bugün

Bu dünya, senden olmayanlarla hoştur. Onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur. Sadece senin gibiler değil, senden olmayan da çok yaşasın ki, sen de yaşa. Hele bir de onun gözüyle gör şu fani dünyayı. Herkes beyaz olsa, o zaman beyazı fark edemezsin ki. Değil mi? Ve yahut da siyah. Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini. Beni ben yapan yegane şey, benden olmayandır. O yoksa, sen de yoksun. Ne anlamın kalır ne rengin belli olur, ne de tadın.

Hükümet kadın filminden.
henry fonda: hiç aşık oldun mu mac?
barmen: hayır. ben hayatım boyunca barmendim.

'my darling valentine' filminden.
''Karanlıktan korkuyorum patron lütfen ışığı kapatma'' / The Green Mile
from once upon a time in america " nooddles, ayağm kaydı"
"Ye. Yemeliyiz!"

-a torinoi lo, bela tarr.
http://videoixir.com/watc...unutulmaz-repligi-hq.html
insana yüzmeyi bile öğretebilir. (bkz: medianeras)
Konuşmak istediğim tek kişi artık gözümün içine bakmıyor.
Seven Pounds

Ben Thomas : Tanrı dünyayı 7 günde yarattı.Ben ise benimkini 7 saniyede parçaladım.
prezervatif neslimizin kristal ayakkabısı; onu takıp bir yabancıyla karşılaşıyorsun, sabaha kadar dans edip sonra atıyorsun...
fight club
Bende koreden bir kaç örnek vereyim.

you are beautiful
-Hayranlar senin ardından göz yaşı döken ve sonra başkalarıyla evlenen insanlardır. Bir yıldızın alabileceği sevginin miktarı sadece bu kadardır.

city hunter
-Düşman ne kadar güçlüyse zafer o kadar büyüktür.

A milionaires first love
-Çok penceresi olan bir ev yaptırıyorum. ilk kar bu pencereye 50 defa vurduğunda biz yeniden birleşeceğiz.

Full House
-Eğer birisi başka birini koruyorsa bu onu sevdiği anlamına gelir, değil mi? Sen Kang Hye Won'u koruyabilirsin. Çünkü ben seni koruyacağım. Ben... Sanırım sana aşık oluyorum.

Love Rain
-Büyük annem insanların iki kolunun olma sebebinin diğer insanları kucaklamak olduğunu söylemişti.

Playful Kiss
-Aşk sizi başkasının boyunduruğuna sokarak özgürlüğünüzü elinizden alır. Bu safhada kişinin hissettikleri nefrete dönüşür.
-işte bu yüzden aşk kaybetmeye mahkumdur.
ööööhhö öhhö öööhhö öhö....

kelebeğin rüyası
mükemmel biri değilim. ama beni beklemeliydin. buna değerdim...
- neden ölüyorsun anne ?
+ bak sıram geldi, aa hayır sakın korkma bitanem ölümde hayatın bir parçası..
(bkz: forrest gump)
- Yaz kızım 200 torba Çimento 20 kamyon çakıl 15 tane kapı , Aaa hoşgeldin karıcım. 30 kamyon ince kum.
- içine atıyon, hiç iyi bir şey değil, atma. dünyadaki bütün büyük hastalıkların ana sebebi bu.

http://www.youtube.com/watch?v=MQ5_0jTUqTQ
Bir insan konuşurken en çok hangi özelliğini ortaya çıkarmaya çalışıyorsa, bil ki onda en eksik özellik o.
Hayır, bu köyden olsam nolcak abi?

Söylerkenki tavrına ayrıca hastayım.

(bkz: Cem Yılmaz)
biz küçükken hep rock yıldızları veya film tanrıları olmayı düşlüyorduk. Ama olamadık. olamayacağız. Ve bu yüzden çok kızgınız.
"Her şey zehirdir. Mühim olan dozdur."
kadınlar; seni sen yapan özelliklere aşık olup, sonra senden o özellikleri almaya kalkıyorlar.

kaybedenler kulübü (2011).
--spoiler--
insanın aklı kendine düşman olur mu?
Benimki bana düşman!
--spoiler--

(bkz: yol)
-tanrının hepimiz için bir planı var..
+tanrı küçük bir çocuk ve hiçbir şey planlamıyor..

(bkz: constantine)
Yalan soyluyorsun! Yalannn!!
Sen mi büyüksün ben mi ? Ben büyüğüm ben... (bkz: yaşar usta) (bkz: bizim aile)