bugün

dünyaya 10 kere gelsem bilemeyeceğim küfürleri öğrendim.
sadece sanal ortamdan medet umma durumu.ha oladabilir ama sözlüklerden bunu elde edebileceğinizi sanmıyorum.genelleme yapmıyorum istisnalar tabiki de var.

ırkçı insanlar

cinsiyetçi insanlar

yobaz tayfa

Bilgisiz siyasi kafalar

Yani bir kaç değerli kişi dışında çokta faydalı bir yer değildir.
Galiba genel kültür. kendini geliştirmek isteyen kişiler için ilk adım olabilir.
Nokta kullanmak.
Her cümlenin sonuna nokta koyar oldum mk whatsapp da dahil.
(bkz: imla)
Bir saat bile olmamışken buraya gelişim, pek umutlu bakıyorum sözlüğe. Ayrıca ekşi'den geldim. Umarım geri göndermezsiniz. Bu arada yardımcı olabilecek arkadaşlar yeşillendirsin. Gerçi bu platformda "yeşillenme" oluyor mu henüz bilmiyorum.
Sadece bi arkadaş.
Seri eksi oy verebilme yeteneği.
az bilinen güzel şarkılar, derslerle ilgili teknik terimler ve öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran bilgiler.
güzel bir soru. herhangi bir konu hakkında fikir beyan edebilme lüksünü kattı benim hayatıma uludağsözlük. her ne kadar fazla aktif olamasam da kendi çapımda ben de yazıyorum.
aslında sosyal hayatımızda hepimiz bir şeyler hakkında bir şeyler söylüyoruz ama bunun kaydını tutmak bazen faydalı olabiliyor ve şaşırtabiliyor insanı. aylar önce girdiğiniz entryi görüp bunu ben mi yazmışım vay amk diyebiliyorum mesela bazen.*
kocaman bir 0 . aksine vakit kaybı oluyor ama giriyoruz işte.
değerli arkadaşlar.
Türkiye nin gelişmeyecek boktan biyer olması.
kalbi temiz, sohbeti pek bir tatlı, karşılıklı bira/şarap içilecek arkadaşlar.
ilginç insanların varlığından haberdar oldum .
daha seri daha başarılı küfürler etmeme yardımcı oldu.
Bir yılı aşkın süredir burada yazıyorum.
Uludağ sözlük bana hem yazma hem okuma zevkini verdi, fikirlerimi rahatça yansıtıp farklı fikirleri de düşünmeye, anlamaya çalışmaya sevk etti.
Uludağ sözlük özellikle ramazan aylarında vaktimi değerlendirmemi sağladı. Zaman zaman saçma entry'lerle dolup taşsa da, ortamın genel havası itibariyle buna pek aldırış etmedim.
Uludağ sözlük hayatıma güzel arkadaşlar kattı. Kıymetli, güzel fikirleri olan iyi insanlarla tanışma fırsatı sundu.
Uludağ'da şimdiye kadar hep güzel anlarım oldu, umarım uzun yıllar devam eder. Yazmak ve okumak bir sevdadır, kazanıldığı zaman kaybetmesi zordur. Umarım sözlükle bu sevdayı daima içimde yaşatırım, yaşatırız.
beni everene kadar cevabım hiçbir şey olan sorudur.

sözlük beni ever numıssız.
Gergin ofis ortamında neşelenmeyi.
sabretmeyi. geleli 2 gün oluyor ve aslında çok farklı umduğum bir yerdi. yağmurdan kaçarken doluya tutulmak sözünü, inciden kaçarken uludağa tutulmak şeklinde değiştirebilirim.
otobüs beklemeyi ve otobüs yolculuklarını daha eğlenceli hale getirdi.
Sözlük insana kendi fikirleri haricinde başka ve zıt fikirleri olan zihinleri, ve onları hoş görme ve sevmesende kabullen, gibi bir meziyet kazandırdı çoğumuza.

Gerçi bizim fıtratımızda var,

(bkz: Yaratılanı hoş gör yaratandan ötürü)
Sözünü hayata taşımak.
1 haftadır felan boşluktaydım o boşluğu doldurdu çok da iyi oldu.
Yazmak ve insan analizi dışında hiçbir şey.
saygı duymayi.