin yaptığı güldürücü eylem.
Sevgilinin yanında ilk zamanlarda olmaması gerkendir.
Kalabalık ortamlarda uyurmuş gibi yaparak osurmaktır

Sabah;

- la fikri firar gece ne koydun lan öyle ehehe
+ harbi mi olm uyuyordum ya keşke dürtüp uyandıraydınız ( salağa yatmak)
çocukken misafirlikte hep içimden bu soruyu sormuşumdur kendime "ya uyurken osurursam?".

Çekingenlik mi desem? utangaçlık mı? Yoksa saygıdan mı? bilemedim. Ama sanırsam hepsi vardı.
bizde memleket meselesine döndüğü için komik ya da iğrenç bulunan mevzu. halbuki bildiğin nefes almak gibi, yemek yemek ve hatta idrar ve feçes atmak gibi normal eylem.

idrar ve feçes dedim. çiş bok desem ciddiye almazdınız çünkü.
Ya abi çok güzel bir şey ya!

Abi tam uyuyorum arada bi gaz geliyor hemen kendimi sıkıyorum ve o anda çıkan ses. muazzam! .
osuruğun kokusu birkaç dakika sürer, asıl kötüsü salya, o çok daha kötü.