bugün

uli okuduktan sonra hollanda ve danimarka ile yazışacak olan *yazarlardır.
uluslararası ilişkiler; her şeyden biraz bilip çok şey biliyormuş gibi her konuda mantıksal bağlar kurarak konuşabilmektir.

bir nevi hıncal uluç olmaktır.

hıncal olmak da ayıp değil uluç olmak da..
çoğunluğu avrat olmakla beraber, müşkülpesent bir hayat sürdürmektedir.
okudum ama sevmedim.
uluslararası ilişkiler diyorlar ama öğrencileriyle dahi ilişki kuramıyorlar.
Okuyorum mutluyum.. Eğer ilgi çekmeyi başarabilirse tadından yenmez söyleminde bulunduran bölümdür. (bkz: okuyun okumaktan zarar gelmez)
mezun olduktan sonra diplomat olacak yazarlardır. kaymakam da olur.
bu bölümü okumaktan mutluymuş bu yazarlar. tabi mutlu olurlar amk. ne diferansiyel denklemler görürler ne de akışkanlar mekaniği. gel de mutlu olma. beleşe okuyolar. 4 dil bilme mezun olunca da bak gör noluyo o zaman.
bana lazım olan yazardır.özel mesaj atarsanız çok mutlu olurum.
Geçin dalganızı, mezun olunca diplomat olucam ben. Böyle direkt diplomat, gökten inicem zembille.
Ben bu sene kazandım dostlar.
ilginiz olmadigi halde puaniniz tuttugu icin yazdiysaniz sonunda ne olur ben bilmem ancak okurken kasiyor.
Varsa mesaj atsın engin bilgilerine ihtiyacım var.
ben değilim.
zamanında okuduk ve bitti.

türkiye'de uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi okunmaz. gidin az bilinen dillerin tercümanlığını okuyun, psikoloji, hukuk okuyun, hatta iş güvenliği bile okuyun ama gidip de iibf'den bir bölüm okumayın şu devirde gözünüzü seveyim. bir yılda yüzbinlerce mezun veriyor iibf.
vurur yüze ifadesi keşke okumasaydım bitanesi.
Fakirlige Giris 101 dersini alin, en cok isinize yarayacak derslerden biri olacak.
Sadece içlerinden şanslı bir azınlık konsolos vs olabilecektir.
ever adlı yazar, "hıncal olmak da ayıp değil, uluç olmak da.." yazmış. bana hep, hıncal uluç olmak ayıp gibi geldi.
işsiz kalmaya şimdiden kendini hazırlasın. veya köpek gibi kpss kassın. diğer türlü işiniz zor valla.