sadece siyasi anlamda değil, sözlükteki - afedersiniz- am, göt, köpek şakirt, namussuz laik kız, patlak karı gibi rezilliklere, kaynak göstermeden karalama yapan birtakım kişilere karşı, bir insan, bir aydın kişi, bir yazar olarak verilmesi gereken tepkileri gerekli her yol ile verilmesini sağlamak amacıyla böyle bir mücadele başlatmak zorunda kalmış hissediyorum kendimi. bu cephenin sözlüğü biraz olsun düzeltip, imrenilen, güzel, faydalı yazılar yazmasıyla biraz olsun daha güzel, nezih bir ortam olacaktır. birtakım kişilere bağlı olan yazarların yalan ve iftiralarıyla da mücadele edilecektir, bunların - eğer söylenilen şey yalansa- doğruları- kaynaklarıyla- açıklanacaktır. atatürk'e ve onun görüşlerine saçma sapan ithamlarla saldıran, sözlüğü evrim teorisini, ateizmi kanıtlayabileceği bir laboratuvar sananlara, kısacası sağcı olsun solcu olsun her türlü yobazlıkla- din yobazlığı veya din harici, siyaset yobazlığı- mücadele edilecektir. bunlar yazarların vicdanlarında, yazılan yazılarda ayıplanırsa, alkış tutulmaz, tepki gösterilirse bir nebze rahatlayacaktır bu sözlük. özel mesajlar ile destek veya tepkilerinizi almayı umuyorum. olumlu bakanlar mesaj ile katılımlarını bildirebilirler. şunu da belirteyim ki ben bu oluşumun lideri değilim, sadece başlatan yazarım. bu hepimizin -troller hariç- meselesidir. saygılar.
cephe yakında faaliyete geçecektir.
altına imzamı attığım ve sonuna kadar destekleyeceğim cephedir.
içinde bulunmaktan zevk duyacağım cephe.
önce bu yazarların aydın olmaları, kendileri ile çelişmemeleri, milleti güldürmemeleri gerekmektedir.
ha bunun bir daha evvel düşünülmüş olanı da vardı.

(bkz: uludağ sözlük bağımsız entelektüel yazarlar grubu) falan filan dediler daha evvel. demem odur ki, bu başlığın açılmasında öncülük etmiş arkadaşları alkışla sahneden alıyoruz.

ha bu arada adam:
(#11297271)...

ben yorum yapamadım. bir de başlığı canlandırmış çünkü. neyse.
asıl mesele aydınların neyle aydınlandığı olan cephedir. "ampul!" mü? "meşale!" mi?
karanlık zihinleri aydınlatmasını umduğum cephe. (bkz: işimiz zor ama başaracağız)
(bkz: inanın çocuklar)
Aydın savaş gemileri boğazlarımıza kabul edilir , bu gemiler bizim diyip savaşa girilir , itina ve ittifakla çarpışılır aksi zihniyetlerle efendim.
(bkz: cephe) enteresandır. komünistler gibi sınıf diktası savunan insanların kendi kendilerinmi aydın ilan etmesinden sonra sözlükte bu saçmalığıda görmek epey gülümsetmiştir.
imamın ordusuyla mücadele derneği gibi çalışmasını beklediğim hareket.
benim de var olduğum cephedir. hayırlısı..
yazarlık görüş bildirmektir bazen. ama başka görüşe tecavüzde bulunmak değildir. yazarlık güldürmektir bazen, ama güldürmek için bir başkasının huzurunu sikmek değildir. yazarlık duygu paylaşmaktır bazen, bazen de yazarın birinin paylaştığı duyguyu hissetmeye çalışarak insanlık örneği göstermektir, ama asla alay etmek değildir yazarlık. alay varsa bile üstü kapalı yapabilmektir bunu bir sanat gibi. sikerek sokarak telefonlara benzeterek olmaz bu işler. ben yazarım diyen adam yazmayı biliyordur, harfleri kelimeleri değil. yazmak apayrı bir şey...
aydın olmak solcu olmak sağcı olmak değildir, adam olmak, adama yakışır davranmaktır. ah ben, beni bile bozdunuz ulan. eski yazılarıma bakıyorum da hiç alakası var mı son zamandakilerle? yok. sözlük kendini bir silkelesin, ben de bunun için ne gerekiyorsa yaparım elbet.
Özellikle yaygın 'yeni ergen' söylemlerinden giderek rahatsız olduğum için severek katılacağım cephedir.
sokayım cephenizediyebileceğim oluşum olur.
herkez aydın amk.
safımı aldım komutları bekliyorum dediğim cephedir.
(bkz: kuşum aydın)
ne gibi vaatleri olacağı merak edilen cephedir.

ona göre girip girmeyeceğimize karar veririz.
Yazar olarak kabul edildiğimde benimde desteğimi esirgemeyeceğim oluşum.
hakkını vere vere "aydın" olmak haddim olmadığı için ancak uzaktan imrenerek bakabileceğim cephe.*
haddini bilmek yeterli kriter olacak olan cephedir.
ilk etkinlik olarak ; troll yazarları ve kaynak gösteremeden yalan bir şekilde yazanları eksileyip, girilecek entrylerle veya sessiz kalınarak, bu kişilerin cevap alamayıp, umduklarını bulamamalarıyla birlikte susmalarını planlayan cephedir.
BU CEPHEDE BEN DE VARIM.
(bkz: bana da yer açın)