bugün

sapıtan sözlük. o kadar tayyip düşmanı var. ama nedense tayyip in yaptığı yanlışları yazınca eksi manyağı oluyorum. yani insanlar yaşamaktan bıkmış. bir oy butonuna bile basamıyor.
ışıklı tabancamın sesi ve ışığının bozulduğu gün hayatım kararmıştı..
artık o oyuncak eskisi gibi tat vermiyordu bana.
oyun oynamak hiç eğlenceli değildi ve o sinirle yatağa fırlattım tabancayı.

küçüktüm. bu öfkeli halimi gören babam ise omzumu tutup '' ne bu sinir ? '' diye sordu.

- bozuldu işte ya bozuldu, oynayamıyorum artık
+ neden bu haliyle zevk almasını bilmiyosun oğlum?
- ışığı yanmıyo ki, neyinden zevk alayım.
+ olsun bak, yine de sağlam tabanca.
- sesi de çıkmıyor, tırrr tırrr tırr yapıyodu ne güzel
+ çıkmasın oğlum, hem hatırlamıyor musun, tahtadan tabancalar yapardın sen.
- evet tüfeğim bile vardı.
+ e o tahta tabancalarının ışığı var mıydı peki?
- yoktu
+ sesi var mıydı ?
- o da yoktu.
+ dıkşın dıkşın yapardın ama hiçbir zaman bu şekilde atmadın o oyuncağı.
- ama bu tabanca bozuldu.
+ hayır oğlum o bozulmadı.
- anlamadım.
+ bozulan sensin oğlum. aldığın zevklerin yavaş yavaş köreliyor, sahip olduğun şeylerin kıymetini bilmiyorsun. mutluluğu elinle itmeye başladın.
- nası yani?
+ bu tüfeğe yaptığın gibi yani.. sesi çıkmıyor diye attın onu bak.
- ne yapsaydım?
+ ona tahta tabanca muamelesi yapabilirdin.

- yine anlamadım.
+ o tahta tabancayı iyi hatırla oğlum, boynuna geçirmek için yanlarına ip bile bağlamıştın.
- hehehe ip değil o ,, kemerdi.
+ her neyse oğlum, namlusunun üzerine bile koli bantıyla küçük hortum eklemiştin.
- evet o da dürbündü.. tek gözümü kapayıp nişan alıyodum onla.
+ oynarken çok mutluydun di mi? asker gibi halıda sürünüp bize ateş ediyordun.
- ehehe yine ediyom.
+ peki şimdi neden etmiyorsun. neden onu kızıp yatağa attın? bi düşün?
- off ya bozuldu diyom anlamıyon mu? sesi çıkmıyo
+ sesi çıkmasa bile eskisi gibi dıkşın dıkşın yapabilirsin.
- anlamadım.
+ anlamazsın tabi geri zekalısın çünkü. sabaha kadar anlatsam bi bok anlamazsın sen. kafa kafa değil fayton tekerleği mübarek.
- fayton ne buba.
+ lan yürü odana ders çalış. eşolueşek seni?
- ama ba
+ yürü dedim.

**
lan küçükken babamın verdiği nasihatları hiç anlamazdım amk. rahmetli ne dese, ne yapsa bir kulağımdan girer öbüründen çıkardı. ama yaş ilerleyince söylediği her cümle hayatımda büyük yerler kapladı.
tıpkı bu ışıklı tabanca gibi.

uludağ sözlük ve tabanca işte.

sözlükte bir zamanlar tahta tabancaydı.

ilk göz ağrısı.

sonra birden ışıklı oldu.

daha sonra bozuldu. ama nasihat işte.. tüm olumsuzlara rağmen eğleniyoruz. eğlenmeye çalışıyoruz.
kuru gürültü olsa, sesi kısılsa, ışığı sönse bile. artık her ne sikimse.
tayyip'i sevmeyenlerin çok olduğu söylenen öyle de görülen, ama bunun yazılmaması gereken sözlük. zira adamlar eksi manyağı yapıyorlar.

yani kısaca sokaktaki kuralların geçtiği yerdir. kimse oy verdiğini kabul etmez inkar edilir ama iktidarlardır.
vasıfsız ateistleri barındıran oluşum.

adamlar islama saldırırken geberip gidecek.
onca ırkçı söylemin olduğu başlıkta bir benim entırimin silindiği sözlük. formatsız sözlük.
o kadar boktan bir ortam ki, çevreden etkilenip ben de kötü yazıyorum.

