bugün

nerelisiniz diye soran first ladye türküm ama tedavi oluyorum diyen sırrı süreyya önder söylemi. daha kötüsü etrafındakilerin buna gülmesi. türkleri aşağılamanın cezasını er ya da geç ödersin. rahat ol tedavi ederler seni.
Annesine babasına çemkirecek bir şahıs söylemi.
Tedavi olmakta özgürsün tabii ama ekmeğini yediğin taraflar bir gün seni siktir ederse tedavi olduğun türklük sana sırt çevirecektir.
yurtdışında nereli olduğumu soranlara söylemeyi düşündüğüm cümle.
Hayret. Böyle bir adama kim beyin bağışlar ki?
ülkemizde pek örneğine rastlanmayan mükemmel bir muhalefet cümlesidir. cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın 'afedersiniz daha çirkin ifadelerle ermeni diyenler oldu' cümlesini ermeniler'e hakaret olarak kabul eden grubun bir üyesi olan sırrı süreyya önder, yakışıksız bulduğu ifadeyi cumhurbaşkanına ve eşine mizah yoluyla ifade etmiştir. ifadenin muhatabında kırgınlık yaratmak bir yana, kahkahayla takdir edilmesi türkiye'de farklı siyasi cepheler arasında nadir görülen olumlu bir karedir. diktatör olduğu söylenilen adamın kendisiyle geçilen dalgaya gülmesinin altında yatan dayanılmaz diktatörlük ise bir başka başlığın konusudur.
tck 301. madde gereği cezalandırılması gereken bir itin sözü.
açılın ben veterinerim. evet.
soran kişinin zaten nereli olduğunu bildiğinden, önceden çalışılmış ve ayarlanmış bir hadisedir. itibar etmeyin.
(bkz: türküm ve gurur duyuyorum)
bir hain beyanatı. 30 martta bu haine oy verenler online mı?
ırkçılıktan nefret ediyorum ama zorla diyorlar ki gel ırkçı ol.
ırkçılık değil ironi teşkil eden bir cümledir. taktir ettim güzel laf sokmuş.
hırant dink'in yaptığına benzer yapılmış ırkçı bir açıklamadır.
ırkçı laftır.
barış, kardeşlik güzel ama ezilen millet ayağına Türkler çok örseleniyor.
Barış böyle nah kurulur.
türklerin bulduğu her anda kürt'leri aşağılamasına cevap niteliğinde söylemiş bıyıklı *
sırrı süreyya önder isimli türkün yaptığı espri. gülmedim.
Sırrı başkan'ın yarmış esprisi. Ne zaman aklıma gelse gülerim. Şükür ki t.rk doğmadım..
tedaviye annesinden başlaması gereken kaypaktır.
Fucktiromisin fitil denensin.
Sırrı Başkan'ın efsane gafı..

Unutulmaz.
faşo tirkolara söylediğim sözdür. kürt olmak daha güzel bence be. gelsene sende.
Sen insan olmak istesen tıp dünyası meslekten el çeker amk sığırı. Senin ne haddine türklük! Şeklinde cevap verilesi soysuz piç beyanı.

Edit: sırrı süreyya önder beyanıymış. Cevabım sabittir.
istemsizce sırıtmaya neden olan söz.
(bkz: Gel aşını da yapalım)(!?!)
Atalarımızdan işittik ki bize romadan elçi gelldiği bu vakit dünyaya hakim olacağımızın işaretidir cümlesini hatırlattı banadır.