bugün

anlamı tanrının kırbacı'dır. batı dünyası* attila için kullanırdı.

bazı tarihçilar içinse* attila kendisi için kullanır.
Avrupalılarca Attila'ya takılan lakap. Tanrı'nın kırbacı demektir. Hristiyanlar, dinlerinden uzaklaştıkları için, Allah'ın kendilerine bir ceza olarak, Attila'yı gönderdiğine inanırlar. Nitekim, Attila'nın vefatıyla, tüm Avrupa'daki kiliselerin çanları kurtulduk alameti olarak durmaksızın çalmıştır. Bir kişi daha vardır böyle Avrupalıların ölümünün ardından çanları tıngırdattıkları, ki o da Fatih Sultan Mehmet'tir.
altıncı nesil bir yazar.. hoş gelmiştir..

(bkz: kanım ısındı birden)
osman pamukoğlu hakkında hınç dolu yazılar yazdığımı sanan...! gülünç tabii. acımamak elde değil. kendisinin orduya verdiği hizmetleri takdir etmişimdir zamanında. o başka bir şeydir. (bkz: #6256657)

bir de istesin kendisi ile birlikte dağa çıkarım demiş. çıkın evladım çıkın...25 yıllık davayı bitirirsiniz belki. gözümde işçilere saldıran alperen ocakları kadar gaz bir oluşumun seçmenidir kendisi. duygulara, milliyetçiliğe oynamak güzel bir şey. türk milleti duygusal tabii. eğer saçmaladığı onca şeye rağmen hala osman pamukoğlu'na oy verecekse kendi bilir. buraya o saçmalıkları yazacak değilim. demokrasi denen bir şey var. fakat merak etmesin, ben öğrencilerime kendisi gibi dağa çıkmayı değil, dağa çıkmamalarını, barışı, kardeşliği salık veririm. topyekün savaş durumunda olmadan dağa çıkmanın ancak askerin işi olduğunu söylerim. milletini en çok sevenin işini en iyi yapan olduğunu söylerim. en iyi milliyetçinin dağa çıkan değil, milletine hizmet eden olduğunu hatırlatırım.

kitap okuma mevzûna gelince, iki kitap okuyup okumamanın nerden çıktığını osman pamukoğlu başlığında görebilir. osman pamukoğlu seçmen kitlesinin, osman pamukoğlu'nu eleştiren herkesi liboş ilan edip, iki liboş kitabı okumakla itham etmesi -ki ben anlamıyorum, bu adamlar benimle yaşıyor galiba. aferim lan, tek entryden karakter tahlili yapmışlar- sadece bu gruba özgü galiba. - bi' de edebiyatı ve kitap okumayı hakaret şeklinde kullanmak...oeh...-

ben osman pamukoğlu'nu eleştirmiyorum ki. şeyhi uçuran müriddir. adam acıdığım için yazıyorum. zira seçmenleri kendisinden daha uçmuş adamlar. yüzde bir bile oy alamayacak yazık olacak. böyle alttan alta gaz veriyorlar adama. yazık. en azından bi' itibari var şimdilik. her ne kadar bi' sürü saçma söz ettiyse de. ha, bana ne ki? bundan sonra da şeyimde olmaz. seçimde ne olduğunu herkes görür nasıl olsa.

edit: iki kitap okumuş bi' de. o da hangi kitaplar dersiniz? herhangi bir kitap değil ha... osman pamukoğlu kitapları. iki kitap... aferin...!
(bkz: entry)
(bkz: entari)
(bkz: 25 yaş üstü 6 nesil yazarlar)*
tam bir aferin çok iyi düşünmüşsün yazarı. olsun yine de topluma kazandırılmalı... kendisi de dediği gibi yazık lan!
#6372713 time to bless the child!!!
yazık lan adamı.
(bkz: boş adam)

ayrıca beni kılavye adamlığıyla tanımlamış kişi.**
Nick altı kalbura dönen yazar. işten gelince klavye yerine (bkz: kılavye) yazacak kadar cahal * ve dolu adamların saldırısına uğramış olduğunu görmüş üzülmüştür. Bazen susmak çok şey anlatır. Akp'li iktidar yalakalarını saymıyorum bile.

şunu ekleyeyim de siler miler.