'boktan' demiş olduğum için entry silinir ve üstüne çaylak yapılırsam hiç şaşırmam.

hani karşıdakininde beğenmiyorsan siktir git demeye hakkı var. ama alışkanlık yaptı meret.
yine sıçışlarda. her zaman bitti denildiğinde bile yok lan hala güzel şeyler var diyordum ama bu aralar göremiyorum. geyik bile yabılmıyor artık. zevk vermiyor kısacası.
troll yazarların gittikçe çoğaldığı sözlük. ölen insanlardan bile nemalanmaları, bu sayede eksi oy alarak mutlu olmaları ne yazık. hiç değişmez burası.

hasta olan nejat işler bunun örneği.
biz en iyisini yapana kadar en iyisi bu sloganının canlı kanlı örneğidir.
anket sözlük.
biraz yobazların azalmasıyla beni mutlu eden sözlük biraz açtım ama gene de aşağı yukarı geri dönüş yaptım.
iğrenç nesil çatışmalarının artık son bulması gereken site. daha önceden 3. nesiller 4. nesillere sarmıştı. şimdi de 4. nesiller yeni gelen 5. nesillere sarmış durumda. seneye gelecek olan 6. nesillerin vay haline.
herşeye rağmen yazmayı bırakamıyorum.
Yazarların kalitelerini bilememde o kadar tanımıyorum daha ama aralarında çok sayıda çok iyi insan var. bi değişik ortam.
içinde ne aşklar ne hikayeler ne dostluklar barındıran sözlük.
hep en beğenilen entrylerimi silen sözlük. neden de forum chat tarzı entrymiş. ulan millet forum chat tarzı seviyor demekki en beğenilen entrylerim bunlar oluyor. nedir bu zorlama amk.12 yıldır sözlükler camiasındayım anlam veremedğim tek nokta şu dayatma olayı. kardeşim milleti rahat bırakın istediği gibi döksün içini. yok cümle sonuna niye nokta koymadın, yok virgülden sonra bir boşluk bırak, yok tanım yap, yok şu, yok bu, anasının amı ya. yemin ederim şu dayatmalar yüzünden yazasım gelmiyor.

edit: çok iyi çokta güzel bir sözlüktür.
ara sıra sapıtabilen hede: görsel

bu ne lan hep beni mi buluyor bu hatalar: (#22525598)

bir gün sonra gelen edit: kim yapıyorsa hiç komik değil: görsel
türkiyenin en kaliteli 8795337. sözlüğüdür.
zall'ın yeri.

(#22656986)

şu entry'den dolayı "yapma kız mısın" "kız mıydın seen" diye mesajların yağdığı sözlüktür.
lan vicdansızlar yıllardır yazarım şurda, kız olsam dünyanın en çakal kızı olsam bu zamana kadar saklayabilir miydim?

olm bu saatlerde tamam anlıyorm hormonlar basıyor ama okuduğunuzu anlamayacak kadar ne oluyor lan?
sakin beyler sakin.
inciden sonra takıldığım sözlüktür. ekşi gibi samimiyetsiz heriflerle dolu değildir. hafif bir aile ortamı vardır.
artık yazar alımını bi süre durdurması gereken sözlük. 6. nesil sözlük yazarı mı olur lan? yuh amk. yakında gider bu 7, 8, 9 diye. troll doldu lan sözlük.
ne zaman girsem konuların aynı olduğu, sıkıcılıkta üstüne olmayan ama yinede kendine çekmeyi başaran vasat sözlüğümsü.
son zamanlarda sık biçimde tekrar edilen birkaç hatadan ötürü, yeni gelen ya da formata henüz uyum sağlayamamış değerli yazarlarına küçük bir hatırlatma yapmak istediğim sözlük.

--spoiler--
açtığınız çoğu başlığın ilk entrysi başlığı tanımlamıyor. bu yüzden entryniz siliniyor.
forum ve chat tarzı entry girerek formatı deliyorsunuz. bu yüzden entryniz siliniyor.
lütfen girdiğiniz entrynin başlıkla uyumlu olmasına, eğer herhangi bir insanın başlığıysa, hakaret içermemesine özen gösteriniz. yoksa entryniz yine silinir.
--spoiler--

saygılarımla...
sayesinde en az bin kişiye seslenebildiğim için sevdiğim bir oluşum. twitter öyle mi sanki duvara konuşuyosun. varsın troll kaynasın zall teknik özellikleri geliştirmeyi falan siklemesin yine de yazılası bir sitedir. çaylak olmak kötüdür tabi ama en azından silinince tüm yazdıklarınızı, emeklerinizi silmiyorlar diğer sözlükler gibi.
yakında izinliye ayrılacağım sevdiceğim ah ah..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar