bugün

sözlük bünyesindeki zaza kökenli yazarlarımızdır.

(bkz: erjivan)

edit: pkk yandaşlarının nefret ettiği halk, çünkü zazalar kürt olduklarını kabul etmezler.
(bkz: din dil ırk ayrımı yapmak)
biri de necirvan'dır.
farscaya yakın bir dil olarak bilinir.kurtcenın bı dalı gıbı gosterılır ama bır cok zaza bunu kabul etmez baslı basınca bır dıl olarak bılırler.genelde tuncelı sıvas erzıncan bıngol dıyarbakır gibi yerlerde yasarlar.ta bı ıngılızce gıbı bu dılde bolge bolge aksanları degısmıs olabılır.ayrıca cok sanatsal bır dıl olup yıllardır bu dılde bır cok muzık yapan ınsan vardır.Bu dili bilen,zaza kökenlı yazarlardır.
(bkz: yazar burada benden bahsetmis)
büyük bir çoğunluğu vatanına milletine bağlı kişilerdir.
(bkz: torut)
(bkz: samanlıkta iğne aramak)
mensubu olduğum etnik gruptur. ırk ayrımı yapmak anlamında değil de varlığımız belli etmek maksadıyla.

edit: benim ya da birilerinin zaza olması neden size battı anlamadım.eksi oylarınızı mozambikli de olsam verir miydiniz? yine de verirdim diyorsanız siz bir faşistsiniz ve tahminimce karakteriniz de beş para etmez. vermezdim, sadece zaza olduğunuz için verdim diyorsanız yine faşistsiniz ve yine karakteriniz beş para etmez demektir.
(bkz: uludağ sözlükteki papua yeni gineliler)*
(bkz: uludağ sözlükteki kamboçyalılar)*
az bulunan cinsten olan kaliteli ve değerli insanlar .
(bkz: uludağ sözlükteki kosta rikalılar)
(bkz: nüfusuna geçirmek)
(bkz: sözlükteki kamboçyalılar)
nedense(!) biz kürdüz, eziliyoruz(!) diyen hümanist geçinen, faşistlerin sevmediği ve götleriyle yerdikleri etnik gruptur.