esasen türkçe pop dinleyenleri aşağılamaktır.

adam/kadın 18 yaşın üzerindeyse ve hala ucube türk pop şarkılarıyla ömrünü harcıyorsa her an karşısına dikilen birinden;
''- napıyon len? eşşek kadar olmuşun hala nelerle uğraşıyon sibop:sübap mal''
sözlerini duyabilir.
burada her ne kadar bu lafı eden kişi acımasız gibi görünse de işin özünde esasen küçük düşürme niyeti yoktur. zaten türkçe pop dinleyen hakir görülesi kişi de olayı tanıdığı bir insanın yaşadığı hayatın sefilliğine üzülen ve bu duruma da tepkisiz kalamayan bir yardımsever çığlığı olarak değerlendirdikçe uzun vadede bu eksikliğini mutlaka kapatacaktır.

rica ederim.
rock dinleyicilerinin genelde yaptığı bi şey.. iyi bişey..

türkçe , yabancı farketmez..
mantıklıdır. mustafa sandalının yaptığı tüm albümlerdeki toplam melodi sayısı a perfect circle'ın orestes parçasının üçte birindeki ezgi sayısına denktir.
(bkz: ben)

hııı!! sizi popülize olmuş ama politize olamamış internet çocukları bitkiler bile klasik müzük dinliyor siz nesiniz böyle yaa toplum sizin yüzünüzden böyle zaten herşeyin sorumlusu sizin bu bilinçsiz sabun köpüğü zihniyetiniz hebelehübelehophop biz var ya biz böyle miydik hiç neler yapmadık bu vatan için! kimimiz nutuk attı kimimiz ayran mı içmişti yaww???
kimsenin kimseyi hakir görmeye hakkı yoktur.rock dinleyince adam mı olunuyor?
insanlarin zevklerine karsi yapilan saygisizliktir. herkes istedigini dinler siz tiksinseniz de, kussaniz da, olseniz de..
gereksizdir.
(bkz: renkler ve zevkler tartışılmaz)
(bkz: yıldız tilbe dinlemek)
morrissey dinleyenlerin asla karşılaşmayacağı hal/durum.
(bkz: popçular dışarı)*
doğrudur. dünya üzerinde ne bu kadar boktan müzik icra edenler vardır, ne de bu boktan müziği dinleyebilecek kadar güce sahip olanlar.
evet doğrudur aslında, zevkler ve renkler tartışılmaz. ama kalkıp da gülben ergenin "lay lay lay lay ben güneş sen ay" ından, hande yener in "aşkın ateşi yakarmış ateşi bik bik bik çiğ mi? hea hea!" gibi abidik gubidik laflarında, "bincelerce dansöz var, oynaş yiyiş kikikikiki" sinden zevk alanlardan da uzak durmak gerekir diye düşünüyorum.*
ha bizde böyle de yurtdışında, hep özendiğinmiz amerika da farklı mı hayır. britni ler, hilari ler, avriller, kyli ler, riki martinler, kirstina lar.

al birini vur diğerine.
türkçe pop müzikten seçerek dinlemeyi başaramayanları içine alması gereken bir tanımdır.
yabancı pop dinleyenleri üstün görmek
-ahaha ay sen ölme e mi?...ee peki ne dinlersin?
+türkçe pop işte...kenan, serdar, demet, rober falan....
-hmm...aaa tokyo'da saat 8'e gelmiş nerdeyse! kalkayım ben eyvallah..
+ama konuşuyoduk...neyse byee...
metal dinleyenlerin satanist görüldüğü ülkemizde normal karşılamamız gereken durum.
'benim için naaaaparsıııııııın ayazda mı yatarsıııın sırtında mı taşırsıııııın amaaaan ne bileyiiim ben' deyip kusturan bir şarkıyı dinleyen şahsiyet hakir görülmesinde ne yapılsındır.
saçma olan durum. özellikle dönem dönem ele alınmayacak olsa bile sadece pop dinleyen bünyelerin az olduğu da göz önüne alınırsa, kişinin dinlediği müzikten ötürü yargılanmama gibi bir özgürlüğe sahip olduğu da düşünülürse saçma olan durumdur; ki kişilerin çalma listelerinde alt alta deniz seki'de bulunabilir, depeche mode'da; ferdi tayfur'da, funda arar'da george michael'da, efenim queen'de buna mukabil bol miktarda sezen aksu da...
şahıslara ve insan duygularına yanlış şekilde tezahür edilen , dışardan bakıldıgında müzik faşizmi gibi duran ancak dibine inildiginde olayın gerçeklik payı yadsınamayacak kadar fazladır.

