bugün

helal olsun dedirten çok istenilen şey. fakat gruplaşma durumsalı olduğu sürece kaliteli yazarların yazarlığının alınması görünecektir. düşünce olarak güzel ama pratik olarak yanlışlara sebep olabilecek harika zeka ürünü düşünce.
sözlüğü forum'a çevirecek projelerin başında gelenlerdendir, gerçekleşmesi halinde uludağ forum'una bir adım daha yaklaşmış olacağız...
kötü oylamaya bile tahammül edemeyenlerin düşük karma puanlarını görünce çıldırıcaklarını düşündüğüm aktivite.
olması halınde "yazanla" , "yazamayanı" ayırmada yardımı olacak, sozlugu elitlestırecek hede...
begenilenin begenildigini anlaması için
kötülenin de usulca sözlükte uzaklaşması gerektigini anlaması için
şiddetle bulunması gereken özelliktir karma.
destekledigimiz kampanya.
sözlük ruhuna aykırı bir davranıştır. bendenize verin -100, karma kaldırılsın.
(bkz: allah baska dert vermesin)
aman bu yazar beni geçmesin. en iyisi bu mükemmel entrye eksi oy veriim düşüncesini beraberinde getirecek kampanya.
(bkz: çok oluyoruz)
(bkz: bunlara gerek yok)
(bkz: önce altyapı)
tüm uuser'lar iyi niyetli olursa gayet faydalı olabilecek bir özelliktir...
ben sözlüge girer
entry'mi yazarim
karma puandan
bana ne!
(bkz: karma dediğin insanın içindedir)
(bkz: herkeste ne kadarsa artık)
zirvelerin önemini arttıracak bir düşüncedir. bu sistemle birlikte zirvelerde iğne atsan yere düşmez herhalde. misal daha kaliteli ve daha yararlı yazan bir yazar oy veren insanla bir çay içip simit yemediği için haketmediği bir oyla karşılaşabilir.* çiğ köfte yememişse oy veren yazarla iki laf edememişse bu harcanan yazarın ne günahı vardır. aynı ortamda rakı içip balta muhabbetine sarmamışsa bu yazarın ne günahı vardır. çok kaliteli bir entry yazdığı halde çeşitli gruplaşmaların içine girememişse bu yazarın ne günahı vardır. ağrı patnoz'dan entry giriyorsa büyük şehirde sıcak zirvelere gidip kanka toplayamıyorsa bu ağrılının başlığına entry yazılıp selebrty olamıyorsa ne günahı vardır.*
sözlüğümüzde bulunan çiftlere olan uyuzluğun bile karma puanını ne kadar etkileyeceğini düşünürsek bizlere xl geleceğini anlayabiliriz.
(bkz: seri eksi oy veren kıskanç)
katılamayacağım kampanyadır. şöyle ki 3 yanlış 1 doğruyu götürmemeli. yazılan bir şey doğru olduğu halde bazılarına terse geldiği için eksi oy almaktadır. bu o yazarın kötü olduğu anlamına gelmez. eyrıca bazıları neden artı oylamayı bu kadar önemserler anlamıyorum. benim için artı oy da eksi oy da aynı değerdedir. eğer bir entrynin eksi oyları çoksa o entryde bir hata aranmalı ama artı ve eksiler eşitse bu o yazının bazılarına dokunduğu anlamına gelir, o yazının kötü olduğu anlamına değil. sözün özü en azından oylama bilinci yerleşmeden gerçekleştirilecek bu tip organizasyonlara sonuna kadar karşıyım.
uygulanmasından sonra gelecek muhtemel editler;

edit:lan açtığım başlığa o kadar entry girmişsiniz bir puan vermemişsiniz, yazıklar olsun size..

edit2: beyler, emeğe saygı yok galiba burada...

edit3: puanımı düşüren şerefsize sesleniyorum, allah belanı versin...

son olarak;

(bkz: mutfakta biri mi var yoksa sen git)
(bkz: evreka)
forumlasmaktan ote, sozluklesme cabalari icin gereken bir onlemdir.
uludag sozluk celebrity kavramini degistirecek olay.. eger bu sistem gelirse, gunumuzde celebrity niyetine gecinen kisiler, kendi kalitelerini korumak digerleri ise arttırmak zorunda kalacaktir.

galiba iyi bişeydir.
kampanya sonucu olumlu olursa, entry altlarında 'hüyop beyler bu paylaşıma bu kadarmı karma ?' , 'teşekkür+rep' , 'kantar aşağıda, tıkla paylaşıma önem ver' gibi deyimlerin sıkça kullanılmasına şahit olacağımız, yazarların içindeki cevval güçlerin meğerse bir bedeli olduğunu göreceğimiz kampanya.
nick başlıklarına girdiği "dün akşam beraber x yediğimiz yazar. hehehe" tarzı entry ile "haftanın en beğenilen entryleri" istatistiğine girebilen yazarlar olduğu sürece amacından sapacağı aşikar sistemdir.

Zaten Yeterince yalakanın mevcut olduğu sözlükte, bu bir de oy uğruna araya nifak tohumları serpmek olur ki, tadından hiç yenmez o zaman.
karmanin mantigi her seyden oncelikle oylama mantiginin beyinlere yerlestirmek olarak niteleyebiliriz. bir entrye yüzlerce oy veriliyorsa eger zaten celebrity imiş, yalakalik mış onlar bunlar kalmaz.. bi yazarin 10 tane kankası varsa, kankasi olmayipta oy verecek olan 90 tane yazar olacak.

90 > 10
- oyle yazarlar var ki su olusumda, 2 saat sonra finali varken ders calismak yerine burada yazi yaziyor.

- oyle yazarlar var ki su olusumda, yeni yila sevdikleri ile girmek yerine uludag sozluk te giriyor.

- oyle yazarlar var ki su olusumda, adam sabahliyor, gozlerinden uyku akmasina ragmen...

işte bu insanlar denyodur.. hayatı kaçırdıklarının farkında değillerdir. işi gücü sözlükte olup entry yazmak olan bu insanlar zaten yaşamıyorlar ki hayat tecrübeleri olsun da gelsin burda anlatsın, yazsın biz de okuyalım oy verelim.. iki saat sonra finali olan ve sözlükte olan birey andavalın önde gidenidir. sınav kağıdında da bakınız verir bu hıyar. onu geçtim yılbaşı akşamı sevdikleri ile beraber olmayanlar da hıyardırlar. gerçek hayatla bir vakit geçirme aparatı olan sözlüğün ayırdına varamayan bu denyoların karması olsa nolur olmasa nolur. bi sikim dünyayla bağlantısı koparmış insanların gerçekliğinden şüphe duyarım..
Saçmalığın önde gidenidir. Düşünce içerikli başlıkların oy oranı hesaba katılırsa ideolojik olarak sayıca fazla olanların sözlükte kalmasını diğerlerinin naş ifadesiyle kovalanmasını ayrıca fikir zenginliğinin içne edecek olan fikirdir.

Sadece birbirini beğenen bir çogunluk (AKP çoğunluğu) kalacaktır sitede ki artık kıbrısımı satarlar yoksa siteye yeni uçak alıp cari açığı mı önemsemezler çocukarının düğün davetiylerini sitenin uçağıyla mı dağıttırırlar bilinmez.

Hemen iptal edilmesi gereken kampanyalaşmaması gereken kampanyadır.