bugün

tıppı yarıda bırakmak daha büyük ayrıcalıktır.
katılıyorum. adamlar yeri geliyor sıçmıyor ama kazanıp okuyor.

saygı duyuyorum.
(bkz: aynen kanka)
Doğru tespit.
Kazanması da okuması da sonrası da kolay değildir. Saygı duyulasıdır.
Tıp okumak ayrıcalık değildir. Tıp bitirmiş olmak ayrıcalıktır.
aman ne ayrıcalık iflahım sikildi 6 senede. dışı sizi içi beni yakar.
bildin aptallıktır.
Tıp okuyorum hiçbir ayrıcalığı yok. Ekstradan sorumluluk bindikçe biniyor. insan hayatının senin elinde olması ayrıcalık değil tam aksine sorumluluk ve zorluktur. Yata yata büyüyebilen bir karpuz vardır onun dışındaki herkes emeğiyle bir yerlere gelir ve önem kazanır. Her mesleğin ve insanın kendine göre değeri var. Ayırmak yerine değerli görenlerden olun. Tıp okunca arşa falan çıktığımız da yok ekstra bir çalışma ile o uyduruk sınavlardan herkes tıp okur ama doktor olamaz. Mevzu da doktor olabilmek zaten.

Edit: hala kendini kandıran ilerde meslektaş olacağım insanlar görüyorum. Güzel arkadaşım sen kuzeninin ya da sülalenin yanında göğe çıkarılan biri olabilirsin evet bu çok normal çünkü sen tıp okuyorsun ama bu bir ayrıcalık değil bunun farkına var. Kuzenin her türlü hatayı yapma lüksüne sahipken sen değilsin. Çünkü sen insanların gözünde şişirilmiş bir balon olup hata yapmayı sıfıra indirgemiş bir makine gibi yaşıyorsun. istediğin gibi özgür davranamıyorsun çünkü sen bir sonraki nesle örnek olacak kişisin hata yapamazsın. Canın istediği zaman gidip sarhoş olamayacaksın çünkü sen "tıp" okuyorsun insanlara yapma dediğin şeyi yapmamalısın. Ve bunun gibi birçok şey sayabilirim de neyse ayrıcalık olarak görmeye devam et ve mümkünse hayatta tek övüneceğin şey tıp okumak olsun güzel kardeşim.
eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek... altın semer vurmayın arkadaşlar ortam çok bozuk çalarlar. hem sormazlar mı la bu ne ego? ulu manitu bize güçver. tamam size emanetiz de biz de boş oturmuyoz. baktığın hastalar senin faturanı tahsil ediyor. alışverişte yardımcı olup üstünüze yakışmayan kıyafetlere sizi çok açtı diyor. önce saygı. ne doz aşımından gidelim ne de arkadaş arasında komik hale düşelim.
ömrümü çürüttü tek ayrıcalığı bu parasına da kafam girsin.
çok da matah bi şi değil. ders çalışmaktan kızlara vakit ayıramıyorum.
Tıp okuyorum bir çok ayrıcalığı var. Bi kere diğer fakültelerden istediğin kızı kolayca ayarlayabiliyosun. Hem doktorlara hayranlıkları var hem de belki ilerde ciddileşir diye düşününüyorlar hatta tıpçı sevgilim var diye hava yapan bile var. Sülale ortamında bile hep odak sensindir kıytırık fakülte okuyan kuzen bu muhabbete ezilir bükülerken sen gurur duyarsın. Arkadaş ya da sülale ortamında olsun ne okuyorsun sorusuna tıp okuyrm demenin ve ardından gelen sessizliğin değeri pahabiçilemez.
görsel
(bkz: mühendislik okuyup üniversite okuduğunu sanmak)
Ayrıcalığını bilmem egonuzu kendinize ayırın vatana millete faydalı olun da gerisi boş.
Popüler kültürün getirdiği yanılgılarda bir tanesidir.
zira meslek çeşitliliği çoktur. bir insanın tıp bölümünde uzmanlaşması bir söz konusu kişilere bir ayrıcalık sağlamaz.
insanların bu dal konusunda rağbet görmesinden dizi ve filmler sorumludur.
açık ve net.
(bkz: televizyonun topluma etkisi)