bugün

uludağ sözlük çatısı altında yazan yazarlardır kanımca. şöyle bi araştırma yaptım 1. neslin yüzde 90 ı 2. neslin yüzde 90 ı 3. neslin yüzde 80 i 4. neslin yüzde 80 i beşinci neslin de yüzde 75 i kaliteli. yani bu demek oluyor ki ekşi sözlükten kat be kat kaliteliyiz. işte sözlük işte hesap makinası inanmayan hesaplasın.
(bkz: Uludağ sozluk kalite/kalori cetveli)
yazdıkları ile -ki siyasetten,futbola hatta modaya kadar her konuda olabilir- bilgilendiren, sözlüğün temel amacını bilen ve bu uğurda zaman harcayan, parmaklarını klavye üzerinde haşat eden, sözlüğün tek gayesine hizmet eden yazarlardır. mükafatını "karma" ile almasalar da, "aaa bak xxxx yazar yine çok güzel yazmış" şeklindeki düşüncelerle alan yazarlardır.
(bkz: mdk47) kaliteli yazarlardan birisiydi. Kanıt olarak arkasından çok şey yazılmasını gösterebilirim.
(bkz: teflon)
bir elin parmaklarını geçmeyen yazarlardır. genellemenin kralını yapıyorum aq, at sahibine göre kişner. ekşi ile kıyaslamak bile gereksiz. yanından geçemez.
Kalite, insanlara hoş görünmekle değil savunduğu görüşleri çekinmeden düzgün şekilde ifade ederek, bilgi birikim sahibi olarak, görgülü ve anlayışlı üslubuyla mümkündür. Yeri geldiğinde ettiği küfürler kalitesini düşürmez artırır. Çünkü hak edene hak ettiğini vermekte kaliteden gelir.
(bkz: rich man)

hepinizin ondan öğreneceği çok şeyi var, değerini bilin.
(bkz: Arkadasinin nickini yazmaca)
"kaliteli olduklarını kimler, nasıl kararlaştırıyor?" sorunsalını uyandıran başlık !
(bkz: suskun005)
(bkz: ben wade)
(bkz: sirkecidentrengeçer)
(bkz: kukla)
Experimental...

Tek gecerim.
'' birileri benden mi söz ediyor ? '' dediğim durumdur.
sözlükteki kaliteli yazar kıstasları belli, insanların kaliteden anladığı bile standart özellikler.
- hayal gücü yüksek olacak. alıp dolaştıracak entrylerle;
- argo ve küfürü bol kullanacak. ancak hakaret yok.
- cinsellik bol bol yer bulacak.
- günlük hayattan enstantaneler, uzun uzun ele alınacak.
- siyaset konuşulacaksa, çift yönlü bakabilecek.
- futbolu ele alıyorsa, fanatik olmayacak.
- orta yol bulmasını bilecek.

bizim sözlüğün kaliteli yazar kıstasları bunlarmış. sözlükteki kaliteli denen yazarların girisine bakıyorum; çoğunun sinema kültürü yok. genel kültürleri ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler tatavasından ibaret, ne akademik birkaç konuya değinme var, ne felsefi bir yaklaşım var, onu geçtim, adamlar politik meselelere bile duyarsız yahu. çoğu karması ve prestiji için politikadan uzak duruyor. kendilerini eleştirenlere de kompleksli demişler. babacığım, ne yazıyorsun da neyini kıskanalım? eve gelen tesisatçı çocuk da beni güldürecek argo dille, sokak öyküleri anlatıyor.
örneğin benim kaliteli yazar kıstasım; entel olma kaygısından uzak, hem resmi hem de lümpen dil kullanmayan ikisini harmanlayabilen, çok değişik şeyler (bilgi olması şart değil) sunup, hayret ettirebilen, farklı bir merak anlayışı olan, uzun yazsa da, okurum ben bunu dedirtecek adamlar, iyi yazarlardır.
29 aydır buradayım, kendi şablonuma uyan 3 yazar oldu, birisi 1 yıl evvel, diğeri de 1 hafta önce silik oldu. bir diğeri de küstü yazmıyor.
sayıları gayet çok olsa bile maalesef sözlükte göt baş fotoğrafı paylaşıp ilgi çekmeye çalışanlar kadar ön plana çıkamamaktadırlar.

yoksa baya iyi yazarlar var.

ama dudak büzüp fotoğraf çekmeyi pek sevmedikleri için kimse fark etmiyor.
Popüler olanlardan değil de pek görünmeyenlerden bir iki isim yazalım.
(bkz: the barz)
(bkz: conta behcet)
(bkz: rumeli71)

görüşlerine saygı duyarım ve küfürsüz entry yazan nadir yazarlardan. arada varsa küfür kaçırmış olabilirim.
Benim. Mangala götüreyim mi sizi?
(bkz: çöp liste)
O kadar kaliteliler ki kaliteleri beni aştığı için tarafımca donuzlanmış yazarlardır.

(bkz: #41522850)