bugün

Uludağ Sözlük format kuralları oldukça katı olan internet sözlüğü. ilk günden oldukça korkutucu geldi. Bakalım kalitesi farkı mı?
(bkz: uludağ sözlük moderasyonu/#21678076)
kendimce bir istatistik yaptığımda yazarları genelde canlı skor takibi yapar. sözlük yazarlarının bilmem ne özellikleri gibi anketleri doldurur. entry okumayı sevmez. sol framede başlıklar da devamlı birbirinin aynısı ya da türevleridir.
Sayesinde apolitik oldugum, efsanevi sozluk.

Teşekkürler uludaağ!
arada sırada sayfanın herhangi bir yerine tıkladığımda gemiusAudience diye yavşak bir şey açan sözlük. reklamınıza başlatmayın ulan!
elbette varlığını sürdürmek isteyen sözlüklerden biri.

fakat yazar alımlarında neden daha seçici olunmuyor anlamıyorum. yazar alımlarında, daha seçici davranılsa bu sözlüğe zarar değil fayda getirir.

(bkz: ekşi sözlük)

ekşi sözlük kasıntı ve yahut çekilmez olabiliyor, tıpki diğer sözlükler gibi. ama bir kalitesi olduğu ortada. bunu nereden yakaladı, elbette bir sürü neden var; ama en büyük nedenlerden biri yazar alımlarındaki seçicilik ve bekletme süresi.
her maç akşamı temizlenen sözlük. en çok maç günleri keyif veren de denebilir.
sık sık giremediğim girdim mi pir girdiğim yer.
uzun bir süredir, profil sayfalarını düzeltemeyen sözlük olarak tarihe geçmiştir.
köy kahvesinin internet ortamına aktarılmış hali.
windows phone platformunda uygulaması olmayan sözlüktür.

yok mu lan bir baba yiğit?
sayın bakanımız ve onun zihniyetindeki kişilerin bayılması gereken yer.

neden mi?

çünkü burada kızlı erkekli kimse entry girmiyor.

kız yok çünkü.

testosteron kokusunu alıyor musun pampiş.
fazlasıyla seks kokan site. mart ayında da değiliz ama millet gerçekten azmış durumda sözlükte.
amaçsızca ve mal mal mesaj atanlara ek olarak özel mesaj yoluyla karı kız düşürmeye çalışan dallamaları barındıran sözlük. bi' bitin amk!
şu an bulunduğunuz ve onuncu nesil yazarları pek sevmeyen sözlük. onuncu nesil olarak ben seviyorum ama üst nesiller için bunun pek bir önemi olduğu söylenemez sanırım.
bugün uzun uzun gözlemlediğim, sağ olsun beni yazar da yapan -bunun bir özellik olduğunu tabi ki düşünmüyorum diğer yazarlara bakacak olursam- sözlük.

gün içinde kesinlikle tanım içeren bir başlık açılmıyor ya da giri yazılmıyor. oldu da -sahiden çok ender- biri bunu yaptı, hem hiç umursanmıyor hem de o başlık 5 dakika içinde aşağılarda kayboluyor.
gün boyu, "bilmem ne mantık hatası" başlıkları açılıp dünyanın en gereksiz yazıları yazılıyor. kalan vakitlerde sürekli futbol konuşuluyor.
sol tarafa baktığınızda "şuraya da şunu yazayım" diyebileceğiniz bir başlık bulunmuyor.
çoğu giri hatalı ancak silinmiyor, milyon tane gereksiz bakınız kullanılıyor.
ve sanıyorum ki yöneticiler pek ilgilenmiyor.

sözlük için bunları yazdım yazmasına ancak belki bir çözüm aklıma geldiği için. bilmiyorum yapılabilir bir sistem mi..

madem yöneticiler yazar alımını kolay tutuyor ve yanlış giriler için, hakaretler için herhangi bir yaptırım yok o halde adaleti sağlamak için yazarlara fırsat tanımalı! nasıl mı?

