bugün

beğendiği bir entry okuyunca "çok güzel yazmışsın hafız" yada "ahah koptum" tandanslı özel mesaj yollamayı tercih eder, oylama yapmaya gerek duymaz. şiddetle karşı çıktığı bir fikri savunan yazarın ise (yine oylamadan) nick altına gider söver, sayar, öyle rahatlar. bilgi içerikli entry okuyunca, belki de o güne kadar hiç bilmediği ve çok işine yarayacak bir şey öğrenir, vay be der ve hemen eli mousuna gider. hah tamam şimdi oylayacak dersiniz ama o ben butonunu tıklar ve değişmeyen karmasını görüp hüzünlenir.. hayat uludağ sözlükte cidden garip, vapurlar falan..
2. sınıf olarak değerlendirilir. 1. sınıf ekşi sözlük yazarlarıdır.

ben demiyorum halk diyor.
efendim sozlugumuz hepimizin dolayisiyla hepimiz benzer kafa yapisina sahip insanlariz. bunun da paralelinde biraz subjektif olacak bu entrymin moderatorlerce mazur gorulmesini isterim.

uludag sozluk yazari olmak, asosyal olmaktir bir kere. vay efendim bugun reinadaydim vay efendim dun venedikte sandalla venedik turu yaptik gibi soylemlere asinayiz dogrusu bunlar kulliyen yalan. asosyaliz kabul edelim. he bazen sosyallesebiliriz ki bu normaldir.

uludag sozluk yazari olmak, mesgale bulamayip, " bi an once 40 entry gireyimde su mesgale butonu ciksin" demektir.

uludag sozluk yazari olmak, sol frame'de gorulen basliklarin odak kelimesi ile turevi baska bir baslik acmaktir.
(bkz: sneijder galatasaray da)
(bkz: sneijder in futbolcu olmadigi gercegi) gibi...

uludag sozluk yazari olmak, farkinda olmadan imla kurallarini duzgunce uygulamaktir.
uludag sozluk yazari olmak, her an polemige acik olmaktir.
uludag sozluk yazari olmak, bickin delikanli olmaktir.
uludag sozluk yazari olmak, reelde iyi adam olmaktir.
uludag sozluk yazari olmak, nicklerin arkasina saklanip rahatca davranabilmektir. ancak, ip adresi denen bir sey var...
uludag sozluk yazari olmak bazen iyi bazen kotu; bazen neseli bazen mutsuz; bazen rahat bazen kasinti olmak ama, her zaman eglenceyi arayan olmaktir. gercek dunyamizda ki gerek eglence gerek bilgi bosluklarini doldurmayi istemektir. bazi sorunlarini dile getirip cozum aramaktir. bilgiyi eglenerek kazanmaktir.

kisacasi; uludag sozluk yazari olmak, ben.olmaktir, sen olmaktir...
trollere ayar çekeyim derken onları popüler yapan süper zeka yazarlar topluluğu.
biraz dingildir her sazan avını havada kapar.
şu anda pek çoğu şöyledir(ben dahil)https://pbs-0.twimg.com/media/BN9YjsBCIAAdKay.jpg:
yazar denilerek büyük bir iltifat edilmiş.
(bkz: uloser)
içlerinden bir kısmı halen daha ''ekşi yazarı olmak'' ile hava atıldığını sanıyor. hava atmaya kasan da hava atıldığını sanan da bariz bir şekilde maldır. bir sözlüğe üye olmak hiçbir zaman hava atılabilecek bir şey değilken hele bunu 2013'te yani herkesin rahatlıkla yazar olabildiği bir zamanda yapacağını sanmak resmi mallık.
185, kaslı, kültürlü, bakir ve hayalleri olan yazardır.
Sabah sabah eksi yemenin dibine vuran yazardır.
buraya yazı yazabilir. dilerse başlık bile açabilir. tabii uslu bir çocuk olmak şartıyla.
sıcak kanlıdır, sevecendir, güzel yürekli hoş insandır.
çoğunluğu buraya karı kız düşürmek için gelen, yolda görseniz suratına bakmayacağınız çomar, barzo ve kekolardan oluşan topluluk. empati, ironi, kinaye gibi kavramlardan uzak ve kültür, bilgi adına hiçbir şey taşımayan niteliksiz insanlardan oluşuyor. kızları da ayrı bir gruba sokarsak bazıları kezban bazıları ise yatacak paralı adam arayan ''kaliteli'' kaşar. aralardan serpme doğru düzgün insanlar çıkıyor ama çok zor çok.
bir konuyu merak ettiğinde genelde ekşiyi okur.
Sözlük formatı kuralları çerçervesinde, uludağ sözlükte tanım entryleri giren yazarlardır.
(bkz: sözlük formatı)
metrobuste giderken yandaki malin teline dikizlerken uludag sozlukte takildigini gordum vah vah dedimmm adam 150 kilo yagli sacli sumo gurescisinin teki hayattan sogudum demekki mallarla takiliyoruz burda.
şahsen ben 5 para ederim gibime geliyor.
kendi adınıza konuşun arkadaşlar. bir böbreğim 20 bin dolar ediyor şahsen.
Kimileri bir hayvandan bile aşağı iken kimleri bir melekten bile yukarıdadır.

*şaka şaka melekten yukarı adam/dişi/kadın/kız/bağyan ne gezer burda