bugün

Ulunun tükenmeye yüz tutmuş yuzırlarının 2023 yılında yapılacak olan cumhur ve mebus seçiminde tercih mührünü basacakları partidir.

görsel
Tercih anketi. Benim tercihim ve oyum, iyi parti.
ilk defa CHP dışındaki bir partiye oy vereceğim.

(bkz: zafer partisi)
millet ittifakının adayına ve iyi parti'ye. yandaşlarla işim olmaz.
Suriyelilerin ve afganların tamamını gönderip, yerlerine ukraynalıları kim getirirse o partiye oy vericem.

Bunu hedepe hariç hangi parti yaparsa tereddütsüz oyum onadır.
Ne yazık ki isteyerek hiçbir partiye oy veremeyeceğim-Malum genelde hepsi aynı şeyin laciverti oldukları için- yine de hiçbir partiye oy vermemek gibi bir planımda yok. Stalin'in de dediği gibi Eğer bir kimse oyunu hiçbir şeyden yana kullanırsa her şeyden yana kullanmış olur. Muhtemelen millet partisinden bir partiye basar geçerim.
görsel
Tabiki de 1.5 olucak.
cb: millet ittifakı adayı
meclis: zafer partisi.
Dededen cehapeli olarak kılıçdar kimi derse ona basıcam kardeşim. Tuvalet terliği de olur saksı da olur. Sonuçta AKP seçmeni gibi koyun değilim.
(bkz: tercih mührü)
(bkz: tercih kaşesi)
ilk defa chp dışındaki bir partiye oy vereceğim.

(bkz: deva partisi)
şu içişleri bakanlığı önüne gitme mevzusunda, "ulan ümit özdağ bunu yapsın oy vermezsem cümle alem beni ziksin!" yazmıştım.

vericez eli mahkum.
Kesinlikle zafer partisidir. Son zamanlarda oktrollerin ümit özdağa sürekli saldırması zafer partisine oy vermem gerektiğini bana gösterdi, zira chpye muhalefet yapmayı öğretti adam. Twitterde sadece bahçeliye niye sallamıyorsun diyor oktroller. Ulan adam mhp tabanına oynuyor salak mısınız siz?
şu anlık çizgisini bozmadığı sürece tercihim zafer partisi yönünde olacaktır, fakat seçimlere daha bir sene var. neler olur neler biter her beraber göreceğiz. belki de şuan bahsettiğimiz ittifaklardan seçimde iz eser kalmayacak, bambaşka isimler göreceğiz.
deva partisi olacak. liyakatı daha çok vurgulayan, daha global düşünen, aklı başında kadronun olduğu yer neresiyse oyumuz onun. besim tibuk hazretleri ya da cem toker ldp'yi bırakmasaydı ona da oy verebilirdim ama yok.
hangi parti lideri en çok cumaya gidiyorsa ona.
Karar veremiyorum. Bu son bir yılda bir karar veririm. Bu güzel ülkenin güzel insanlarına kimler hakkettiği standartları sağlayabilecek ise o partiye oyumu vereceğim. Önce inanmam, güvenmem lazım.
Genel seçim için (bkz: Zafer partisi)

Cumhurbaşkanlığı seçimi için laz müteahhit olmayan, onunla bununla hewalleşme peşinde koşmayan birisi.
Mansur nereden aday olursa oraya atarız. Bağımsız olsun oraya atarız hiç fark etmez. Yeter ki aday olsun.
Tabiki HDP ve Selahattin Demirtaş.