bugün

oha bi seneyi geçti girmedim buraya.

neyse

ek$i inci falan derken ihmal edilen yer.
ben bu yazıyı sana yazdım başlığında yer alan edebi nitelikteki entryler ile kitap yapılması gereken sözlüktür. yazarların onayı alınırsa, basım işini bizzat gerçekleştireceğim. herkese bedava.

(bkz: ben yaptım olacak)
tanım içeren entry'nin "ilk entry tanım şeklinde olmalıdır" gerekçesiyle silinerek, can sıktığı sözlük. o entry bana bir şey kazandırmaz. burada parayla yazmıyoruz. ama üst üste gelen komik gammazlamalara dayanılarak silinmesi, yazarlara yapılan bir ayıptır.

sözlük formatından, gammazlama sebeplerinden habersiz 3 aylık acemi yazarların, sözlük formatını yalamış yutmuş kişilerin entrylerine kıyma hakkı yok. haklı sebep olsa, gam yemem. benzer entry'm ekşi sözlük'te duruyor senelerdir. dünkü çaylak değiliz çok şükür.
(bkz: laikler toplanıp beni sikse diye iç geçiren yobaz)
(bkz: şu zenci beni sikse ya diye iç geçiren laikçi kız)

Bu tür başlıklar açan ve bu başlıklara ciddi ciddi entry giren yazarların olduğu sözlük. hani uludağ sözlük nedir, nasıldır diye merak eden okurlar varsa bilgilendirelim. işte budur.
haftalar hatta aylar sonra girilince online listesinde bir tanıdık görülemeyen sözlük.*
engin bilgi birikimimizi diğer cahillere aktardığımız sanal civata.
an itibari ile bir server problemi yaşandığını düşündüğüm güzide sözlük.
3-4 günden beri, entry girerken kasan sözlüktür. yazılan harfler 10 saniye sonra görülmekte. buna acil bir çözüm lazım. bu yazıyı bile 10 dakikada girebildim.
online iken zırt pırt offline yapan sözlük. biraz edep ya hu!
öyle bir geçer zaman ki deki osman a tecavüz etmek gibi iğrenç bir başlığa sahip olan ve ne hikmetse bunu bir türlü silmeyen sözlük. bu iğrenç başlığı hala yayında tutan da en az yazan kadar suçlu değil mi acaba?
altın tahtında laptopundan internete bağlanan asil fenerbahçe fanatiğinin objektif * entryleriyle renklenen oluşum.
öncelikle (bkz: #9745920).
Sözkonusu entryde belirttiğim şikayet sonrasında o iğrenç başlığı silen sözlüktür. teşekkürlerimle.
giremediğim zamanlarda özlediğim sözlüktür. geçende markette uludağ limonatayı gördüğümde ansızın sevinç heyecanı sardı içimi...

herşeye rağmen seni seviyorum lan sözlük!...
neden bu kadar yavaş çalıştığını merak ettiğim sözlük.
cumhuriyet bayramı coşkusunun olduğu şu günlerde birkaç kendini bilmezin çıkıp trollük yapacağı ve ortamı germeye çalışacağı sözlüktür.

yapanlara da, okuyanlara da, modlara da kolay gelsin.
bakalım yarın cumhuriyet bayramı için kutlama mesajı yayınlayacak mı sözlüğü.

malum, sözlük semalarında bu bayramı kutlamayan ve hatta lanetleyenlerin çoğunlukta olduğunu düşünürsek..

ayrıca;

- seviye mi ? seviye ne arar la ulusözlükte ?
arkadaşlık sitesi ile forum arasında bir şey, ama sözlük demek ekşi sözlük adına hakarettir.
beğenilmiyorsa kapı orada sapı mı ? oda üstünde denilmesi gerekir.
bu ' sözlüğü ya sev ya terket ' komikliğinden de uzaklaşması gereken yazarlara sahip platform. sen elmayı seviyorsun diye başkası da elmayı sevmek zorunda mı? eğleniyoruz, orası ayrı.
olmayan demokrasi ve yarım yamalak bir cumhuriyet bayramını kutlamak için can atan bir çok yazara sahip sözlük. inadına bayrak asıyor olmaları, anlamsız sevinç gösterileri ve eleştirenlere bölücü yaftalaması ne kadar küçük beyinli olduklarının bir göstergesi. çok güzel ya cumhuriyetimiz, harika işleyen bir hukukumuz çok sağlam bir demokrasi anlayışımız var hadi kutlayalım.
moderasyonunun kürtçülere yaptırım uygulaması, bluevelve hbbia gibi trolleri uçurması gerekir.

sözlüğün kalitesi troll yoğunluğu yüzünden gitgide düşüyor. öte yandan bu sözlükte orospu çocuğu apo ya bile övgü düzen şerefsizler, alenen kürtçülük yapanlar ve milliyetçiliğe hakaret edenler oldu, oluyor.
moderasyonun bunlara tepkisi yeterli mi? hayır.

flagellum dei nin sözlükten uçurulmasına anlam veremediğim gibi mahir olmak mahlaslı canlının türklere olan aşırı tutumu, türklüğe sürekli olarak hakaret etmesi, açıkça terörist sempatizanlığı yapması ve girdiği her giride faşist lafı bulunması, sözlükten uçurulmasına davetiye çıkarırken moderasyondan ses çıkmıyor.

diğer sözlüklere oranla aşırı derecede kürtçü, atatürk düşmanı, din düşmanı bulunduran sözlüktür. bunun yanında fanatik türkçü olanların sayısı diğerlerine oranla epey düşüktür. zaten birçoğu sözlükten uçurulmuştur, türkçü sözlükte yazmaktadırlar.
her millî bayramda sözlük logosuna o günün anlamına binaen bir ayrıntı eklenirdi. yarım gündür cumhuriyet bayramı'nı kutluyor olmamıza rağmen, sözlük logosunda bu şekilde bir değişim göremedim henüz. amacım buradan bir çıkarım yapmak değil elbette ama sözlükteki bu gelenek, bu hoşluk bozuluyor mu diye düşünmeden de edemedim.
Giriş sayfası harika olmuş sözlük. KEşke bu günlüğüne herkesin süzlük teması bu olsaydı. Bazı kanı bozuklara iyi bir mesaj olurdu..
şimdiii... sözlük formatında olan kural çiğnenmiştir. bir yazarla ilgili başlık açtığınızda bu başlık silinir. yani öyle olması gerekiyor. gelin görün ki, admin için açılan başlık hemen silinirken, bir başka yazarın top oynarkenki klas bir hareketi için açılan başlık hala aktiftir.
gel çık işin içinden.
kullanıcılarının nicklerini gördüğümde kendimi 4-5 sene öncesinde girdiğim mynetin oyun serverında hissetmeme eden olan sözlüktür. en çok sevdiğim yanı ise herhangi bi hatada ya da entry hakkında muhabbet edebiliyorsunuz diğer kullanıcılarla. işte böyle samimi bir ortam.