bugün

insanı dumur eden komşudur. malum bugün olimpiyatlar bitiyor. son günlerde hepimiz heyecanlandık, sevindik gurur duyduk. tabi sürekli bu konuşuluyor her ortamda. dün de geceyarısı üst komşumuz çağırdı çay içmek için. çıktım. sohbet dönüp dolaşıp olimpiyatlara geldi. güreş ve halterdeki hayal kırıklığımızdan konuşurken birden komşumuz "allahtan hüseyin var da sayesinde rezil olmaktan kurtulduk" dedi. önce bi durdum. aklıma gelmedi değil ama yine de inanmak istemedim.

- abi hüseyin kim?
+ oğlum şu koşucu yok mu, dünya rekoru kırdı ya...
- bolt mu?
+ lan ne bolt'u hüseyin hüseyin!
- iyi de abi o türk değil ki, jameika'lı.
+ lan bi git hüseyin diye jameika'lı mı olur?
- abi valla adam jameika'lı ya!
+ oğlum kendisinin jameika'da doğması bir şey değiştirmez, babası nereli, kütük neresi oraya bakarım ben. babası türk olmasa neden adını hüseyin koysun?
- iyi de abi adı hüseyin değil ki, usain bolt! okunuşu hüseyin gibi çıkıyor.
+ lan gebeş sen atletizmde kötüyüz diye aşağılıyon mu bizi, oğlum üç kıtayı hizaya getirdik biz, jameika falan vız gelir!

ulan gece gece gerçekten karnıma ağrılar girdi. tamam bolt sempatik kendimize yakın buluyoruz ama bizim komşu ileri götürmüş, bildiğin evlat edinmiş bolt'u. bir de övünüyor hem 100 hem 200 de altın aldık diye. allah komşumuzdan razı olsun, o beni güldürdü allah da onu güldürsün.
kendisine bi tabut verilip içine girmesi istenecek komşudur.
bundan gayrı kendisine "omşu" denmesine ses etmemesi gereken komşudur.
kendi capinda ucmus komsudur. rekorlar filan havalarda ucusuyor. uzerine fazla gidilmemelidir turk diyorsa turk'tur huseyin diyorsa huseyin'dir.
eminonü deki satıcılardan biri olduğunu düşünmüştür.
(bkz: sözlük yazarlarının itirafları)