bugün

Ekşideki abileri büyük olasılık Ekşi'de yorum dahi yapmasına izin vermediği, bu nedenle çareyi Ekşici abilerinin yazılarını defalarca okuyup, özetinin çıkarmış sonra beynine çivi gibi çakılmış bu klasik cümlelerle Uludağ sözlüğe yazarak sözde demagoji, algı yönetimi gibi yeni keşfettiği kavramları denemek üzere Uludağ sözlüğe açtığı başlıktır.

Her zaman söylerim!. Türkiyede islamcı/şeriatçı yobaz sağ tarikatlar gibi aynı şekilde (Sözde) solcu sol tarikatlar var!

Sağ tarikatlarda nasıl sakallı abiler ve bunların her dediğini ezberleyerek bire bir aynı cümle kalıpları, aynı kelimelerle konuşan müritleri varsa sol tarikatların da aynı şekilde sakallı abilerinin sözleri ile konuşan müritleri var!

Bir nevi sağ şeriatçılar ile sol şeriatçılar gibi! Yani hem sağda hem de solda bolca yobaz bulunduran bir ülkeyiz.

"PKK, Diyarbakır ceza evin, ermeni soy kırımı, Rojava" vs. bunlar bildiğiniz anahtar kelimelerdir. Her daim bu kelimeleri kullanarak aynı şekilde konuya girer, sonunda Türk Cumhuriyeti Devletini işgalci devlet, Türkleri tamamen faşist, peşinden Türkleri olmayan bir millet ve ırk ilan ederler!

Bu başlığı açan genç, toy, tatlı su solcusu kardeşimiz de Ekşici abileri gibi bu sözlükte de Türk Devleti ve Milletine karşı propaganda, algı yönetimi yapabileceğini düşünür! Haliyle böyle iddialı başlıklar açarlar.

Açtıkları başlıkta geçen her bir kelimeye verecek binlerce cevap vardır. Ancak uzun uzun yazmaya gerek yok. Sözlükte Ermeni Soykırımı Palavrası, Diyarbakır Cezaevi PKK aklama propagandası, vb. konulara dair ansiklopedik bilgi denecek kadar çok bilgi ve cevap mevcuttur.

Bütün bu asılsız iddialara ve demagojilere dair; boks torbasına tekme yumruk kombinasyonlarla girişir gibi girişip, adeta dayaktan komaya sokarcasına sersem edecek kadar çok mantıklı sebep, tarihi ve resmi kanıt, mantıksal açıklama ve gerekli cevap verilebilir! Yaptığı her demagoji çürütülüp ilk 31 çektiğimiz ergenlik dönemindeki peçete gibi ağzına sokulabilir. Fakat sol tarikat müritlerinin beyinleri de tıpkı şeriatçı sağ tarikat müritlerinin ki gibi iyice bulandırılmış, sakallı abilerinin beynine çaktığı demagojileri bant kaydı gibi aynı demagojileri şuursuzca tekrarlayan zombilere dönüştüğü için, demagojisini yaptığı kavramlara (ermeni Soy Kırımı Palavrası, 50 çocuk öldürülmesi vb) dair ciddi bir açıklama yapmak gereksizdir!
Kürt lütfen.
Derhal dağitilmasi gereken tehlikeli ve bağnaz yapilanma.
Ergen hezeyanıdır. Büyüdükçe geçer.
Ülkücü ya da milliyetçiyim derler de, dediklerinin ne olduklarını bilmezler.
Kürtlerin yaptığı ırkçılıktır..
(bkz: lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor)

foşşik yapılanmadır.kızın eskisi kadar masum değil anne.swh
Buyrun benim.
(bkz: what is the problem)
Terörist misin?

Vatan haini misin?

Yada oruspu çocuğu bir terör destekçisi misin?

Bizim söylemlerimiz hep bunlara ve sen bunlardan biri degilsen niye rahatsiz oluyorsun..
(bkz: kafa siken solcu zırvaları)
hala hdp, oy kazanmak icin kendi kendilerini patlatti diyen gerizekalilar goruyorum. beyinsiz sana sesleniyorum bu baris mitingi, hdp mitingi degil. disk, kesk, tmmob, turk tabipler birligi, egitim-sen gibi sendikalarin katildigi tek bir siyasi partiye baglanmayacak kadar genis capli bir miting. o pislikten bulanmis beyninle bir daha siyasi analiz yapma lutfen vicdansiz.. 7 haziranda yuzde 13 oy almis rahat rahat baraji gecebilen bir parti neden kendi mitingi olmamasina ragmen kendi secmeni katiliyor diye, baris mitingini patlatsin? dusunme yoksunu igrenc insanlar sizi
*
ırkçılık ergen ideolojisi olmaya başladı ülkede.
büyüdükçe geçer bu hastalık.
tedavi şart ama
ülkedeki huzursuzluk,vahşet, ve ölümle doğru orantıda yükselmeye devam edendir.
Yav bu adamlar yeminle mal ya. Terörist karşıtı kim varsa ırkçı faşist oluyor. Oğlum bırakın bu işleri lan. Ha beğenmedin mi? Cudi kato dağı gibi ekşisözlük var işte. Git orada yap pkk propagandanı.
http://galeri.uludagsozlu...B1-yap%C4%B1lanma-857610/
(bkz: ağlama hewal ağlama)
Türkiye'nin her tarafında bulunan aklı ......da olan eşreflerdir pardon eşref dedim.
uludağ sözlük internet sözlükleri içindeki en ırkçı sözlüktür.

uludağ yaşları kemale ermiş, ancak ''milliyetçilik'' adı altında kürt-ermeni...nefreti saçan, her kürt-ermen lafı duyduğunda eksiye abanan, sıfır empati sahibi, sığ kafalı, vatan sevgisini parsellemiş adamların popüler olduğu bir mecradır.