--spoiler--
(bkz: boş adam)

ayrıca beni kılavye adamlığıyla tanımlamış kişi.**

--spoiler--
daha her insanın hata yapabileceğini idrak edememiş yazar. birde diğer sözlük yazarlarını kendisi gibi çamura yatan tipler olarak görmektedir.

(bkz: bakayım valla çocuk lan bu)

edit: birde bazı yazarlardan kullanıcı adı yüzünden saygı gören yazarmış.*
Vatan millet zırvalarını benden mümkün mertebe uzak tutmasını umdugum yazar.
Attila'ya hristiyanlar tarafından verilmiş isimdir. Tanrı'nın kırbacı anlamına gelir.
kendisinin bir ocağın yavru kurtu olduğu sandığım yazardır.
ocak mocak diyenler için gelsin.

yaşını merak edenler için 27, metal dinleyen, uzun saçlı, vatanı için 2 amcasını şehit vermiş yeri gelip bir kez daha askere gidebilecek, üniversite mezunu, iş güç sahibi, türkçü adamdır... yaklaşık 2,5 senedir sözlüktedir. 4.nesilden başlamış lakin doğru söyleyenlerin kovulmasından dolayı artık 10. köy'e gitmeden 9. köyü adam etmek için burada kalmış 5.nesil olmuş, en son 6. nesille devam etmektedir. hayatında ocağa gitmemiştir. Gitmez. Kızılbaş Türk'tür. Sonu ist'le biten ideolojileri değil Türkçülüğü savunur...

bundan sonra bebe mebe muhabbetleri yaparken, sözlüğe yeni gelmiş falan filan derken kendinizle kıyaslayıp yaparsınız...
zencileri pek bir seven yazardır. sağolsun benimlede paylaşmak istemiştir lakin ben sevmiyorum dostum al hepsi senin olsun.
Evet zencileri çok seven yazardır.

Zencileri sevmeyenler için gelsin

(bkz: hepimiz zenciyiz)
zencilerle kendisine mutluluklar dilediğim yazardır.

(bkz: interracial)*
son zamanlarda avukatlığa soyunmuş yazardır. işin en ilginç tarafı saylon muzaffer ile ya ev arkadaşıdır ya da birisi iki nickle sözlükte show yapmaya çalışıyordur.
(bkz: ırkçı dayanışma)
avukatlıkla işi olmayan, kendi evinde ailesiyle kalan, tek nicki olan yazardır. Ama kendisiyle uğraşan zavallılar iki nick zanneder, ayın peynirden yapıldığını zanneder falan, normaldir böyle şeyler. öyle etkilidir yani.

Edit: 3. nicki çubuklu sevdalısı,
4. nicki kadıköy de bir sürrealist,
5. nicki aslanziken,
kurduğu soru cümlesinin sonuna soru işareti koymayı beceremeyip 'swh' ibaresini eklemekten kendini alamayan sempatiklerin nick altında cirit attığı yazar.

ikinci nick'i bence yeni karamürselden alırsın ama konuşmayı beceremeyip söylemeye çalıştığın şey 'fake' ise moderasyona gider ip inceletirsin; göt olur yatağına girip koyun saya saya uyursun.

attığı iftirayı ispat edemeyenler; güğümleri alıp çeşme başına. köyün yeni dedikoduları için hayriye'yle nuriye sizleri bekliyor.
saylon muzaffer online olması ile birlikte offline olmuş yazardır. korkmayın saylon offline olsun geri gelecek yine. *
olay acitasyon'a demagoji'ye gelince en kral hümanist kesilen solcuların, iş gerçek hümanizm'e gelince aklı sıra ayar vermeye çalışıyor diye çemkirdiği yazardır...

ilgili tatlı su hümanistlerinin cevaplarını ilgili başlıkta hala beklemektedir...

(bkz: kuddusi okkır vs güler zere)

(#6456074)
(#6493063)
(bkz: serseri)
(bkz: ne idüğü belirsiz insan)
(bkz: sokak kabadayısı) (bkz: boş beleş)
bu dört özellikten hepsine sahipsin herhalde bu kadar alındığına göre.
sen önce insan olmayı becer öyle konuş.
insanlığını sorgulayacak gereksiz bünyelerin öncelikle, nimet olmadıklarını anlayıp, daha sonra sözlük formatını öğrenmesini dileyen yazar.