ben demiyorum bir mahkeme kuralım yargılayalım tek tek her yazarı, bunu söyleyebilecek kadar deneyimim-deneyim olmamış, rütbe diyelim- de yok zaten sözlükte.

ama en basitinden şöyle ufak bir sistem getirilebilir, ben girilerini beğenmediğim yazarı "gizle"yebilsem ve onun bir başka girisinden haberdar olmasam? böylece beni rahatsız eden tüm yazarları ayıklayabilirim. hem gereksiz başlıklardan hem de geçtim okumayı, görmek bile istenmeyen girilerden kurtulmuş olmaz mıyım?

zor mudur bunu yapmak bilmiyorum, sadece bir öneri. belki yeni sistemde vardır bunu da bilmiyorum, şayet varsa lütfen özel mesaj ile bildiriniz, çünkü anladığınız üzere eski tasarımdayım.

edit: donuz butonu diye bir şey varmış yeni tasarımdaymış. dur bakalım kısmet belki eski tasarıma da yaparlar.
sitesine eklenen videoları izleyemediğim sözlüktür. arkadaş reklam alırsınız anlarım da bunu her videodan önce koymanın mantığı nedir amk. hadi her ip adresinden açılan ilk videoya koy o da tamam. ama her defasında reklamı gözümüze sokmanın mantığı nedir. bir de saçmalık var reklamlarda, reklamı kapatamıyorsunuz! evet kapanmıyor. iki gündür bu sorunla karşılaşıyorum dün geçer dedim ama bi sikim değiştiği yok. biraz dikkate alın şu milleti ya. reklamları koyarak benden para kazanıyorsun bari helalinle kazan bro.
bilgisayara her ders videosu izlicem diye oturup soluğu aldığım mekan.
sol frame den günde en az 50 başlığı kaldırdığım sözlüktür.
bünyesinde bir çok orospu çocuğu, yobaz, örümcek kafalı, din allah peygamber tayyip nidaları atarken bir yandan da abazanlık peşinde olup özelden karıya kıza yürüyen gerzekleri barındıran sözlüktür.
tiksinç tiksinç.
içinde bir çok yobaz, cahil insanların yazdığı sözlüktür. Ulu sözlüğe yazmaya karar vermeden önce gerçekten iyi bir sözlük olduğunu düşünüyordum. Ama yazar alımının kolay olması (2-3 gün çaylak oldum ben sadece) herkesin yazmasını mümkün kılıyor. Yeni nesil yazar olabilirim ulu sözlükte ama yazdığım ilk sözlük değil sonuçta, formattan haberim var. Sol frame'e bir baksan formatı tabiri caizse sikip atan o kadar çok başlık görüyorsunuz ki bazen "ulan buna da yazılır mı arkadaş" diye düşünüyorum.
Sadece format sorunu değil ki, aşırı ırkçı yaklaşım yapan yazarlar var bu sözlükte. Nasıl barındırıyor, nasıl okuyorsunuz anlamıyorum bu insanları. Zannedersem değiştirmeye gücümün yetmeyeceği bu olaylar karşısında yapacak bir şeyim olmadığından yakın zamanda yazmayı bırakacağım sözlükler arasına girecek ulu sözlük.
(bkz: saatlerin geriye alınmasının sözlüğe zararları)
sadece ana sayfayı görmek isteseniz bile sizi şaşırtabilen sözlük.

--spoiler--
crawleriniz duzgun calismadigi icin (ornegin: saniyede bir ayni aramayi yapiyor) ip adresiniz engellenmistir. sisteminiz duzeldiginde uludagsozluk@gmail.com adresine email atabilirsiniz.
--spoiler--
6 ay ara veriyorum efenim. Askerden sonra zımba gibi gelip, ''boş entry'' girmeyi öğreteceğim.
Maişallah beni fıt fıtı takip eden bir moderasyonu var. Eğleniyorlar farkındayım. O yüzden kasmıyorum panpa.
güncel Önemli Başlıklar