evet pop bir müzik türüdür.arabesk , rock , jazz , hiphop , gibi ademoglunun dinlenilmesi için yapılan bir müziktir.buraya kadar herşey normal.sorun müzigin yapısına girildiginde oluşuyor.pop müzik üç beş tane dumdıs dumdıs ın ups ups ups la birleşip arka plandaki kahramanımızın şanın ş sini bilmeden söyleyebilecegi bir müzik türüdür.emegin minimum a indigi müzik türü üstelik bu kadar popüler olabiliyorsa bu işe ciddi emek veren müzigin duayenleri bu işten pekte hoşnut olmazlar.onlar için sanat sanat için yapılır halkın beğenisi için yapılmaz.halkın beğenisi için yapılan müzik türü hergün kendisini bitirip birgün tükenecektir.yaratıcı insanların insiyatifinde olan müzik türleri ise belki geniş kitleleri peşlerinden sürmezler ama gelecege yönelik çok sağlam adımlar atmış olurlar.

caz müzik ve pop müzik birbirinin oppositesi olan iki müzik türüdür.birisi belirgin şekilde kaliteyi ve emegi simgeler.kaliteli müzik arayan ve renkli bir hayatı olan herkesin eninde sonunda caz müzik dinleyecegini düşünüyorum.pop müzik her her kesimden dinlenir belki ama caz müzigi her kesim anlayıp içinde hissedemez.aradaki fark budur.

manda boku gibi yayılan konuyu toplama gayretlerine girişilirse...

pop müzigi dinleyenler hakir görülmez , pop müzik hakir görülür.yaradılanı severim yaradandan ötürü felsefesi burada da kendini belli eder.fazla pop müzik meraklısı gözükmek bana göre sıradan ve tek düze yaşamın bir göstergesidir.

örnegin

allah belanı versin
allah seni kahretsin
turp gibiyim turp şurup gibiyim şurup
gitme ufak tefek şeylere küsüp gitme
binlerce dansöz var
kalbinimi kırdım afedersinnn

sözlerine uydurulmuş oynak bir ritim bu piyasada pek ala isim yapabilir.önemli olan müzigi müzik gibi yapıp onu halka sunmaktır.daha önce kaliteli ve iyi et yemiş halkın kötü ve bayat et yediginde onu farkedebilmesi gibi.
(bkz: müzikal ötekileştirme)
siktirin gidin/@sapopa kajmer.
türk poptaki seviyesiz ve salakça şarkılar yapan insanları gördükçe yapılan bir davranıştır.
ülkemizde sıkça yaşanan durum. şarkı sözlerinin basit ve manasız olmasından kaynaklı olsa gerek.
genellikle yaptığım olay. cıstak cıstak iğrenç kezban içerikli şarkıları dinleyen bir insanla ben bir olamam ben daha üstünüm açık ve net.
hiç bi kızın arabasına binip teybi açtınız mı?

artık dokunmaya korkuyorum çünkü.
üstünlükle falan alakasi yok. Herkesin muzige bakis acisi farklidir, kimi yoğun duygular yasamak icin dinler, kimi hayat biçimi olarak benimser, kimi çıstak çıstak için dinler, kimi de arkada çalsın olarak dinler. ha ben pop dinler miyim hayir, bilakis tiksinirim. ayrıca pop da tümüyle çöp değil, şimdi sezen aksu ve sertab erener var bir de demet akalın var, ikisi bir mi?