bugün

entry'ler (531)

eski eşim yerine kullanılabilecek alternatifler

Bir insanın ayrıldığı kadından / adamdan bahsederken kullanılabilecek alternatif kelime veya tamlamalardır.
Örnek;
Çocukların babası / annesi.

mehmet göksu

Göksu Solar'ın sahibi olan Mehmet Göksu için yazılmış üstteki entry. Çok belli. Ben şahidim ;)

Ülkemizin yetiştirdiği güzide iş insanlarından biri. yenilikçi, girişken, akıllı ve doğru yatırımlar yapan genç dinamik bir lider.
Onun seviyesindeki birçok insanın yanına yaklaşamazsınız havalarından. Mehmet Göksu bulunduğu mevki ve makama nazaran gayet mütevazı bir Anadolu insanı.
Hastasıyız böyle değerlerin.
Yolu açık olsun.

açılan başlığın tutmaması

Tutsun diye değil, dönem dönem açıp yıllar sonra okumak için açın. Vay salak diyorum kendime bazen. Neler yazmışım. Eski beni hatırlamak için de güzel oluyor yani. açın açın başlık açmak iyidir. Tutuyor bak yapıyoruz elimizden geleni

beyin dalgalarıyla çalışan kedi kulağı

görsel

beyin dalgalarıyla çalışan kedi kulağı

Takan kişinin duygularına göre hareket eden kulaklık şeyi.

neden böyle bir şey var

Gereksiz olduğu düşünülen, varlığına hayret edilen veya anlam verilemeyen durum, fotoğraf, insan, şey karşılığında söylenen söz.

(bkz: beyin dalgalarıyla çalışan kedi kulağı)

sazem sultan

13. Yüzyılda karacahisar yakınlarında yaşadığı rivayet edilen, savaşlarda kimsesiz kalan çocuklara sahip çıkan iyi yürekli zengin bir kadın olan sazem hanım, anlatılana göre osmanlı beyliği'nin ilk zamanlarında tüm servetini bu çocuklara barınma ve yiyecek temini için harcamıştır.

çocuklara kendi elleriyle yaptığı çeşitli tatlı yiyeceklerle meşhur olan sazem hanım, herhangi bir idarecinin veya bir padişahın veya bir liderin eşi olduğu için değil, çocukların ona sultan diye hitap etmeleri sonucu "sazem sultan" diye anılmaya başlamış.

ince yufka, tereyağı ve kaymakla yaptığı tatlı bugünkü baklavayı andırmaktadır. Zamanla bu tatlıya fındık, ceviz ve fıstık ilave ederek tatlıyı lezzet bakımından zenginleştirmiş,yöre halkı tarafından sevilen bir tatlı haline dönüştürmüştür. Ürettiği tatlılardan hiçbir zaman ücret almamış ve tüm gayretini kimsesiz çocuklar için harcamış.
Ne zaman nerede ve nasıl öldüğü hakkında bilgi bulunmamaktadır.

Sazem sultan kimdir sorusunun cevabı.

Kaynak: babaannem.

uyurken eşini seyrederek gülümseyen erkek

Onun ben amk. Beyinsiz erkektir.
Defalarca denendi. Şiddet uygulayan, insan yerine koymayan erkeğe aşık oluyorlar çünkü. Seviyorsan silkeceksin bu dünyada.

sözlük yazarlarının ilişki durumu

Bam bam bam... Üç çocuk.

cevabının evet olması istenen sorular

Filiz sevişelim mi?

uyuyan sevgiliyi izlerken sıkılmak

Sevgiliden tiksinme sebebi olabilecek bir davranıştır. Ağzı açık, salyalı, homnuş hofart diye sesler çıkaran bi tip hiç izlenmese daha iyi olur sanki.

iki cümleyi bir araya getiremeyen insan

Bizim okulun müdürü amk.
"Ben geldik" , "siz git" diye cümleler kuruyor. Bi de branşı edebiyat.

morgan freeman ın müslüman olması

Beyen... den sonrasını okumadım.

ben bu yazıyı babama yazdım

Daşşaanı yirim babam.

en kolay hatun düşürülen ikinci şehir

Kars. –30 derece. Üflesen düşerler.

kızların ilişkide erkeklerden bekledikleri

Hem "her istediğimi yapsın" hem de "baskın olsun ne yapacağımıza o karar versin" diyen bir türe ne istediğini sormak?

vefa karakurdu

Kahvaltıyı kendi elleriyle hazırladı, sofrayı da kendi kurdu. "Yardım edeyim" dedim "allah aşkına keyfine bak kardeşim ben hallederim" dedi. Çayımızı da doldurdu, sonra da sofrayı kendisi kaldırdı. Annesi de sofradaydı, alışmıştı bu hizmete.

istanbulda koskoca emniyet müdürü bu adam. Hani sen ben o makamda olsak havamızdan yanımıza kimse yaklaşamaz.

Öyle mütevazi öyle yumuşak huylu pırıl pırıl bi adamdı.

Allah mekanını cennet eylesin vefa abim.

geçmişinde 6 erkek olan kıza aşık olmak

Altı iyi yine.

hunların türk değil kürt olması

Bana hunlarla gelmeyin.

tavuk döner denince akla gelen şeyler

iskenderun.