hatta bu yapılanma sözlük istatistiklerine de yansır. komik olmayan, zekice olmayan, içinde aşağılama olan entryler bakarsınız beğenilenler sınıfına girer.

bir de bu adamların onlara faşist dediğiniz zaman '' ülkemi sevmek suçsa ben faşistim'' türünden atarları vardır.

ki bu atarlar bu küçük mematilerin burda bulunma amacıdır.

ben delikanlı adamım, lafımı koyarım...jargonuyla gemilerini yürütür, en vatansever insan olurlar. sizse burda kürt propagandası yapan hümanistcanlardan.

insanı insan olduğu için seven, tarih okuyan, bu ülkede her kesimin acılar çektiğini bilen, karşısındakini anlamaya çalışan insanların artmasını dileyelim.

uzak bir ihtimal olsa bile.
irkcilik yapmak ayrimciliktir tipki ben zenginim sen fakirsin gibi.
sen bu ülkede ''türk'üm'' demeyi yasaklarsan, sen bu ülkede kürtlere haklar tanırken türkleri faşistlikle suçlarsan;

bu ülkede ırkçılık asla bitmez.. sözlükte ülkenin bir çeşit aynası olduğu için burada türkleri tahrik edersen ırkçı olmayanlar bile gider ırkçı olur.

sözlükteki kürt ırkçılığı ise bambaşka noktalarda. hümanizma adı altında mükemmel ırkçılık yapmaktalar. kendilerine tanınan hakları ''şımarmak'' olarak gördükleri sürece hem kendi ırkçı nefislerini körüklerler hemde karşı tarafı gaza getirirler.

karşılıklı ırkçı kavgalar sözlükte reytingi yükselteceğinden mütevellit moderasyonun bu kutuplaşmaya ses çıkarmasını beklemek elbette komedi olur.
(bkz: recep Tayyip Erdoğan) vs (bkz: mustafa kemal atatürk)

(bkz: 10 Nesiller) vs. (bkz: tüm nesiller)

(bkz: dinciler) vs (bkz: ateist yazarlar)
En çok görülen ayrımdır. Resmen siyahiler ve beyazlar gibi ayrılmış durumdayız.
Irkçılık herşeyden önce bir insanlık suçudur.
Bir başka bir insanı ten renginden dilinden dininden milletinden ötürü hor görüyor dışlıyor ve aşağılıyorsa o insanı insan yapan değerlerden uzaklaşmış insanlığından çıkmış demektir.
Buna müsade eden ses çıkarmayan ve hatta destekleyenler en az o insanlar kadar ortaktır bu insanlık suçuna.
vatan sevgisi; kürt ve diğer etnik kökenlerden olan vatandaşlara duyduğu nefretten ibaret olan ve sanki orta asya'dan at üstünde gelmiş de, anadolu'yu fethetmek için cenk ediyormuş gibi bir halet-i ruhiyeye sahip olan sözde vatanseverlerin ve "türküm" diyene faşist yaftasını yapıştıran komplekslilerin katkılarıyla meydana gelen ibretlik yapılanma.

bir türkiye ermenisi olan hrant dink'in öldürülmesine üzülüp "hepimiz ermeniyiz" diyenlere ermeni dölü diyecek kadar kendinden geçen bu zevat; 1915 olayları için soykırım denilmesine köpürüyor, fakat kürtler başta olmak üzere diğer etnik kökenlere mensup vatandaşlara karşı bir etnik temizlik yapılmasından bahsediyor. bu nasıl bir kafa yapısıdır?

yurtdışındaki türk ve müslüman düşmanı ırkçı oluşumlara etmedik küfür bırakmayan bu sözde vatansever aslan parçaları, küfürler yağdırdıkları puştların söylemlerinden daha aşağılık söylemleri diğer etnik kökenlerden ve farklı inanç kesimlerinden olan vatandaşlarımız için kullanabiliyor. kürt çocuklarını, kürt kadınlarını tandırda yakmaktan bahsedenler vatansever mi oluyor şimdi? bu mu vatan sevgisi?

rojava'da 50 tane kürt çocuğun paramparça edilmesini "oh çok iyi oldu. gebersin amk kürtleri. üzülüyorsam namerdim" diyen insan müsveddeleri hangi yüzle türkmenlere yapılan zulme üzülüp ağlıyor merak ediyorum. bu mu sizin insanlığınız? müslümanlığınız?

pkk'nın diyarbakır cezaevi'nde doğduğunu bilemeyecek kadar yosun tutmuş o beyinciklerinizle bana vatan sevgisi öğretemezsiniz siz. çok şükür vatanımı sizden, kandan beslenen ırkçı puştlardan daha çok seviyorum.

kendilerini vatansever sanan bu türk ırkçıları kadar, bir de kürt ırkçıları var ki evlere şenlik. türküm diyene, evlerine, dükkanlarına türk bayrağı asanalara faşist, ırkçı yaftası yapıştırmak; sevmediğin bir sanatçı kürt ise kürt düşmanı ilan etmek de, nasırlaşmış beyinlerle açıklanabilir sanırım.

ülkeme terörist devlet diyen, düşman olarak gören şivan perwer'i kürt olduğu için değil, bu düşmanca söylemleri nedeniyle sevmiyorum. kürt, ermeni yada rum fark etmez; böyle düşmanca ve ırkçı söylemlerde bulunanları sevmemek beni de mi ırkçı yapıyor şimdi merak ediyorum valla.

bu sözde vatansever türk ırkçılarının ve pkk propagandası yapan kürt ırkçılarının provokasyonlarına izin veren sözlük yönetiminin geçmiş bayramlarını kutluyorum.